1:4, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Ani Čechův hattrick body nesebral

H a v í ř o v - Jen díky náskoku v podobě vední 4:1 po první třetině si odvezli Orli ze zasněženého Havířova toužebně očekávané tři body. Od druhé třetiny hráči Znojma polevili a bylo rázem o překvapivou zápletku postaráno. Zápas před nejslabší návštěvou sezóny ale nakonec rozhodl brankou minutu před koncem Marek Vorel. Domácí Martin Čech vstřelil tři branky svého týmu.

Havířovská aréna si pomalu zvyká na první ligu, alespoň co se návštěv týče. Zápas se Znojmem sledovalo pouhých 1012 diváků, což je průměrná návštěva naší druhé nejvyšší soutěže. Ještě ani všichni diváci nebyli na svých místech a domácí Panteři prohrávali. Nová posila Mario Cartelli, který přišel výměnou za Štefanku z Třince, neuhlídala po vhazování Puchera s Uramem a prvně jmenovaný otevřel skóre, časomíra odkrojila pouhých 12 vteřin.

Pantery vrátil do hry v sedmé minutě Martin Čech, když se prosmýkl znojemskou obranou a překonal Altrichtera. Byla to však na dlouhou dobu poslední kloudná akce Havířovských, otěže zápasu dokonale převzali Orli. Zkušeně dokázali využívat obrovité mezery v domácí obraně a nemilosrdně trestali hrubky. Nejprve se zblízka prosadil Milan Procházka, který dal první branku po svém návratu po zranění, stejný hráč nahrával o chvíli později Milanovi Tomanovi na třetí gól Orlů. Když se potom zblízka prosadil i Radek Haman, na kterého domácí beci zapomněli jako na smrt, zdálo se být rozhodnuto.

Leč chyba lávky. Do druhé třetiny poslali havířovští trenéři namísto Petra Svobody, který nebyl proti "svým" očividně ve své kůži, navrátilce Michala Maříka a tento tah se jim povedl. Mařík v průběhu zbytku zápasu vychytal několik čistých šancí, vytáhl se zejména proti tutovkám Petra Kumstáta a Daniela Hodka.

Havířov se nicméně nezlepšil pouze v brankovišti. Změny ve složení útoků přinesly větší důraz a bojovnost, naopak Orli jakoby doufali, že se zápas už do příznivého konce dotáhne sám. První varování v podobě samostatného nájezdu s bezchybným zakončením Křestana hráče Znojma nijak nevyburcovalo a domácí začali pomalu, ale jistě přebírat iniciativu.

V závěrečné části se vše podstatné odehrálo v posledních pěti minutách. Domácí všudybyl Martin Čech trefil v 57. minutě z otočky přesně pod horní tyč Altrichterovy branky a Panteři již ztráceli na Orly pouze jedinou branku. Vrhli vše do útoku, čímž dali Znojmu prostor pro brejky, ale Pucher ani Plášek je nedokázali využít. Naopak, domácí Boháček trefil tyč. Až třetí šance Znojma v krátkém rozmezí, do které se dostal Marek Vorel, přinesla rozuzlení.

I za stavu 5:3 domácí nesložili zbraně a 14 vteřin před koncem po střele Cartelliho, který v následujícím průběhu zápasu odčinil své zaváhání a byl jasně nejlepším zadákem Havířova, dorazil za Altrichtera puk opět Martin Čech. Subtilní útočník ta dovršil svůj první extraligový hattrick v kariéře, jedenatřicátou porážku svého týmu v sezóně jím ale neodvrátil. Panteři si za bojovný výkon dokonce vysloužili i přes porážku aplaus zbytku domácích fanoušků.

Jan Křivohlávek (Havířov): "První třetina byla velmi špatná. I za stavu 1:4 jsme se ale hráče v kabině snažili namotivovat tak, aby zápas dohráli se ctí, a to se povedlo. Kluci to nezabalili a utkání od druhé třetiny nabralo jiné obrátky. V závěru jsme možná mohli i sahat po bodu, nebýt další zbytečné chyby v obraně. Za výkon v druhých dvou třetinách musíme mužstvo pochválit."

Milan Kastner (Znojmo): "Splnili jsme sice cíl a získali tři body, ale s výkonem nemůžeme být úplně spokojeni. Hráči totiž neudrželi koncentraci po celých šedesát minut. Zápas měl z naší strany dvě poloviny. V té první jsme získali tříbrankový náskok a hráli dobře, pak jsme se ale nechali ukolébat vysokým vedením a hráči přestali důkladně plnit obranné úkoly."