Orli Znojmo Orli Znojmo
34. kolo
1. liga - po 28. 12. 2009 - Zlatopramen aréna
Ústí n. L
4:3
1:1, 0:1, 3:1
Znojmo

Po vyrovnaném souboji zůstávají body v Ústí

Ústí nad Labem - Po Vánocích čekala na Orly cesta do vzdáleného Ústí nad Labem. Skóre otevřeli domácí, ovšem o dvě minuty později srovnal Hořava a ve druhé třetině šlo Znojmo dokonce do vedení, které zajistil střelou od modré Morava. V závěrečné dvacetiminutovce se strhla přímo gólová smršť. Nejprve Lvi vyrovnali a následně vrátil hostům vedení z trestného střílení Padělek. V závěru se už trefovali jen domácí. Dvě branky jim zajistily otočení stavu a tři body. Orlům nepomohla ani hra bez brankáře, a tak po velmi vyrovnaném utkání odjíždějí bez bodu.

Domácí Lvi se do svého soupeře zakousli hned od začátku utkání a už po necelých dvou minutách ho donutili faulovat. Ve 3. minutě se domácí už radovali z vedoucí branky, ale hlavní rozhodčí ji pro posunutí branky neuznal. V 5. minutě dostal puk do jízdy Hovorka, Horčička vytěsnil nad branku. O chvíli později zachytil znojemskou rozehrávku Šagát, ale ani on Horčičku nepřekonal. Hosté poté přidali na důrazu a k vidéní byl rychlý hokej plný osobních soubojů. Ve 12. minutě si při přesilovce sjel mezi kruhy Janků, jeho volej jen těsně minul branku. Vzápětí se Horčička vytáhl proti pohotové dorážce. Ve 14. minutě zůstali během chvilky ležet na ledě dva domácí hráči, a protože píšťalka rozhodčího zůstala němá, následovala hromadná potyčka, po které se trestné lavice na obou stranách pěkně zaplnily. Výhodu jednoho muže měli domácí, když Němeček pálil od modré a Alinč pohodlně dorazil Šafferovu teč. V 17. minutě ujel po chybě domácích Hořava a z první vážnější akce hostí vyrovnal - 1:1. V 19. minutě hráli hosté svou první přesilovku a brzy nato dokonce dvojnásobnou, ale trojice bránících Lvů další nebezpečí odvrátila.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté krátkou přesilovku, ale brzy poté zahrozili opět domácí. Pak následovala poměrně hluchá pasáž, kdy tempo hry výrazně polevilo a hra obou týmů byla velmi nepřesná. Ve 27. minutě domácí opět zahřívali trestnou lavici a Moravova střela od modré našla přesně horní růžek domácí svatyně - 1:2. Po obdržené brance domácí trochu polevili a Znojemských bylo hned všude plno. Ústecké Lvy probudily až dvě po sobě jdoucí přesilovky ve 33. minutě. Z množství střel se ale žádná neujala. Konec druhé třetiny si domácí zbytečně zkomplikovali, když nejprve špatně střídali a poté vyhodili kotouč z obranné třetiny do hlediště. Zdálo se však, že hostům jednobrankový náskok stačil, neboť se téměř nedostali ani dostřel domácí branky.

Úvod třetí třetiny patřil dohrávané přesilovce Znojma, ale hosté než se rozkoukali, hráli domácí v pěti. Další výhodu jednoho hráče v poli měli hosté o minutu později, obraz hry se ale nijak nezměnil. Ve 47. minutě hráli přesilovku domácí, Horčičkovi po střele Skleničky kotouč vypadl a Mikulík z mrtvého úhlu o brankáře vyrovnal - 2:2. Jen o minutu později vyrobili domácí obrovskou hrubku a Klobouček musel na poslední chvíli zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Padělek. Gólová přestřelka ale pokračovala. Důraz u levé tyčky se vyplatil Romanu Pšurnému, který opět vyrovnal - 3:3. V poslední pětiminutovce hráli domácí více než minutu a půl dvojnásobnou přesilovku. V 56. minutě si sjel z modré čáry Novotný a střelou přes hráče nedal Horčičkovi šanci - 4:3. Utkání pak nabralo úplně jiné tempo. Minutu před koncem třetiny si hosté ještě vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře, ale domácí si pracně vybojované tři body už vzít nenechali.


