Na konci je pozdě honit ztrátu, povzdechl si Radek Haman

Rozhovory
SO 1. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Po dobrém startu do soutěže se nad Orly stahují temná výsledková mračna. Těsná domácí porážka s maďarským Fehérvárem mrzí o to víc, že přišla po velmi vyrovnaném duelu, v němž Znojmo dokonce vedlo. Doplatilo ale znovu na situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. „Takové momenty rozhodují zápas a my je nejsme schopni proměnit," litoval po utkání kapitán týmu Radek Haman.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Radku, z ledu odcházíte poraženi a bez bodu. Jak hodnotíte zápas?
Vzhledem k vývoji zápasu je to zklamání, byl to pro nás hratelný soupeř. Měli jsme spoustu přesilovek včetně čtyřminutové těsně před koncem, ale to už je pozdě honit ztrátu a vkrádá se nervozita. Máme hodně šancí, ale nedaří se nám. Prostě nedáme…

V předchozím kole jste inkasovali debakl 1:7 v Grazu. Jak se tým z téhle porážky dostával?
Samozřejmě nemůžeme se vymlouvat, náš výkon tam byl špatný. Měli jsme ale den volna, takže v hlavách to nezůstalo a proti Fehérváru jsme byli odhodlaní jít na led a zvítězit. Proběhly nějaké změny v sestavě, ale byly spíš kosmetické. Sestavily se dvě přesilovkové formace, ty dokonce nějaký gól daly, ale potřebovali jsme víc.

Co tedy zápas s Fehérvárem rozhodlo?
Na můj vkus tam bylo znovu moc vyloučení a oni přesilovky umí. Oslabení čtyři na pět se nám ještě jakžtakž daří bránit, ale ve třech je to horší. A my pak stejnou šanci bohužel neproměníme, když už ji máme. To je asi největší rozdíl. Jinak si myslím, že při hře v pěti tam pár šancí bylo, ale právě momenty jako přesilovky rozhodují zápas.

Už v neděli zajíždíte na led Klagenfurtu, loňského vicemistra a týmu, který zatím ztratil jediný bod. Jak proti nim uspět?
V lize je každý soupeř velmi těžký. Nevím, jestli si někdo myslel, že Maďaři budou lehčí… Jsou to výborní hráči a já aspoň za sebe musím říct, že všechny celky, se kterými jsme zatím hráli, jsou na výborné úrovni. Do Klagenfurtu pojedeme zkusit uhrát nějaké body. Budeme se rvát.

NEWSLETTER