Orli Znojmo Orli Znojmo
35. kolo
NOEN extraliga juniorů - čt 2. 2. 2012 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:3p
1:1, 0:1, 1:0 - 0:1
Kladno

Junioři doma uhráli bod proti Kladnu

Znojmo - Orli vstoupili do utkání s vervou, což bylo vidět od prvního okamžiku. Nebyli to však oni, kdo první skóroval, vyrovnávat musel v šestnácté minutě Mikulášek. Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější, aktivitu hostí potvrdil v přesilovce Steigauf. Třetí třetina však patřila opět Znojmu, které zásluhou Horvátha srovnalo. To bylo ale vše, o vítězi rozhodlo až prodloužení, když výborně chytajícího Helešice překonal Čurda. Orli tak získávají bod za prohru v prodloužení.

Znojemští vstoupili do utkání velice aktivně, nabízenou přesilovku hned po dvou minutách hry ale neproměnili. Tuto chybu potrestal v osmé minutě Jan Vyšín , který tak otevřel gólový účet zápasu. Domácí se v následujících minutách tlačili do útoku, pak přišla jejich chvíle v podobě další přesilovky. Tentokrát se svěřencům trenéra Kastnera zadařilo, když se v nepřehledné situaci před bránou prosadil Filip Mikulášek . Zbytek prvního dějství proběhl pod taktovkou Jihomoravanů, Latnerův pokus však Ilašenka nepřekvapil a po prvním dějství tak byl stav vyrovnaný.

Druhá dvacetiminutovka nabídla na oko vyrovnanější hokej, hosté se však dostali do tempa, které se znásobilo vyloučením Hobzy. Kladno svoji první přesilovku využilo, když od modré skóroval Matěj Steigauf. Orli se jen těžko dostávali do ráže, navíc ve vlastní přesilovce málem skóroval Čurda, nebýt výborně chytajícího Helešice. Orli se ještě pokoušeli srovnat, Latner nastřelil tyčku za Ilašenkovými zády, to bylo ale ze strany domácích vše. Kladno přes svoji obranu nepustilo téměř nic.

Třetí periodu začali domácí o poznání aktivněji než druhou, z několika šancí se však za záda hostujícího gólmana nedostala ani jedna. To se zlomilo po osmi minutách třetí části, když navrátilec do sestavy Ondřej Horváth z kruhu prostřelil a vrátil tak domácím naději. Celý zbytek třetí třetiny pak znojemský útok bušil do kladenské obrany, ovšem bez většího úspěchu.

Shodný gólový stav vyústil až v prodloužení, ve kterém sehrály důležitou roli úniky. Dva takové musel likvidovat Helešic, ale ani Bernat a Redlich skórovat nedokázali. Na druhé straně se nepodařilo vsítit ani Janouškovi. Rozhodl tak až devět vteřin před koncem gól Martina Gottlieba , který tak určil vítěze duelu.


Autor: Vojtěch Pojer

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Hobza 0 0 0 0 2
Ondřej Horváth 1 0 1 1 0
Radek Janoušek 0 0 0 -1 0
Milan Kastner 0 0 0 -1 0
Patrik Kovář 0 1 1 -1 2
Boris Kún 0 1 1 -1 0
Tomáš Latner 0 0 0 -1 0
Filip Mikulášek 1 0 1 0 0
Lukáš Nováček 0 0 0 1 0
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
Marek Pražák 0 0 0 1 0
Marek Špaček 0 0 0 -1 0
Ondřej Šťáva 0 0 0 1 0
Michal Telesz 0 1 1 1 0
Jiří Tichý 0 0 0 -1 0
Jakub Zika 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Helešic 65 0 3 17 85,00 0 0