Havířov
1/3
2/3

Havířov v cestě nestál

Z n o j m o - Povinnost v podobě vítězství nad Havířovem zvládli Orli na jedničku. Na vysoké výhře 8:0 se podílel třemi body Karel Plášek a hned pro trojici mužů v dresu Orlů bylo utkání nečím premiérové: brankář Robert Slávik a obránce Roman Němeček nastoupili za Orly v extralize poprvé, Aleš Křetinský potom vstřelil svou premiérovou extraligovou branku.

Zcela odevzdaní Panteři nečinili Orlům sebemenší problémy. Hladké vítězství se začalo rýsovat v první třetině. Nejdříve ale zahrozili Panteři, kdy střelu na Altrichterovu bránu zastavil svým tělem Toman. Nadlouho to byla ojedinělá akce Havířova. Ve druhé minutě započal střelecké představení Erat. Před červenou čarou dostal puk a téměř neatakován ho zavezl do brány. Během čtvrté minuty došlo ke dvěma vyloučením na straně Havířova a domácím se naskytla dvojnásobná početní převaha. Po osmi vteřinách se Pucher objevil sám před bránou, ale Mařík bezpečně kryl. Početní výhodu využil Uram, kterého ke skórovaní vyzval Snopek přesnou přihrávkou mimo dosah Maříka a Uram jednoduše bodoval. Minutu a půl nato vstřelil Benák další gól, který ale musel potvrdit videorozhodčí.

Tři rychlé góly na počátku utkání vyhnaly Maříka z branky a nahradil ho Jakub Čech. Krátce poté zazvonilo břevno za Altrichterem, ale opět šlo o jednu z mála vydařených kombinací hostů. Proč Melenovský přišel do Znojma, ukázal ve dvanácté minutě nechytatelnou bombou, na kterou brankář Čech ani nezareagoval. Další přesilovou hru využil Křetinský svým prvním extraligovým gólem. Třetinu dohráli Orli aktivně, ale již bez brankového využití.

Na druhou třetinu se vrátil do brány Havířova Mařík. V sestavě Znojma došlo ke střídáni na postu obránce, kdy místo Soudka nastoupil Roman Němeček, který celou sezónu hrál v prvoligovém Písku. Třetinu odehráli Orli v tréninkovém tempu, kdy zkoušeli kombinace na krásu, ovšem nezakončené gólem. Mnoho přečíslení dva na jednoho nebo tři na jednoho vyznělo naprázdno. V momentě, kdy bylo efektivnější zakončit střelou, volili přihrávku navíc nebo byla nepřesná.

Svůj první start v dresu Orlů si odbyl nejen obránce Němeček, ale také Robert Slávik, který nastoupil do poslední části hry. Svým výkonem nezklamal, výrazně na sebe upozornil při průniku Sršně a Folty, který s přehledem kryl. Po osmadvaceti minutách hry bez gólu šikovně vypíchl obránce Toman v oslabení na modré puk a po pravé straně kolem mantinelu uháněl na Maříkovu bránu. Místo očekávané střely naservíroval gólovou nahrávku přesně na hůl Pláška. Skóre Orli vylepšili v průběhu posledních šedesáti osmi vteřin brankami Erata a Snopka.

Milan Kastner (Znojmo): "Potřebovali jsme vyhrát a to se nám povedlo. Havířov měl v první třetině také několik šancí, ale nám se podařilo dát pět gólů, což nás uklidnilo. Je dobré, že jsme žádnou branku neinkasovali, protože jsme si ověřili, že umíme hrát dopředu i dozadu."

Radomír Kužílek (Havířov): "Nemám bohužel příliš co komentovat. Musíme se rychle vzpamatovat a zapomenout na toto utkání. Dnes nám nevyšlo vůbec nic, ale čekají nás v baráži důležitější zápasy."