Autor: Miroslav Janíček, Lukáš Caha

Ve čtyřech se hraje špatně, litoval po zápase Kubica

Ústí nad Labem - Smutný zápas odehrálo Znojmo proti Lvům v Ústí nad Labem. Hosté dvakrát vedli, ale i přesto všechny body zůstaly na severozápadě Čech. Do zápasu zasáhla taktéž nová posila Aleš Padělek, který se dokonce uvedl gólem z trestného střílení. Druhou poměrně novou tváří je Zdeněk Kubica, ten však již odehrál ve znojemském dresu třetí zápas a po utkání se Lvy neskrýval zklamání. Především ho mrzely tresty: „Řekl bych, že domácí měli poměrně hodně přesilovek. Celou třetí třetinu jsme prakticky odehráli ve čtyřech.“

Neskrýval zklamání. I jeho Znojmo se stalo obětí ústeckých třetích třetin. Orli ještě v polovině závěrečné dvacetiminutovky mohli pomýšlet na body. Po velkém obratu domácích ale k překvapení nedošlo. „Nevím, jak je to v Ústí s rozhodčími. Řekl bych, že domácí měli poměrně hodně přesilovek. Celou třetí třetinu jsme prakticky odehráli ve čtyřech,“ lamentoval Zdeněk Kubica.

Zásadním momentem střetnutí se staly přesilovky. Zatímco Orli svoji dvojnásobnou početní výhodu v závěru první třetiny nevyužili, Slovan nabídnutou šanci v poslední fázi utkání nezahodil. „V naší početní výhodě jsme málo chodili do branky. Nezadařilo se. Oni toho využili. Ale když hráč hraje celou třetí třetinu ve čtyřech, síly mu ubývají více než obvykle,“ všiml si.

Znojmo je třetí Kubicovou letošní zastávkou. „Sezónu jsem začal v Plzni. Odehrál jsem tam šest zápasů. Moc příležitostí jsem ale nedostal. Jednou jsem skóroval proti Třinci. Plzeň nadále sleduji. Je tam dobrá parta. Všechno se tam odvíjí od Martina Straky,“ vysvětlil.

Po anabázi v Plzni zamířil do Slavie. „Tam to bylo dobré. Dostal hodně prostoru, zahrál si dobrý hokej. Branku jsem nepřidal a navrch se zranil. Potom měsíční hostování skončilo,“ pokračoval ve výčtu svých štací.

Po exkurzi ve Slavii se objevil ve Znojmě. „Během působení ve Slavii se mi zrušila smlouva s Plzní. Manažer Rosťa Dočekal mi domluvil angažmá ve Znojmě. Zatím jsem stihl tři zápasy. Jsem tu na přestup z Plzně,“ tvrdil.

V dresu Orlů je třiadvacetiletý forvard spokojený a pomýšlí na prvoligové play-off. „Nastupuji ve třetí lajně se Staňkem a Meidlem. Naším cílem je sbírat body a nedostávat góly. Docela to vychází, mám pozitivní dojmy. Jako tým chceme postoupit do vyřazovacích bojů. První čtyrka se nám už vzdálila, má velký odstup. Hlavně se musíme vyhnout play-out. To je potom moc zdlouhavé,“ sdělil.

Kubica se chce ve Znojmě zabydlet a na další přestup už nemyslí. „O návratu do extraligy nepřemýšlím. Ještě se tedy ozval Hodonín. Chtějí postoupit do první ligy, mají ambice,“ prohlásil odchovanec Blanska, jenž jako rodák z jihu Moravy nikdy neprošel kádrem Komety Brna. „Kometa měla hodně nabitý tým, tam bylo těžké se dostat,“ ukončil pondělní povídání.


Autor: Martin Pešout, Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Roman Barták 0 1 1 0 0
Miroslav Barus 0 0 0 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 1 0
Jiří David 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 0 0 0 2
Petr Hořava 1 1 2 1 2
Richard Jarůšek 0 0 0 -1 0
Tomáš Kolafa 0 0 0 -1 14
Zdeněk Kubica 0 0 0 -1 4
Jan Lattner 0 0 0 0 2
Václav Meidl 0 0 0 -1 4
Marian Morava 1 0 1 0 0
Aleš Padělek 1 0 1 1 4
Tomáš Protivný 0 0 0 0 0
Přemysl Sedlák 0 1 1 1 2
Aleš Staněk 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 1 0
Petr Štrach 0 0 0 -1 0
Tomáš Vyletelka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Luboš Horčička 60 0 4 50 92,59 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Neliba (Znojmo): Do zápasu jsme vložili veškeré úsilí. Na to, v jakém jsme přijeli složení a kolik hráčů nám ještě chybělo, jsme podali statečný výkon. Bohužel jsme narozdíl od Ústí nevyužili dvojnásobnou přesilovku. To rozhodlo. Mrzí nás, že odjíždíme bez bodů.

Související články

Naši soupeři
ne 27. 12. 2009

Zkrotí Orli suverénní Lvy z Ústí?