4:0, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Rychle zapomenout

P a r d u b i c e - Druhý zápas v Duhové aréně více než co jiného připomínal vraždění neviňátek. Po třech minutách vedli domácí 2:0 a přestože si Orli vzali oddechový čas, od debaklu je to nezachránilo. Domácí třemi využitými přesilovkami postupně navyšovali skóre, naopak Znojmu se nedařilo ani ve dvojnásobné převaze. Jediný gól Znojma vstřelil v jedné z dalších přesilovek Václav Benák.
Trenér Říha do zápasu nepostavil trojici mladíků Kolář - Koukal - Průcha, na jejich místa nasadil dvojici Rolínek - Tvrdík a celkově pozměnil složení útoků. Tento tah domácím vyšel, jak Rolínek tak Tvrdík se podíleli na rozhodujících brankách v první třetině.

Neuběhlo ani třicet vteřin a za hrubost byl na trestnou lavici poslán David Havíř. Jeho vyloučení potrestal tečí Sýkorovy střely od modré Mudroch. Za 68 vteřin kombinoval s Janeckým Tvrdík a vstřelil druhý gól. Trenér Hořava si v tu chvíli vzal oddechový čas, aby nápor soupeře zastavil, což jak po zápase přiznal, nepamatuje za svých pětadvacet sezón v profesionálním hokeji.

Zklidnění přineslo mírné srovnaní hry, ale ne už srovnání skóre. Znojmo v polovině třetiny dostalo výhodu více než minutové přesilovky pěti proti třem, ale za celých 81 vteřin nevystřelilo na branku. Naopak mohlo inkasovat, ale Janecký s Čáslavou svůj únik nedotáhli ke gólovému konci.

Ke konci třetiny se zápas zlomil definitivně. Pospíšil zasunul chytře za Altrichtera puk potřetí a o chvíli později uplatnil svůj důraz Slovák Pištek. Zápas ve 20. minutě skončil pro obránce Snopka, který si po dvouminutovém trestu a osobni desetiminutovce vykoledoval diskusemi s rozhodčími ještě i vyloučení do konce utkání.

Za Znojmo mohl vykřesat naději dobře hrající Kumstát, ale poprvé mířil v šanci vedle a podruhé trefil horní tyč. Naopak jednu z mnoha přesilových her využil na straně Pardubic Tomáš Blažek. Od modré nahrál Michal Sýkora Lubinovi, ten našel před brankou volného Blažka a pardubický útočník doklepl puk ze vzduchu do odkryté branky. Domácí využili dvojnásobnou přesilovku po 20 vteřinách.

V poslední části se domácí tribuny bavily mexickými vlnami a skandováním "dneska jste tu naposled", kterým Znojemským jasně dávaly najevo, jak předpovídají výsledky dvou duelů na jihu Moravy. Radost jim nezkazilo ani Benákovo snížení, které přišlo v přesilové hře, z dálky prostřelil brankáře Svobodu.

Poslední branku zápasu vstřelil v 51. minutě Jaroslav Kudrna, když si najel za bránu Znojma k odraženému puku a zasunul ho mezi betony brankáře Altrichtera. Poslední minutu zpestřila ještě bitka Melenovského s Pištekem, která skončila na rozdíl od celého duelu nerozhodně.