Peter Pucher po duelu s Dornbirnem: Někdy hokej není pěkný, ale je účelný

Rozhovory
ST 20. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Znojemští hráči již několik dní vychutnávají příslušnost k TOP 8 letošního ročníku EBEL. Ještě předtím, než vypuknou ty pravé boje vyřazovací části soutěže, mohou Orli v klidu pilovat dovednosti, které naplno využijí právě v play-off. Ostřejší zkouškou byl pro Znojmo úterní duel s Dornbirnem. Domácí vstupovali do zápasu s čistou hlavou, naopak rakouský soupeř mohl při určité konstelaci výsledků dál pomýšlet na postup. Jasné vítězství Jihomoravanů 6:2 ještě více zvýšilo sebevědomí celého mužstva. „Veškerou naši přípravu teď směřujeme k nedělnímu startu play-off,“ připouští útočník Peter Pucher.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil domácí zápas s Dornbirnem?
Zápas se celkově hodnotí velmi těžko. My už máme své jisté, o nic nám v podstatě nešlo, Dornbirn ještě mohl zabojovat o play-off. Z jejich strany to byl samozřejmě daleko důležitější zápas než z té naší. My jsme chtěli především vyhrát před domácím publikem a také si už tak trochu vyzkoušet hru, kterou budeme praktikovat v play-off. Věřím, že zápas nebyl úplně pěkný, ale to podobné zápasy nikdy nebývají. Vyhráli jsme a můžeme se dál chystat na neděli, kdy pro nás startují vyřazovací boje.

Mluvil jste o tom, že vám už v podstatě o nic nešlo, jak složité bylo motivovat se na utkání?
Hlavní motivací bylo vítězství před domácími fanoušky. To by měla být bez diskuzí vždy motivace číslo jedna. Byli zde dnes samozřejmě i sponzoři, my si nemůžeme dovolit jen tak přijít, odbruslit zápas a zase odejít. I když, jak už jsem říkal, nám o nic nešlo.

Po pěti minutách jste vedli 2:0. Dá se říci, že to byl téměř pohádkový start?
Nám to tam ze začátku napadalo opravdu rychle, byl v tom i kus štěstí, ale to k tomu patří. Musím říct, že i Dornbirn měl pár šancí, ale neproměnili je. A hokej se hraje především na góly. Výsledek nás v každém případě potěšil, i když možná předváděná hra až tak konečnému skóre neodpovídá.

foto
⇒  Peter Pucher

Ve 2. třetině jste dostali v krátkém sledu za sebou výhodu čtyř přesilovek, nevyužili jste ani jednu. V čem tkvěl ten největší problém?
Je možné, že na našich hokejkách byla až příliš velká pohoda. Věděli jsme, že zápas je vlastně jen přípravou na play-off. I to asi sehrálo svou úlohu. Ale nechci nás omlouvat. Nemělo by se stávat, abychom neproměnili ani jednu ze čtyř přesilovek, které se nám naskytnou tak krátce po sobě. Na konci zápasu už jsme gól z přesilovky dali, tak jsme si to snad alespoň trochu vylepšili.

Ke konci utkání se na ledě trochu jiskřilo, co bylo příčinou?
Já jsem to vlastně ani pořádně neviděl. Trochu ostřejší to bylo hlavně po našem šestém gólu. Bylo to podle mě úplně zbytečné z obou dvou stran. Takový zápas je třeba v klidu dohrát, nepozastavovat se nad provokacemi, zregenerovat a zase jít hrát dál.

Společně se Znojmem do play-off postupuje ještě Salzburg, překvapilo vás to?
Vůbec mě to nepřekvapilo. Osobně si myslím, že týmy, které letos hrály ve spodní šestce, se prezentovaly kvalitativně horší hrou než týmy, které ve spodní pětici hrály v minulém roce. V loňské sezóně byla kvalifikační skupina o mnoho těžší. My a Salzburg jsme byli jasnými favority. Trochu mě zklamali Lublaň a Fehérvár, neměli takovou formu, jakou bych od nich očekával.

Vaše spolupráce s Markem Uramem opět nabírá na obrátkách, v zápasech pravidelně bodujete...
Samozřejmě mě těší, že nám to teď tak funguje. Hlavně ale doufám, že nám to půjde v dalších zápasech čím dál tím lépe. O spokojenosti bych ale ještě nemluvil, hodnotit budeme až po sezóně. Celý tento rok si jdeme tvrdě za svým cílem, tím cílem je play-off. My ale chceme postoupit přes první kolo, takže obrovská porce dřiny je ještě před námi.

Máte tajný tip na soupeře do čtvrtfinále play-off?
Raději nebudu říkat nahlas, koho bych chtěl, nechtěl do play-off...ono by se nám to pak mohlo vymstít. Kdo si nás vybere, ten si nás vybere. Budeme se snažit hrát tak, abychom ho porazili.

NEWSLETTER