Salzburg
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SAL (6:3)

Salzburg přijel na jih Moravy pouze se čtrnácti hráči, ovšem na svého soka se vrhl ze všech sil a domácí obraně několikrát zatopil. První velkou šanci utkání měl Müller, když se dostal k odraženému kotouči do mezikruží, avšak gólman Frank se včas přesunul a černou gumu zachytil vynikajícím zákrokem.

V šesté minutě objel klec Orlů Kevin Ferstl a bekhendem protlačil puk do sítě – 0:1. Netrvalo to dlouho a Jan Müller střelou z kruhu zavěsil kotouč pod břevno – 1:1. Následně se hostům nepovedla přesilovka a ani Znojmo se do dalších lepších šancí ve zbytku třetiny nedostalo.

S góly se roztrhl pytel ve druhé dvacetiminutovce. Ve čtyřiadvacáté minutě skóroval z ostrého úhlu František Nahodil – 2:1 a o několik sekund později namířil do černého i Michal Telesz – 3:1. Tým vedený Radkem Hamanem byl na koni. V pětadvacáté minutě zalehl rakouský hráč po chaosu v brankovišti puk a hlavní sudí nařídil trestné střílení, které zužitkoval Jakub Fusek – 4:1.

O tři minuty později kapituloval Red Bull znovu. Tentokrát se po povedené souhře prosadil Milan Kastner, jenž poslal kotouč pod rameno Franka – 5:1. Soupeř reagoval oddechovým časem a výměnou gólmanů. Ani Mayer však nedokázal rozjeté Orly zastavit. Necelé tři minuty před sirénou zaznamenal bod do statistik i Zbyněk Horák, když pohotově našel puk v brankovišti a doklepnout jej za záda brankáře mu nedělalo sebemenší problém – 6:1.

Ve třetí třetině se hra uklidnila. Týmy se dostávaly do větších šancí jen sporadicky. Až osm minut před koncem se Salzburgu nabídla přesilová hra, kterou z dorážky využil Maximilian Egger – 6:2. Taktéž další početní výhoda přinesla branku a znovu do sítě Znojma. Helešice prostřelil tentokrát Danill Fursa – 6:3. O vítězi však již nebylo pochyb, Orli třígólové vedení ubránili a zaslouženě si odnesli z ledové plochy všechny tři body.