Orli Znojmo Orli Znojmo
43. kolo
Český Telecom Extraliga - so 25. 1. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
1:2
0:1, 1:0, 0:1
Č. Budějovice

Střelecká mizerie Orlů pokračuje

Z n o j m o - V televizním utkání se Orlům opět nevedlo a již pět kol v řadě nedokázali zvítězit. Ze čtyř utkání poslední čtvrtiny tak nasbírali pouze dva body. Proti Budějovicím se střelecky dokázal prosadit pouze kapitán týmu Pucher. Hosté dvakrát skórovali z brejku po chybách obrany.
Domácí trenér Hořava byl opět donucen ke změnám v sestavě. V týmu chyběl Benák, který kvůli angíně nenastoupil už v zápase se Slavií a Vorel, jenž si ve včerejším utkání přivodil zranění kolene. Opatrný začátek se zajištěnými obranami narušily ojedinělé šance Pláška a Bartoše. První úspěšný zásah se povedl veteránovi Štraubovi, kterému se podařilo dorazit Štrbovu střelu. I Orli si dokázali vypracovat několik slibných akcí, které, jak už jsme si zvykli, ani Procházka ani Plch neproměnili.

Do druhé třetiny nastoupili Orli s chutí a touhou po vyrovnání a Budějovice jim pomohly špatným střídáním. Následnou přesilovou hru využil Pucher, který se protlačil mezi čtyři hráče. Ani tak ostřílení beci jako je Gýna a Babka jej nedokázali odstavit od puku a přestože byl Pucher tísněn, přesně trefil levý horní růžek Hudáčkovy klece.

Vstup do poslední třetiny se zdařil Budějovicím, kdy hned ve 42. minutě skóroval Rob, který dnes patřil mezi nejlepší hráče hostů. Poté měl jedinečnou šanci Plášek - místo pohodlného umístění puku do zcela odkryté brány málem přestřelil i ochranou síť nad plexisklem. V polovině třetiny trenér Hořava sáhl ke změnám v sestavě, ty však přinesly místo oživení ještě větší chaos do řad domácích. Další změně skóre několikrát zabránili dobrými zákroky Altrichter i Hudáček. Ani závěrečná více než minutová power-play vyrovnání nepřinesla, a tak si Budějovice, které dnes byly šťastnějším týmem, odváží plný bodový zisk.

Autor: GaZ, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 0 0 -1 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
Pavel Kumstát 0 0 0 0 0
Petr Kumstát 0 0 0 -1 0
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Ján Plch 0 0 0 -1 0
Milan Procházka 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 1 0 1 -1 0
Jan Snopek 0 0 0 -1 14
Karel Soudek 0 1 1 -1 0
Milan Toman 0 0 0 -1 0
Marek Uram 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Altrichter 59 0 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): " Utkání se nám nepovedlo. Věděli jsme, že Budějovice hrají venku dobře, a vozí z kluzišť soupeřů body. Nedařilo se nám proměňovat šance, což rozhodlo. V koncovce nedokážeme zachovat klid a rozvahu. Hráči cítí tlak, že musí zápas rozhodnout. Také nás stále trápí dost rozsáhlá marodka."

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Naše taktika vycházela ze zajištěné obrany. Záměr nám vycházel společně s narušováním útoků soupeře. Důležité bylo, že jsme vstřelili první branku. Znojmo se nutilo do útočení, ale i když měli domácí tlak, tak nás podržel brankář Hudáček. V závěru jsme měli trochu štěstí, když soupeř přestřelil ve vyložené příležitosti branku."