Orli Znojmo Orli Znojmo
7. kolo
EBEL - pá 30. 9. 2011
Znojmo
3:4
2:1, 1:2,0:1
Fehérvár

Jihomoravský led přál nakonec Ďáblům

Znojmo - Znojemský hokejový svatostánek v pátek večer hostil sedmé kolo EBEL. Před zraky nedočkavých fanoušků se utkali domácí Orli s maďarským Fehérvárem. Brankový účet otevřel na začátku první periody krásnou dělovkou Martin Pláněk. Hosté ale měli v rukávu eso v podobě Derika Ryana, který na jihu Moravy zaznamenal čtyři trefy. Na pohled velice rychlá a vyrovnaná hra nakonec přála hostům, kteří si těsným rozdílem jedné branky zajistili další bodový příspěvek na své konto.

Orli začali velmi svižně a podařilo se jim prosadit již v šesté minutě, kdy přesnou střelou od modré skóroval Martin Pláněk. V další části úvodní dvacetiminutovky předváděly oba celky rychlý hokej. Ve dvanácté minutě srovnal stav Derek Ryan. Domácí se nadále drželi v útočném pásmu a pět minut před první sirénou se podařilo Lubomíru Štachovi vrátit týmu v černých dresech jednobrankové vedení.

Ve druhé části hry začali Orli postupně ztrácet a Fehérvár odstřeloval znojemskou bránu čím dál více. Domácím se ale přeci jen podařilo přebruslit maďarskou obranu a několikrát Munroa ohrozit. Ten byl vždy připraven a nedovolil puku překročit brankovou čáru. V šestadvacáté minutě se to však povedlo na druhé straně Dereku Ryanovi a stav byl znovu nerozhodný. Fehérvár se připomněl také o chvíli později, kdy inkasoval Kacetl další gól a opět z hole Dereka Ryana, jenž si touto brankou zajistil hattrick. Orli se snažili o rychlou odpověď a tlačili se do útočného pásma. V třicáté minutě se po dobře připravené akci trefil Jan Lattner. Do třetí třetiny tak vstupovaly oba celky s nerozhodným stavem 3:3.

Fehévár ukázal svoji houževnatost hned na začátku poslední periody a obsadil obranné pásmo Znojma. Hostům se však nedařilo dlouho úspěšně zakončit. V jednapadesáté minutě opět střílel již počtvrté zmiňovaný Derek Ryan a další gól byl na světě. Orli si zahráli ještě čtyřminutovou přesilovku, avšak branku se jim již vsítit nepodařilo, a tak si dva body do tabulky připsali hosté. Naopak Znojmo prodloužilo sérii neúspěšných zápasů.


Autor: Jana Šremrová, Marcela Procházková

Na konci je pozdě honit ztrátu, povzdechl si Radek Haman

Znojmo - Po dobrém startu do soutěže se nad Orly stahují temná výsledková mračna. Těsná domácí porážka s maďarským Fehérvárem mrzí o to víc, že přišla po velmi vyrovnaném duelu, v němž Znojmo dokonce vedlo. Doplatilo ale znovu na situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. „Takové momenty rozhodují zápas a my je nejsme schopni proměnit," litoval po utkání kapitán týmu Radek Haman.

Radku, z ledu odcházíte poraženi a bez bodu. Jak hodnotíte zápas?
Vzhledem k vývoji zápasu je to zklamání, byl to pro nás hratelný soupeř. Měli jsme spoustu přesilovek včetně čtyřminutové těsně před koncem, ale to už je pozdě honit ztrátu a vkrádá se nervozita. Máme hodně šancí, ale nedaří se nám. Prostě nedáme…

V předchozím kole jste inkasovali debakl 1:7 v Grazu. Jak se tým z téhle porážky dostával?
Samozřejmě nemůžeme se vymlouvat, náš výkon tam byl špatný. Měli jsme ale den volna, takže v hlavách to nezůstalo a proti Fehérváru jsme byli odhodlaní jít na led a zvítězit. Proběhly nějaké změny v sestavě, ale byly spíš kosmetické. Sestavily se dvě přesilovkové formace, ty dokonce nějaký gól daly, ale potřebovali jsme víc.

Co tedy zápas s Fehérvárem rozhodlo?
Na můj vkus tam bylo znovu moc vyloučení a oni přesilovky umí. Oslabení čtyři na pět se nám ještě jakžtakž daří bránit, ale ve třech je to horší. A my pak stejnou šanci bohužel neproměníme, když už ji máme. To je asi největší rozdíl. Jinak si myslím, že při hře v pěti tam pár šancí bylo, ale právě momenty jako přesilovky rozhodují zápas.

Už v neděli zajíždíte na led Klagenfurtu, loňského vicemistra a týmu, který zatím ztratil jediný bod. Jak proti nim uspět?
V lize je každý soupeř velmi těžký. Nevím, jestli si někdo myslel, že Maďaři budou lehčí… Jsou to výborní hráči a já aspoň za sebe musím říct, že všechny celky, se kterými jsme zatím hráli, jsou na výborné úrovni. Do Klagenfurtu pojedeme zkusit uhrát nějaké body. Budeme se rvát.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 1 1 -2 2
David Hájek 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 2
Adam Havlík 0 0 0 0 2
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Petr Kanko 0 0 0 -2 2
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 1 2 -2 0
Martin Pláněk 1 0 1 -2 2
Jan Platil 0 0 0 0 2
Martin Podešva 0 1 1 -2 0
Vladimír Říha 0 1 1 1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Jan Šeda 0 0 0 1 0
Martin Škadra 0 1 1 1 0
Lubomír Štach 1 0 1 1 0
Jan Trojan 0 0 0 0 2
Lubomír Vosátko 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 59 25 4 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Znojmo): Podali jsme lepší výkon než v Grazu, ale přesto jsme udělali mnoho chyb. Navíc jsme nevyužívali přesilovky, a proto jsme prohráli.

Kevin Primeau (Fehérvár): Byl to zápas s mnoha přesilovkami a oslabeními, v takových utkáních jsou pak někteří hráči vytěžovaní víc než jiní. Pro hráče je pak těžké udržet po celou dobu energii, nebo se naopak dostat do rytmu. Hrát venku je v téhle lize těžké, ale nám se to poslední dobou daří. Teď ještě zbývá, abychom začali získávat body i doma.

Fotogalerie

Související články

Zaostřeno na...
st 5. 10. 2011

Orlím zrakem: Petr Kanko vs. Eric Johansson