1:0, 0:0, 1:2 - 1:0
1/3
2/3

Litvínov zvítězil v prodloužení

L i t v í n o v - Přestože dokázali Orli v poslední třetině srovnat během minuty dvoubrankový náskok domácích, na vítězství to opět nestačilo. V prodloužení vystřelil domácím bod navíc L.Havel. Branky Znojma vstřelili Marek Vorel a Miroslav Barus.
Diváci v Litvínově po téměř tříměsíční přestávce uvítali v brance Martina Pince a vzápětí sledovali i dobrý začátek domácího týmu. Z prvního útoku zahrozil Žemlička, ale hosté brzy odpověděli, když střela obránce Benáka skončila na břevně a nakonec v náručí brankáře Pince.

Když na časomíře uběhla minuta a 37 sekund, udeřili domácí. Od modré vystřelil obránce Hranáč a Říha dal na 1:0. V průběhu další hry pak obě mužstva nevyužila jedné přesilové hry. Skóre se tak mohlo měnit až v 16. minutě, když se Martinec ocitl sám před brankářem Kamešem, puk však málo zvedl a Kameše nepřekonal.

Začátek druhé části hry byl oboustranným festivalem zahozených šancí. Vše začal hned v úvodu domácí Havel, který dostal od brankáře přihrávku přes celé hřiště, ale své sólo neproměnil. Ve 23. minutě neuspěli před Pincem ani hosté, pak Kuntoš jen rybičkou napravil chybu domácího brankáře a Gombár ve 26. minutě nastřelil Kameše.

Ve 32. minutě byl domácí útočník Trávníček sražen zezadu na hrazení útočníkem hostí Eratem, který za to dostal dvě plus deset minut trestu. A protože Toman z hostujícího celku ještě protestoval, tak i on vyfasoval desítku. Hosty to ovšem mnoho neotřáslo, naopak vytrvale útočili a měli optickou převahu. Skórovat ale mohli naopak domácí. Ve 36. minutě totiž skončila prudká střela Bombice na tyči hostující klece. Ťupa pak o minutu později nestrefil ani prázdnou branku.

Závěrečná třetina přinesla hokejové drama, ve kterém v 52. minutě dal Říha druhou branku Litvínova. Rozhodnuto však nebylo. Hosté totiž celkem náhodně snížili v 58. minutě, když domácí přestali hrát v domnění, že rozhodčí odpískají faul na Žemličku. Puku se však zmocnil Vorel a nezaváhal. Tento gól domácími natolik otřásl, že za 16 vteřin hosté díky Barusovi, který zasunul puk do sítě po objetí branky, vyrovnali na 2:2.

Litvínov se ale nakonec přece jen mohl radovat z výhry v prodloužení, která ho udržela ve hře o play off. Žemlička se Steinerem připravili trefu Lukáši Havlovi a Chemopetrol nyní ztrácí na osmé Znojmo pouze pět bodů.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Myslím si, že jsme trestuhodně zahodili tři body. Hráli jsme sice dobře, vytvořili si i šance, chyběla však lepší koncovka. Trestuhodné vyloučení Proroka v závěru utkání nás stálo branku. Hosté snížili a vyrovnali, jenže my jsme poté zvládli prodloužení. Naši situaci pro play off to mnoho nezmění. Mohli jsme mít na hosty ztrátu tří bodů, ale máme pět."

Milan Skrbek (Znojmo): "Zhodnotím to velmi stručně - přijeli jsme sem vyhrát, ale chyběla nám lepší koncovka, neboť šance jsme si vytvářeli. Myslím si, že za naši hru jsme si zasloužili více než jeden bod."