1:0, 1:1, 0:1 - 0:1
1/3
2/3

Plášek vystřelil naději

P r a h a - Branka Karla Pláška v první minutě prodloužení zápasu na Spartě znamenala dvoubodové vítězství Orlů, kteří se tak dokázali udržet v elitní osmičce. Znojmo dokázalo v T-mobile aréně otočit výsledek 0:2 na 3:2, o což se kromě Pláška postarali svými góly Melenovský a Vorel.
Znojmo nasadilo do zápasu stejně jako domácí tým čtyři útoky a na kvalitě hry se to podepsalo v kladném směru. Oba celky předváděly zajímavý hokej, který byl ze strany domácích někdy až příliš broušen k eleganci, ovšem na úkor efektivity.

Vstup do zápasu měli domácí bezchybný. Hned v první šanci se ve třetí minutě dokázal prosadil Šimíček, kterého od vlastní branky ideálně vyslal na zteč Kamešovy branky Ptáček. Šimíček si poradil se Soudkem a v tísni bekhendem zavěsil. Znojmo odpovědělo šancí Puchera a tlakem okolo patnácté minuty, kdy se neprosadili v dobrých pozicích Melenovský a Plášek. Nicméně na oba v průběhu večera gólová radost ještě čekala.

Předtím, než se tak stalo, ale udeřila Sparta podruhé. Pozměněné složení útoků přineslo řadu šancí a v 32. minutě se prosadil Petr Leška, když dorazil Šrekův pokus. Hosty v tu chvíli limitovalo zranění brankáře Kameše, kterému na levé koleno chvíli předtím padl Tomajko. Kameš musel po dalším obtížném zákroku ze hry odstoupit, ale náhradník Altrichter nebyl kvůli nachlazení připraven ve výstroji na střídačce, a tak si Znojmo muselo vzít time-out, aby stačil přijít z kabiny.

S Altrichterem a jeho sedmatřicetistupňovou teplotou v brance začal obrat zápasu. Po kombinaci druhého útoku se dokázal dorážkou prosadit Marek Melenovský, pro kterého to byla druhá branka po přestupu do Znojma. Hned po druhé přestávce mohl dvacátou trefu sezóny přidat Uram, ale trefil jen tyč Břízovy branky. V těch chvílích se hrál rychlý a pohledný hokej a domácí měli i více šancí, ale nedokázali se prosadit. Trest přišel v 50. minutě, kdy dorazil Vorel Snopkovu střelu od modré.

Prodloužení mohl v poslední minutě odvrátit Milan Procházka, ale situaci dva na jednoho řešil jen do Břízovy náruče. V nastaveném čase se hrálo jen 39 vteřin. Po rychlé akci dorazil Barusovu střelu Plášek a Znojmo tak po šesti týdnech opět dokázalo zvítězit na soupeřově ledě. Vzhledem k postavení v tabulce se tak stalo opravdu na poslední chvíli.

Alois Hadamczik (Sparta): "Nemyslím si, že by Znojmo předvedlo dobrý výkon. Spíše my jsme odevzdali velice špatný. Neproměnili jsme šance, Kubinčák se netrefil třikrát do prázdné branky, první pětka hrála nejhorší utkání sezony. Z toho pramení výsledek, protože to mělo být po druhé třetině 4:1 nebo 5:1 pro nás. S výsledkem jsme hazardovali a všechny tři branky jsme dostali z dorážek. Dvakrát nepokryl hráče Tomajko, jednou Broš, a proto jsem hodně zklamaný."

Milan Kastner (Znojmo): "Odehráli jsme velice kvalitní utkání. Dařilo se nám celoplošnou aktivní obranou donutit domácí, aby se zatáhli do vlastní třetiny, kde mají asi největší slabinu. Přestože jsme prohrávali 0:2, vezeme si z Prahy dva body a za náš výkon si je zasloužíme."