Orli Znojmo Orli Znojmo
9. kolo
EBYSL - ne 30. 9. 2012
Znojmo
8:1
1:0, 4:1, 3:0
Graz

Juniorka vypráskala Graz

Znojmo - Orlí juniorka na domácím ledě opět nezaváhala a ze svého hnízda si buduje doslova nedobytnou tvrz. Již od prvních minut utkání byla vidět převaha znojemských hokejistů, kteří si hlavně v průběhu druhé třetiny a na konci poslední dvacetiminutovky s chutí zastříleli. Graz zaznamenal pouze jeden čestný úspěch, skóre na straně Znojma se zastavilo na čísle osm.

Znojemští mladíci zaznamenali bleskový vstup do utkání a již ve třetí minutě lovil gólman Grazu Still puk za svými zády, po Teleszově přihrávce zpoza brány poslal kotouč za brankovou čáru Jakub Fusek - 1:0. Domácí hráči byli dál o poznání aktivnější, ale Still už se překonat nenechal, nejvíce se zapotil po kombinacích z holí Nahodila a Pelikána. Také Graz si vypracoval několik pěkných příležitostí, za zmínku jistě stojí Unterwegerova střela od modré čáry či dorážka Trosta, kterou Helešic zlikvidoval s pomocí svých spoluhráčů. V závěru prvního dějství se ještě Orli nechali vyloučit a větší část trestu si přenesli do druhé třetiny.

Přesilové hry však hostům nevycházely v průběhu celého utkání, jen stěží v nich dokázali ohrozit znojemské gólmany. Po odbráněném oslabení tak znovu zaúřadovali znojemští hráči. Nejprve se po přesné souhře v útočném pásmu prosadil Milan Kastner - 2:0, o minutu později pak navýšil vedení svého týmu Michal Kacetl, jenž zužitkoval Schejbalovu zpětnou přihrávku před bránu Grazu – 3:0.

Uběhly necelé dvě minuty a brankové světlo se opět rozsvítilo, tentokrát však za klecí Helešice, který inkasoval z hole výborně hrajícího Leona Konečného – 3:1. Orli byli v této pasáži hry aktivnější než soupeř a jeden z nejlepších hráčů Znojma v utkání Michael Schejbal měl lví podíl na dalším přesném zásahu svých barev. Právě po Schejbalově střele se k puku dostal Jakub Fusek a dělovkou z kruhu vrátil Jihomoravanům třígólové vedení – 4:1. Chvíli poté se radoval z další trefy Aleš Pelikán, jenž si najel před bránu z rohu kluziště a vyškolil Stilla – 5:1.

Po čtvrtém gólu Znojma opustil bránu Grazu Mario Still a mezi tyčemi se objevil Michael Bischof. Jeho pozornost záhy prověřil opět Schejbal, ke snížení však měli blízko i hostující hráči. Po Schiechlově dorážce se již rakouští hráči radovali, rozhodčí však jejich branku neuznal pro předchozí přerušení hry. S koncem druhé periody se opět vylučovalo na straně domácích, Orli tak vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky jen se třemi hráči v poli.

Ani další početní výhoda však nebyla Grazu nic platná a znojemská obrana v čele s Helešicem s přehledem ustála tlak, kteří si soupeř vytvořil. Naopak svou čtyřminutovou přesilovou hru dokázali Orli rychle využít díky prudké ráně Jana Hobzy od modré čáry – 6:1. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale jak Helešic, tak jeho náhradník Novotný, jenž se v kleci objevil v průběhu třetí třetiny, byli pozorní.

Místo závěrečného tlaku hostů přišla jen série vyloučených hráčů na jejich straně, kterou potrestal Jan Müller - 7:1. Výhru Znojma ještě stylově pečetil přesnou ránou z prostoru před bránou Michael Schejbal - 8:1.

Foto v anotaci: Libor Duchoň


Autor: PeM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bukáček 0 0 0 3 0
Jakub Fusek 2 2 4 4 2
Jan Hobza 1 1 2 -1 4
Zbyněk Horák 0 0 0 1 0
Michal Kacetl 1 0 1 1 0
Milan Kastner 1 0 1 3 2
Jan Koňařík 0 0 0 2 2
Jan Müller 1 1 2 0 12
František Nahodil 0 0 0 0 0
Lukáš Odehnal 0 0 0 0 2
Aleš Pelikán 1 1 2 0 0
Michal Schejbal 1 2 3 3 0
Michal Telesz 0 1 1 3 0
Michal Theimer 0 0 0 3 2
Jiří Tichý 0 1 1 3 2
Jakub Vald 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Helešic 47 27 1 26 96,30 0 0
Jakub Novotný 13 4 0 4 100,00 0 0