Orli Znojmo Orli Znojmo
EBYSL - st 13. 2. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Linz

Junioři rozstříleli Linz šesti brankami

Znojmo - Do úvodu utkání vstoupili aktivněji hosté a ihned si vytvořili jednobrankový náskok. Domácí se ale nezalekli a díky Nahodilově střele vyrovnali. Orli poté ještě navýšili a strhli vedení na svoji stranu. Hostům se nedařilo překonat domácího gólmana a do konce utkání už nevstřelili jedinou branku. Znojemští junioři se ale ještě několikrát dokázali prosadit ve třetí třetině, a rozhodli tak o vítězi dnešního utkání.

Do úvodu utkání vstoupili aktivněji hosté. Už v deváté minutě se prosadil Stefan Gaffal, který tak zajistil svému týmu dočasné vedení. Orli si poté zahráli přesilovou hru, kterou využil František Nahodil. Přesnou střelou tak srovnal stav utkání a vrátil svůj tým znovu do hry. O necelou minutu později se Fuskovi podařilo vybojovat útočné pásmo. Kotouč se dostal až na hůl Zbyňka Horáka, který poslal puk pod horní tyčku soupeřovy klece. Orli nenechali Linz dlouho odpočinout a díky další Horákově střele odskočili rakouskému celku o dvě branky.

Domácí nastupovali do druhé dvacetiminutovky s poměrně pohodovým náskokem. Hostům se nedařilo dostat přes znojemskou obranu. Naopak Orli nebezpečně ostřelovali Dechelovu svatyni. Žádnému z hráčů se však nepodařilo protlačit puk za brankovou čáru. V závěru druhé části hry ještě zazvonila po Schejbalově střele tyč hostující branky.

Třetí třetina patřila spíše domácímu celku. Orli se dobře poprali s oslabením a v čtyřicáté páté minutě skóroval už podruhé v zápase František Nahodil, který ujel hostující obraně a přesnou střelou mezi betony navýšil náskok svého týmu. Deset minut před zazněním závěrečné sirény si připsal třetí branku Zbyněk Horák, který překvapil Dechela bekhendovou střelou. Domácí obrana byla velmi důsledná a nepouštěla žádného z hostujících hráčů před Helešicovu branku. Kotouč se chvíli přesouval z jedné strany kluziště na druhou, kde se ho nakonec ujali domácí hráči a vteřinu před koncem zápasu stvrdili svoje vítězství díky střele Jana Hobzy.

Autor: Marcela Procházková

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Helešic 60 19 1 18 94,74 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Haman (Znojmo): Prvních deset minut jsme se spíše rozkoukávali, ztráceli jsme puky a nenahrávali si. Potom už to byl ale dobrý výkon. To, že zápas skončil 6:1 je jen třešnička na dortu. Když hrajeme dobře, tak většinou přijdou i góly. Se zbytkem zápasu jsem byl velmi spokojený.