Innsbruck
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. INS (10:4)

Předposlední zápas nadstavbové části Erste Bank Young Stars League neodstartovali znojemští junioři zrovna nejlépe a již na konci šesté minuty inkasovali v oslabení po zásahu Olivera Dallapozza, jenž z otočky propálil Helešicovy betony – 0:1. Poté zahrozili Orli v dalším oslabení, kdy Schejbal po rychlém brejku do rozhozené obrany soupeře nastřelil pouze tyčku. Domácí zvýšili aktivitu a v čase 15:54 se prosadil lehkou tečí Milan Kastner - 1:1. V závěru třetiny ještě Znojmo využilo početní výhodu a poprvé v utkání se ujalo vedení po dorážce Jakuba Fuska - 2:1.

Vstup do druhého dějství vyšel opět lépe hostujícímu týmu, Innsbruck se radoval v přesilovce další přesnou střelou po ledě z hole Clemense Paulwebera - 2:2. O dvě minuty později vsítil třetí branku Rakušanů David Gritsch, jenž přelstil po rychlém brejku domácího gólmana – 2:3.

S příchodem poloviny zápasu však na led dorazila doslova znojemská útočící vlna, která strhla soupeře k zemi. Nejdříve srovnal po další dorážce Martin Bukáček - 3:3. Poté udeřili Orli během necelých tří minut hned třikrát! V čase 32:25 se přesnou střelou švihem k tyči prosadil Michael Schejbal - 4:3. O pár vteřin později se po ukázkové kombinaci ocitl sám před gólmanem Lukáš Nováček a zavěsil puk do horního růžku – 5:3. A zkázu hostů završil na konci třicáté páté minuty svou druhou trefou v utkání Jakub Fusek - 6:3.

Namlsaní jihomoravští hokejisté pokračovali v drtivé jízdě i ve třetí dvacetiminutovce. Na konci další pohledné kombinace se objevil František Nahodil, jenž už bez problémů zavěsil puk do odkryté svatyně Innsbrucku – 7:3. Žraloci ještě přeci jen jednou zahrozili, opět v přesilové hře, v níž využili zmatky ve znojemské defenzívě a David Gritsch napálil volný puk do prázdné klece Helešice – 7:4.

Poté už ale kralovali pouze a jen domácí hráči. Osmý gól do brány hostů poslal po ukázkovém bekhendovém blafáku František Nahodil - 8:4. Na kostce nad ledem svítil čas 53:48 a Orli udeřili opět, tentokrát se do střelecké listiny zapsal Tomáš Michalica - 9:3. A přání diváků, kteří vyvolávali potupnou „desítku“, vyplnil necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Zbyněk Horák. Sladkou třešničkou na dobrém výkonu Znojma byl ve třetí třetině vychytaný nájezd v podání brankáře Helešice.

Radek Haman (Znojmo): Odehráli jsme dobré utkání, Trochu mě mrzí, že jsme dostali tři góly v oslabení, ale o to nejde. Musím kluky pochválit, zahráli jsme výborně úplně všichni. Hráli jsme na čtyři pětky, i ti hráči, kteří se dostali do zápasu méně, zvládli svou roli bravurně. Ve středu do Fehérváru normálně jedeme, liga zápas nezrušila. A play-off nám začíná v sobotu zápasem venku.