Vídeň
1/3
2/3

Junioři podlehli vysoko Vídni

<em>Znojmo</em> - Orlí juniorka prohrála vysoko s nejbližším soupeřem z EBYSL. Vídeň vstoupila do zápasu dravě, hned v první třetině se jí podařilo dvakrát skórovat, stejně tak i v dějství druhém. Orli se v poslední části zvedli k protiútoku, jenže jediný gól vstřelil Zbyněk Horák, kdežto Vídeň skórovala ještě třikrát. Znojmo tak prohrálo před domácími diváky vysoko 1:7.

Oba týmy nastupovaly k zápasu ve značně kombinovaných sestavách, hosté přijeli na jih Moravy jen s osmi útočníky, Znojemští se museli obejít hned bez šesti hráčů základní sestavy, z nichž některé trápí zdravotní problémy a Jan Müller s Michalem Teleszem vypomáhali v témže čase Moravským Budějovicím.

Skóre utkání otevřel již v 1. minutě vídeňský forvard Sascha Bauer, jenž z kruhu namířil puk nad rameno Helešice – 0:1. V následné početní výhodě si nedokázali domácí hráči poradit s pevnou defenzivou soupeře, a tak uhodilo opět na druhé straně. Po křídle se před znojemského gólmana prokličkoval Patrick Forstner a střelou po zemi navýšil vedení svého mužstva – 0:2. V závěru třetiny si ještě oba výběry zahrály přesilovou hru, nejblíže ke gólu měli Orli, kteří v posledních dvou minutách doslova ostřelovali vídeňskou klec, ale výtečně chytající Kickert si poradil se šancemi Theimera i Tichého.

Druhé dějství odstartovalo podobně jako to předešlé. Plachtící střelu Marchharta od modré čáry nezištně tečoval Marko Ilic - 0:3. Znojmo mělo výbornou příležitost snížit průběžný stav po úniku Indrucha, jehož však opět vychytal Kickert. V následné přesilovce si hosté vedli mazácky a po necelých třiceti vteřinách se sám před Helešicem objevil Sascha Bauer a s přehledem zavěsil kotouč za záda gólmana Orlů – 0:4. V závěru třetiny se opět vylučovalo na obou stranách, branky jsme se však již nedočkali.

Také do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili o poznání lépe Vídeňští a v čase 40:56 si připsal hat-trick Sascha Bauer - 0:5. Bauer mohl přidat ještě svůj čtvrtý gól, ale Helešic tváří v tvář vídeňskému útočníkovi nedovolil skórovat včasným zákrokem betonem. Znojemští hráči sympaticky nesložili zbraně a snažili se alespoň o vstřelení čestného gólu. Jejich snaha byla korunována v 50. minutě, v níž své příležitosti zprvu promarnili Kastner i Hobza, nakonec ale Zbyněk Horák využil zmatku před klecí Kickerta a propasíroval puk za brankovou čáru – 1:5.

Uběhla necelá minuta a Martin Mayer z bleskové akce vrátil svým barvám náskok pěti gólů – 1:6. V samotném konci utkání ještě odstoupil s bolestivou grimasou v obličeji Petr Helešic, do brány se tak podíval i Jakub Novotný. Ani on ale neudržel čisté konto dlouho a inkasoval po přesné teči Nicholase Hollendonnera - 1:7, jenž zároveň uzavřel skóre utkání.

Radek Haman: Dnes se nám to nepovedlo. Chybělo nám štěstí, i když jsme měli šance. Trefovali jsme se na brusle, měli jsme dvakrát přesilovku pět na tři, ty se nám ale taky nepovedly. Neřekl bych, že nás Vídeň nějak extra přehrávala, ale dnes si prostě zasloužili vyhrát. Navíc nám chybí šest hráčů základní sestavy.