Fehérvár
1/3
2/3

Znojemští junioři rozstříleli Fehérvár sedmi brankami

<em>Znojmo</em> - Od začátku utkání bylo Znojmo jasně lepším celkem. Už v první dvacetiminutovce si domácí vybojovali dvougólový náskok. Ani ve druhé třetině hry ale Orli nepolevili a přidali po dalších čtyřech brankách. V závěrečné části už bylo o vítězi rozhodnuto. Jihomoravané vstřelili ještě jednu branku, a zaslouženě si tak do tabulky připsali další body. Maďarským hokejistům se nepodařilo najít recept na bezchybného Helešice a v utkání si nepřipsali jedinou branku.

Orli vstoupili do utkání velmi dravě. Ihned po úvodním buly začali domácí ostřelovat hostující svatyni. Štěstí se nakonec usmálo na Františka Nahodila, který přesnou střelou mezi betony poslal puk za Rajnova záda. Domácí byli velmi důslední a nepouštěli maďarské hokejisty k téměř žádné střele. V desáté minutě první třetiny se ještě stihl prosadit Marek Špaček, který vstřelil puk přesně pod horní tyčku soupeřovy branky, a zajistil tak svému týmu vedení 2:0.

V úvodu druhého dějství se hosté zlepšili. Na několik prvních minut obsadili obranné pásmo domácích, ale žádnému z hráčů se nepodařilo překonat bezchybného Helešice. Orli poté svého soupeře nijak nešetřili. Už v osmé minutě se prosadil Michal Telesz a necelé tři minuty po něm i Milan Kastner, který tímto využil přesilovou hru. Fehérvárský celek se za stavu 4:0 rozhodl pro výměnu brankáře. Rajnovo místo mezi třemi tyčemi zaujal Lajcs. Hosté si poté zahráli přesilovou hru, ale ani ta jim nepomohla ke vstřelení branky a snížení náskoku, který si znojemští junioři vybudovali.

Necelých pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky se Orli prosadili ještě dvakrát. Jako první uspěl už podruhé Marek Špaček , kterému se podařilo uniknout hostující obraně a poslat puk mezi Lajcsovy betony za brankovou čáru. Znojemští hokejisté nedopřáli svému soupeři ani chvíli odpočinku a necelé tři minuty před sirénou skóroval střelou k tyčce i Michael Schejbal.

Ve dvanácté minutě závěrečné části se hosté dostali do slibné šance. Attila Nemeth byl ale zfaulován jedním z domácích hráčů a rozhodčí nařídili trestné střílení, které však nebylo proměněno. Hosté si vybojovali ještě několik dalších příležitostí, nikdo ale neprostřelil dobře připraveného Helešice. Necelé tři minuty před koncem se domácí ještě připomněli. Zbyňkovi Horákovi se se štěstím podařilo vstřelit puk do soupeřovy branky a Orli si tímto připsali zasloužené vítězství 7.0.

Radek Haman (Znojmo): Zápas zhodnotím stejným způsobem, jako jsem ho zhodnotil před hráči v kabině...tedy smeknu čepici. Víc k tomu nemám co říct. Skvěle odehrané utkání. Vůbec se nebavme o tom, že se občas objevily nějaké chybičky, to se stane každému. Tady lze opravdu jen smeknout před jejich výkonem.