EBEL - út 19. 2. 2013
Q9
Dornbirn

Znojmo udrželo proti Buldokům neporazitelnost

<em>Znojmo</em> - Úvod utkání patřil Znojmu. Už ve čtvrté minutě se prosadil Jarůšek, na kterého vzápětí navázal Fiala. Dornbirnu se podařilo snížit, ale Orli znovu odskočili. Rozhodnutí na sebe vzala závěrečná část, ve které hosté nejprve sice znovu snížili, ale poté už stříleli jen domácí, kteří ještě třikrát překonali gólmana soupeře, a porazili tak Dornbirn i pošesté v sezóně.

Do první šance se dostali hosté, když Kozek tečoval puk od modré a kotouč jen o kousek minul pravou tyč znojemské branky. Poté však zaúřadovali domácí, nejprve tečoval Richard Jarůšek nahození od modré a puk skončil až za Desrochersem, o chvíli později se Orli dostali do přečíslení a Ondřej Fiala překonal brankáře Dornbirnu podruhé. Znojmo mohlo dát i třetí gól, pokoušeli se o to Pucher, Bořuta, Jarůšek s Komínkem a Lattner, ale ani jeden z hráčů nedokázal na kanadského brankáře vyzrát, a přišel trest. Při rychlém protiútoku pálil z dálky Heinrich, Landsman puk vyrazil jen před sebe a nejproduktivnější hráč EBEL Luciano Aquino snížil. Poté byl vyloučen Fiala, ovšem skóre se do konce první části už neměnilo.

Druhá třetina se nesla ve znamení častých vyloučení a to převážně na straně hostů. Znojmo hrálo v prostřední dvacetiminutovce celkem čtyřikrát přesilovou hru, ale využít nedokázalo ani jednu. V největší šanci se ocitl Štach, ale trefil pouze beton ležícího gólmana. Co se však Orlům nepodařilo v početní výhodě, přišlo paradoxně ve vlastním oslabení. Při vyloučení Kulmaly vybojoval v obranném pásmu kotouč Štach a poslal jej Berounovi, který rychle zajel do útoku a před brankou přihrál najíždějícímu Tomáši Komínkovi, jenž tečoval puk do branky a svému týmu zajistil znovu vedení o dva góly. Dornbirn se ve druhé části do vážnější šance prakticky nedostal.

Snížení se dočkal až na začátku závěrečné periody. Nejprve se ve velké šanci ocitl Štach, ale na Desrocherse nevyzrál a o chvíli později už udeřili Buldoci. Feichtnerovu příležitost ještě Ladsman dokázal zneškodnit, ale na následnou dorážku Edwarda Dalea Mitchella byl už krátký. Hostující celek byl znovu kousek od remízy, avšak jeho veškeré naděje zničil sedm minut před koncem Burk Henry, který po krásné Lattnerově akci zakončoval do poloodkryté branky. Jihomoravané byli od této chvíle lepším týmem na ledě, svému protivníkovi nedovolili v podstatě nic a naopak sami přidali další góly. V přesilové hře po nádherné rychlé souhře tečoval po Štachově přihrávce od modré Marek Uram puk za záda bezmocného brankáře a v samém závěru, při power play rakouského mužstva, zpečetil konečný výsledek Jan Lattner.

Ohlasy trenérů

Martin Stloukal (Znojmo): Je potřeba říct, že zápas z naší strany nebyl nijak extra pěkný. Zároveň se ale na hráče nemůžu zlobit, každý do toho šel s úmyslem nezranit se. Tím, že máme jisté play-off, jsou pro nás tyto dva zbývající zápasy takové zvláštní.

Wolfgang Hagen (asistent trenéra Dornbirnu): My jsme odehráli dobře jen dvě třetiny, potom jsme vybouchli. Klíčové pro nás byly přesilovky, které jsme neproměnili. Naše taktika vyčkávání na chyby a rychlé protiútoky se nám vymstila.