Vítkovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIT (5:7)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, již ve druhé minutě orazítkoval tyč Bartošákovy brány Kovalský. Další část první třetina už ale patřila výhradně hostům z Vítkovic. Účet zápasu otevřel Karel Richter, který využil krásnou přihrávku spoluhráče zpoza brány – 0:1. O tři minuty později kapituloval Michal Kuchař ve znojemské bráně podruhé. Chybu domácí obrany dokázal potrestat Jan Hudeček, jenž z prostoru mezi kruhy znovu prostřelil Kuchaře – 0:2.

To ovšem nebylo zdaleka vše. O třetí branku Vítkovic se postaral Tomáš Pavelka, který díky bojovnosti svých spoluhráčů získal puk a z mezikruží navýšil skóre – 0:3. Znojemští byli jako opaření. Následnou akci Řeháčka ještě Kuchař pokryl, ale čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Dočkal se ho Karel Richter, jehož střela z prostoru kruhů rozvlnila síť za Kuchařem – 0:4. Když pak v oslabení přidal další gól Lukáš Vrána - 0:5, začalo to vypadat na znojemský debakl.

Druhá třetina přinesla méně vzrušující podívanou. Hra se na obou stranách uklidnila, hosté již nikam nespěchali. Slabší Kuchařovu chvilku využil Bartoloměj Pociecha a nepříliš prudkou střelou od modré čáry, kterou si Kuchař špičkou betonu srazil do brány, zvýšil – 0:6. To už znojemský gólman nevydržel a pustil do brankoviště svého náhradníka Petra Helešice. O pár vteřin později se radovali konečně i Orli. Branku naděje vsítil po asistenci Jakuba Ziky Ondřej Horváth - 1:6.

Znojmo se začalo čím dál více dostávat do hry, převážně díky častému vylučování vítkovických hráčů. Nejdříve se neuchytily dvě přesilovkové dělovky Martina Pláňka, po chvíli se však přeci jen mohli Orli radovat z dalšího gólu. Dominik Piskoř se dostal k odraženém puku a zavěsil za Bartošákova záda podruhé – 2:6. Konec druhé periody byl ovlivněn častým vylučováním na obou stranách, které ani jedno z mužstev nedokázalo potrestat.

Trochu ospalý úvod posledního dějství vyústil v gólovou přestřelku. Nejdříve se z další branky radovali opět hosté. Lukáš Hruzík si najel k vrcholu pravého kruhu a prostřelil Helešice – 2:7. Zbylá část hry už patřila jen domácím Orlům. Michal Telesz bleskurychle odpověděl na sedmý gól Vítkovic svou trefou – 3:7. O chvíli později se do velké šance dostal Podešva, ale tentokrát byly betony vítkovického gólmana na svém místě. Na druhé straně zahrozil svou dělovkou Včíslák.

Skórovat dokázal až v početní výhodě Martin Pláněk, který tvrdou ránou od modré čáry rozesmutnil vítkovického gólmana – 4:7. O poslední gól zápasu se postaral necelé dvě minuty před koncem Michal Telesz, jenž doťukl do brány Opalkovu střelu od modré čáry – 5:7. Na víc už se ale domácí nezmohli, nepomohla ani hra bez brankáře. Především zásluhou výborně sehrané první třetiny si Vítkovice odvážejí ze Znojma všechny tři body.

Martin Stloukal (Znojmo): Abych řekl pravdu, mně se líbilo nasazení týmu, bruslařské souboje. Máme problém s tím, že hrají kluci, kteří dříve nebyli nasazování jako hráči, kteří mají odpovědnost za výsledek. Teď se trochu učí, co to je, nést tuto odpovědnost. Jde hlavně o formaci Piskoř, Podešva, Novák. Je to pro ně nová věc, bude chvíli trvat, než si uvědomí, jak mít pod kontrolou celé utkání. Už to není o tom, že jste ve třetí lajně a čekáte, že první pětka odnosí zápas na zádech. To samé platí pro Kuchaře. Kacetl je gólman pro A mužsvo, museli jsme ho nechat chytat a teď se ukazuje, že jsme udělali dobře. Je rozchytaný a zastoupil Horčičku tak, že nikdo nemůže říct, že kvůli gólmanovi nedělají muži dobré výsledky. V rámci strategie klubu to bylo dobré rozhodnutí.

I nadále budeme nasazovat dorostence. Přemýšlím, kde udělat volné místo pro obránce, ale určitě budou hrát i nadále. Od soboty máme téměř dva týdny zápasového volna. Budeme trénovat jako v Rusku, tedy dvakrát až třikrát denně.