Pardubice
1/3
2/3

Oslava hokeje ukončila sezónu

Z n o j m o - Znojemští Orli podlehli v šestém zápase Pardubicím 1:2 a vypadli. Pardubice se dostaly do dvoubrankového vedení, ale Znojmo těsně před koncem durhé části snížilo. Přestože se Orli snažili celou poslední třetinu vyrovnat, nepovedlo se. Po nádherném zápase tak postupují do semifinále Pardubice.

Šestým zápasem pokračovala čtvrtfinálová série mezi týmy Znojma a Pardubic, které měly po čtvrteční výhře na vlastním ledě navrch jak co do počtu vítězných zápasů, tak i psychicky. Orli proto potřebovali zabojovat a překazit soupeři záměr zvítězit a postoupit tak do semifinále už dnes. V sestavě Orlů se objevil bývalý útočník Znojma Petr Kaňkovský, zapůjčený na střídavý start z Jihlavy, k utkání naopak nenastoupil obránce Soudek, který měl potíže se zády.

První třetina utkání začala šancemi na obou stranách, když nejprve Svobodu v kleci Pardubic prověřil Němeček, který nastoupil za zdravotně indisponovaného Soudka, o chvíli později jel na Altrichtera sám Kropáč. Následně Orli velmi dobře sehráli oslabení, v 8. minutě však přišel gól z hole Mikesky, který propasíroval puk mezi betony znojemského brankáře. O minutu později dvakrát zahrozil Lubina, Altrichter pak zneškodnil také šanci Petra Sýkory, kterou mu po zachycení špatné rozehrávky Znojma přichystal Divíšek. Gólman Orlů se v 17. minutě dokázal skvěle přemístit v bráně i při pokusu Pospíšila. Na druhé straně hřiště se neprosadili Uram a Benák.

Druhou dvacetiminutovku zahájilo Znojmo přesilovou hrou, během níž zahrozil Pucherův útok, ale i přes zlepšenou hru domácích paradoxně zvyšovali skóre Pardubičtí, když po chybě Křetínského při přečíslení ve 27. minutě přehodil Altrichtera Kolář. Východočeši pak v polovině třetiny nezužitkovali dvě přesilovky, ve 33. minutě nevyužil své dva pokusy Průcha. Znojemští hráči často při střelách na Svobodovu bránu mířili příliš vysoko nebo těsně vedle tyče - jako v případě Hamana. Utkání se ke konci třetiny přiostřilo, když Kropáč při signalizovaném trestu srazil na střídačku odjíždějícího Altrichtera. Za to vyfasoval čtyřminutový trest, během něhož nejprve ohrožoval Svobodovu branku Pucher, následně přišel ve 40. minutě zasloužený gól z hole Snopka, který propálil pardubického gólmana od modré.

Na začátku třetí části velmi vypjatého utkání nezužitkovali své šance Vorel s Uramem, ve 48. minutě Altrichter vychytal Divíška a Petra Sýkoru. O několik minut později nevyužil zpola odkryté znojemské branky Lubina a trefil jen boční síť. I přes úpornou snahu a frenetické povzbuzování našlapaného stadionu se domácím nedařilo srovnat skóre, zejména v 59. minutě měli vyrovnání na holi Snopek, Benák a Toman. Znojemští stihli i krátkou power-play, během níž mířil Lubina mimo prázdnou branku a stav už se nezměnil.

Orlům je třeba i přes porážku poděkovat za to, že proti favorizovanému soupeři předvedli v celé sérii velmi bojovný výkon a také všem fanouškům, kteří je i přes nepříznivý vývoj stále hnali kupředu a po utkání je odměnili dlouhotrvajícím aplausem.

Milan Skrbek
"Je škoda, že jsme inkasovali první branku a dlouho jsme se z tohoto šoku nevzpamatovali. Naopak po druhé chybě jsme dostali další gól. Zachránila nás až branka v závěru druhé třetiny, která nás postavila na nohy. Ve třetí třetině jsme podali vynikající výkon, chybělo nám jen více štěstí k vyrovnání a také k postupu. Nasazením Petra Kaňkovského jsme chtěli zvýšit střeleckou produktivitu čtvrtého útoku, potom jsme ovšem sestavu změnili. Karel Soudek si po rozcvičcce hnul se zády, takže jej musel nahradit Roman Němeček. Je třeba soupeři pogratulovat."
Miloš

Říha
Miloš Říha
"Začali jsme podstatně lépe, hodně nám psychicky pomohla vedoucí branka. Po získání dvoubrankového náskoku nás rozhodilo vyloučení. Znojmo začalo forčekovat, dostalo se do hry a my se ocitli pod tlakem. Před poslední třetinou jsme se museli uklidnit, neboť vyloučení nás nesmírně rozhodilo. Myslím si, že jsme koncovku zvládli. Brankář Svoboda nás ve dvou vyložených šancích Znojma podržel. Znojmo nás v sérii velmi potrápilo, dnešní zápas byl nejkrásnější z celé série a myslím, že všichni jste slyšeli, jak nám spadl ze srdce pětiletý čtvrtfinálový kámen. Znojmo hrálo také velmi dobře a mají moje uznání."