Orli Znojmo Orli Znojmo
30. kolo
NOEN extraliga juniorů - so 14. 1. 2012
Znojmo
1:8
0:1, 0:2, 1:5
Chomutov

Juniorka dál tápe

Znojmo - Již třicáté kolo měla na programu NOEN extraliga juniorů. V sobotním poledni se na znojemském stadionu utkali Orli s Piráty z Chomutova. Domácí hráči vstoupili do utkání směle a dlouho hráli se svým soupeřem vyrovnanou partii. Ještě na začátku poslední dvacetiminutovky drželo Znojmo přijatelný výsledek 1:3, následně se však chomutovští hráči rozstříleli a pěti góly v řadě přejeli všechny domácí naděje.

Již 30. kolo NOEN extraligy juniorů proti sobě svedlo na znojemském ledě domácí hokejisty s mužstvem Chomutova. Hned v první minutě dostali Orli možnost přesilové hry, při které zamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale ani z několika slibných příležitostí nedokázali skórovat.Také v dalším průběhu hry byli aktivnější domácí, kteří prověřili chomutovského gólmana především při kombinaci Telesze s Horváthem či při střele na lapačku z hole Nováčka.

Postupně se začali osmělovat i Chomutovští. Lukáš Novák prověřil domácího gólmana Helešice, který jeho střelu vyrazil do rohu kluziště. V další velké šanci se objevil opět Lukáš Novák, jenž tentokrát zakončoval do připravených Helešicových betonů. Znojemští se dostávali do rychlých brejků, ale ani z jednoho nedokázali vytěžit gól. Co se nepodařilo domácím střelcům, zvládl chomutovský Radek Hrabák, jenž z mezikruží procedil puk za záda znojemského brankáře – 0:1. Několik příležitostí na obou stranách již ke gólu nevedlo, a tak šly oba týmy po první dvacetiminutovce do šaten za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vlétli jako uragán hosté. Helešic pouze vyrazil puk před sebe, kde stál připravený Marek Račuk a nekompromisně prostřelil domácího gólmana – 0:2. Piráti měli více ze hry, lépe bránili a spoléhali na rychlé protiútoky. Helešic se musel několikrát vytáhnout proti Čížkovým střelám od modré čáry, dobrý zákrok si připsal rovněž po kombinaci Lehnerta a Pesjaka. Na druhé straně se u jedovaté dorážky objevil Horváth, neuspěla ani Zikova rána z ostrého úhlu. Na konci druhé periody se několikrát vylučovalo. Přesilovku 5/3 si zahráli jak hosté, tak domácí, gól však padl až v klasickém počtu hráčů na ledě deset vteřin před sirénou. Přihrávku zpoza brány zužitkoval David Klouček a navýšil pro svůj tým na pohodlných 0:3.

Úvod třetího dějství patřil jednoznačně domácím hráčům. Nejdříve nastřelil tyč chomutovské brány Horváth, o minutu a půl později zazvonila tyčka za hostujícím gólmanem podruhé. Na první gól Znojma jsme si museli počkat do 45. minuty, kdy Michal Telesz z dorážky skóroval – 1:3. Orli po zdramatizování hry sahali jen chvíli. Stanislav Škorík překonal z bezprostřední blízkosti Helešice v přesilové hře - 1:4. Znojemská obrana začala hořet, čehož využili krátce po sobě Danko Deveri - 1:5 a z dorážky Marek Račuk - 1:6. Domácí trenér si vzal oddechový čas, ale ani ten nebyl jeho týmu nic platný.

Na konci 54. minuty se k puku dostal Filip Ondráček a bez problémů navýšil - 1:7. Na konečných 1:8 upravil stav Marek Račuk, jenž zamotal domácí obranu a z kruhu skóroval. Menší bitka na konci utkání, následné dvě znojemské přesilovky již nic nezměnily na vývoji hry.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Hobza 0 0 0 -3 0
Ondřej Horváth 0 1 1 -1 0
Radek Janoušek 0 0 0 -1 4
Milan Kastner 0 0 0 -1 0
Patrik Kovář 0 0 0 -1 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Ondřej Liška 0 0 0 -2 2
Lukáš Nováček 0 0 0 -1 2
Aleš Pelikán 0 0 0 -4 0
Marek Pražák 0 0 0 -1 0
Martin Rada 0 0 0 -1 2
Edvin Romanov 0 0 0 -2 2
Marek Špaček 0 0 0 -3 2
Ondřej Šťáva 0 0 0 0 0
Michal Telesz 1 0 1 -2 0
Jiří Tichý 0 0 0 -4 0
Jakub Zika 0 0 0 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Petr Helešic 60 0 8 29 78,38 0 0