Orli Znojmo Orli Znojmo
44. kolo
EBEL - ne 20. 1. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:1
2:0, 3:0, 0:1
Innsbruck

Orli si před nadstavbovou částí zvedli sebevědomí

Znojmo - Orli začali v rychlém tempu a i přes absenci svých zkušených hráčů Puchera, Urama a Berouna, které nechal hlavní kouč odpočívat, se dostali rychle do dvougólového vedení, o které se zasloužili Müller a Šeda. Další tři góly přidali ve druhé části Telesz, pro kterého to byl, podobně jako u Müllera, premiérový gól mezi seniory, Štach a Strömberg. Innsbruck se dočkal čestné trefy v závěru zápasu, kdy výborného Landsmana překonal Höller.

V zápase, který z pohledu tabulky již nic neřešil, začali výrazně lépe domácí. V jejich sestavě došlo k několika změnám. Místo zkušených hráčů nastoupili junioři a právě ti měli na svědomí dva z prvních tří gólů Orlů. Nejprve ve třetí minutě využil Jan Müller Strómerbgova pasu a z pravého křídla zavěsil ke vzdálenější tyči a v úvodu druhé třetiny Michal Telesz zužitkoval prostor, který mu obrana hostů nabídla před brankou, a zavěsil zblízka pod břevno.

Mezi tyto dvě trefy se navíc vklínila ukázková rána Jana Šedy, a tak bylo ještě před polovinou utkání prakticky rozhodnuto o vítězi. Oba celky ve hře kupily množství nepřesností v rozehrávce. Innsbruck se dostával do nadějných pozic, dlouho ale narážel na výborně chytajícího Landsmana, a nedokázal jej překonat ani v největších šancích. To dokumentoval v samostatném úniku například Fox.

Na konci druhé třetiny definitivně zlomil snahu o zvrat v podání hostů Lubomír Štach, který nejprve dobrým obranným zásahem zastavil brejk Žraloků, a poté na druhé straně prudkou ranou propálil brankáře soupeře. Ještě do konce druhé třetiny pak v závaru na brankovišti doklepl puk za čáru Kim Strömberg.

Utkání se tak v závěrečné části spíše jen dohrávalo. Zatímco velké šance v průběhu duelu hosté nevyužili, nakonec se prosadili z nenápadné akce a překazili Landsmanovi zálusk na čisté konto. Dvě a půl minuty před koncem totiž uplatnil důraz na brankovišti Alexander Höller a pod padajícím brankářem protlačil puk za čáru.

Oba soupeři se znovu utkají na znojemském ledě už v úterý, kdy začíná první kolo nadstavbové části.


Autor: Petr Frömel

Pro Michala Telesze je první start v EBEL splněným snem

Znojmo - Junior Michal Telesz se sice již dvakrát octl na soupisce pro zápas EBE ligy, ale nikdy nezasáhl přímo do hry. Až v neděli proti Innsbrucku dostal šanci ve čtvrté formaci společně s dalšími mladíky Jiřím Tichým a Janem Müllerem, a hned si do statistik připsal i první branku. „V porovnání s EBYSL (juniorská obdoba EBEL - pozn. redakce) je rozdíl obrovský. Hlavně v rychlosti,“ konstatoval po jednoznačné výhře nad rakouskými Žraloky dvacetiletý útočník.

„Hodně mi pomohlo, že jsem odehrál za A-tým už některé přípravné zápasy. Nebyl to teď pro mě takový šok. Bylo to ale těžší v tom, že to byla úplně jiná soutěž,“ hodnotí svůj první start mezi seniory Telesz. „Hrálo se mi dobře. Občas jsem byl ale nervózní z toho, že jsem nevyhodil puk ze třetiny. Vím, že si na tom trenér hodně potrpí.“

foto
⇒  Dvacetiletý útočník Michal Telesz (1 + 1)

Znojemští mladíci nahradili zkušené útočníky Marka Urama, Petera Puchera, Jiřího Berouna a obránce Kyla Whartona. A role se zhostili na jedničku. Konkrétně Michal Telesz si připsal dva kanadské body (1 + 1). Ve třiadvacáté minutě to byl právě on, kdo poslal Orly do tříbrankového vedení. „Byla to víceméně náhoda. V rohu jsem sebral puk, měl jsem volnou cestu. Gólman udělal chybu tím, že vystrčil hokejku. Pak už jsem měl před sebou poloprázdnou branku,“ popisuje svoji první trefu mezi seniory.

„Trenér nás bral, jako kdybychom byli součástí týmu. Nedával nám žádné zvláštní pokyny,“ pokračuje znojemský rodák. „Po zápase byl spokojený, jak jsme s Jirkou Tichým zápas odehráli.“

V dalších duelech však znojemské publikum tyto dva mladíky na ledě pravděpodobně neuvidí. „Myslím si, že určitě nenastoupíme. Dnes to bylo jen o tom, aby se šetřili hráči na nadstavbu, aby se dostali do play-off. Jsem rád za tu šanci. Je tu silný kádr a nemyslím na to, že bych měl v dalším utkání znovu hrát.“

Znojemským odchovancům se tak alespoň na jeden zápas splnil sen. „Už v přípravě jsem byl rád za šanci, ale to, že jsem se podíval i do EBEL, je určitě splněný sen,“ uzavírá Telesz.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 1 1 2 2
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 1 1 1 0
Burke Henry 0 0 0 1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 2
Vesa Kulmala 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 1 1 1 0
Jan Müller 1 1 2 2 0
Martin Pláněk 0 0 0 1 0
Juraj Rožník 0 1 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Kim Strömberg 1 2 3 2 0
Jan Šeda 1 0 1 1 0
Lubomír Štach 1 0 1 0 0
Michal Telesz 1 1 2 2 0
Jiří Tichý 0 0 0 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 39 1 38 97,44 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Viděli jsme některé věci, které Innsbruck bude hrát i v úterý. Po našich hráčích jsme chtěli, aby dnes vůbec nenapadali, trochu se ale nechali strhnout. S výkony mladých hráčů jsem byl spokojen. Zejména Tichý odehrál výborný zápas, Müller to má díky své postavě lehčí než Telesz. Věřím, že pokud v nadstavbě vyhrajeme všechny domácí zápasy a k tomu navíc v Dornbirnu a Innsbrucku, bude to stačit na postup.

Daniel Naud (Innsbruck): Byla to pro nás prakticky příprava na úterý, proto jsem nechtěl, aby naši hráči trávili na ledě hodně času. To stejné praktikovalo i Znojmo, které dnes dokonce některé hráče nepostavilo. V utkání jsme měli několik šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit.

Fotogalerie

Související články