Pardubice
1/3
2/3

Sedmé vítězství v řadě Uram nedovolil

Z n o j m o - Dvě branky Marka Urama a výborný výkon Martina Altrichtera rozhodly, že sedmý vzájemný zápas Pardubic a Znojma v této sezóně konečně skončil vítězstvím Orlů. Znojmo vedlo po první třetině 1:0 brankou Melenovského, ale výpadek v první minutě druhé části poslal do vedení hosty. První vítězství Znojma v sérii zařídil střelou přes obránce v poslední části Marek Uram.

Po dvou velmi rozdílných zápasech na pardubickém ledě se čtvrtfinálová série play off přesunula do Znojma, které po dvou porážkách chtělo využít výhodu domácího prostředí, aby se pokusilo zbrzdit rozjeté Pardubice.

V první třetině měli viditelně více ze hry domácí. Již ve 2. minutě prověřil pozornost Svobody v brance Pardubic Beroun, o tři minuty později Pucher. Při vyloučení Tomana si v 8. minutě najel mezi kruhy Melenovský a nedal Svobodovi šanci. Po skvěle sehraném oslabení si domácí vytvářeli další šance, avšak Plášek ani Mikulík úspěšní nebyli. Znojmo pak ještě nevyužilo dvě přesilové hry, naopak v 19. minutě zahrozil na druhé straně Blažek, o chvíli později nepřekonal Altrichtera zblízka Lubina.

Druhou dvacetiminutovku začali Orli velmi špatně, když při dohrávaném oslabení přehodil beton ležícího brankáře Blažek a o 25 vteřin později po objetí branky skóroval Čáslava. Orli jakoby ztratili rychlost a příliš se jim nedařil ani přechod do útočného pásma. V 29. minutě zachránila Altrichtera při vyložené šanci Východočechů tyčka a při vlastní přesilovce o tři minuty později zneškodnil i nájezd Petra Sýkory a šanci Lubiny. Další pokus Pardubic o zvýšení skóre promarnil Pištek, na druhé straně ztroskotal na Svobodovi Plášek. Vyrování přinesla 38. minuta, když nejprve pálil od modré Křetínský a vyraženého puku se ujal Uram, který zpoza branky překonal Svobodu. Ke konci třetiny se utkání přiostřilo a k vidění bylo několik osobních soubojů.

Úvod posledního dějství narušila úprava nerovnosti ledu u Altrichterovy branky. Ve 44. minutě pak nedal zblízka Lubina a podle hesla "nedáš - dostaneš" přišel vítězný gól domácích z hole Urama, který prostřelil Svobodu od modré. Poté, co na něj jel ve 49. minutě Melenovský, vzal si trenér Pardubic oddechový čas. Do šancí se však i nadále dostávali Znojemští, zejména jejich obránci, avšak Toman, Křetínský ani Benák skóre nezvýšili. V 57. minutě ještě zahrozil Lubina a o minutu později chytil Altrichter další únik Petra Sýkory. Ke konci zápasu se už Pardubičtí ani nedostali k power play.

Milan Kastner
"Byli jsme v první třetině lepší, soupeř nás ale zaskočil hned v úvodu druhé třetiny dvěma rychlými góly, kterými otočil výsledek, a v tu chvíli měl velkou převahu. Důležité bylo, že jsme přečkali kritickou čtvrthodinku, kdy jsme nevěděli, co máme hrát, bez další inkasované branky. Škoda jen, že jsme nevyužili ve třetí třetině po vstřelené brance ještě další šance. Na soupeře přišel útlum a nám se podařilo vyhrát. Kdyby Pardubice vedly už 3:0 na zápasy, tak bychom byli ve velmi špatné situaci."
Miloš

Říha
Miloš Říha
"Zápas jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme otočili výsledek a vytvořili si další příležitosti. Bohužel jsme šance neproměnili a dovolili Znojmu po našich hrubkách vývoj zápasu otočit na svou stranu. Potom jsme už nehráli náš kombinační hokej, zbytečně jsme si komplikovali situaci a jenom nastřelovali kotouče. Znojmo už jen stav udržovalo."