Orli Znojmo Orli Znojmo
36. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 5. 1. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
1:5
0:0, 1:2, 0:3
Sparta

Hadamczik ani ve Znojmě neprohrál

Z n o j m o - Pražská Sparta neokusila pod trenérem Hadamczikem porážku ani ve Znojmě, naopak dokázala zvítězit vysoko 5:1. Na první Brošův gól sice ještě Uram odpověděl, ale další branky, na kterých se podílel útok Kratěna - Broš - Tomajko, utkání rozhodly. Orli nepodali tak dobrý výkon jako proti Pardubicím a ze dvou domácích víkendových zápasů nevytěžili ani bod.
Do utkání vstoupil s větší aktivitou znojemský tým. Spartě se těžko přecházelo přes střední pásmo, ale pokud se objevila před Altrichterem, ohrožovala jeho bránu nebezpečnými střelami, které spolehlivě kryl a tým podržel. Orli sice více operovali před Přikrylovou bránou, ale střely nebyly natolik povedené, aby se musel sparťanský brankář bát.

Sparta začala druhou třetinu lépe a již od začátku naznačovala, že se skórem není smířena. Z tlaku před znojemskou bránou vytěžila vyloučení Hamana. Početní výhodu se jí ve 22. minutě podařilo Brošem využít. Následovala série tří sparťanských vyloučení a až třetí se ve 32. minutě podařilo Orlům potrestat. Po několikeré opakované střele na Přikryla puk ze vzduchu do branky sklepl Uram. Čtvrté oslabení Sparty v řadě Orli nedokázali proměnit ve vedoucí gól. Naopak po návratu Špaňhela z trestné lavice se Sparta vrátila do vedení druhou Brošovou brankou. Tou dobou už byla na domácích znát únava a neschopnost vymyslet něco nového, čím by Spartu překvapili. Pomalu a jistě se z ledu vytráceli.

Snaha o probuzení a oživení hry Orlů radikálním zásahy do sestavy vyzněla ve třetí třetině už naprázdno. Obrana stále kupila chybu za chybou a ani zvýšená snaha nepřinesla do hry tu správnou šťávu. I získaný puk v oslabení se snažilo Znojmo vyvést až do třetiny hostů a vymyslet něco k ohrožení Přikrylovy brány, ale po hříchu právě složitost v rozehrávce zabránila Orlům v úspěšném zakončení. Tak jak v přecházejícím duelu s Pardubicemi by jednoduchost byla daleko účelnější. A tak si Sparta připsala další využitou přesilovku a opět to byl útok Kratěna, Broš, Tomajko, který pojistil vedení. To byl zlomový moment utkání, od kterého už utkání spělo k jasnému a přesvědčivému vítězství Sparty.

Autor: HoR, GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 0
Václav Benák 0 0 0 -2 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 -2 2
David Havíř 0 0 0 0 2
Aleš Křetínský 0 0 0 -1 0
Petr Kumstát 0 0 0 -1 0
Pavel Kumstát 0 0 0 -1 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 -2 0
Ján Plch 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Jan Snopek 0 1 1 -1 2
Karel Soudek 0 0 0 -1 0
Milan Toman 0 0 0 -1 4
Marek Uram 1 0 1 -1 0
Marek Vorel 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Altrichter 60 0 5 30 85,71 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Myslím si, že jsme z naší strany odehráli velmi špatný zápas, hlavně takticky. Nebyla tam síla, nebylo tam srdce, a proto jsme prohráli.

Alois Hadamczik (Sparta): Dnes Sparta předvedla výkon, na který má. Soustředěný, disciplinovaný, dávali jsme góly a od samého začátku jsme kontrolovali hru.