Ve čtyřech se hraje špatně, litoval po zápase Kubica

Rozhovory
ÚT 29. 12. 2009
<em>Ústí nad Labem</em> - Smutný zápas odehrálo Znojmo proti Lvům v Ústí nad Labem. Hosté dvakrát vedli, ale i přesto všechny body zůstaly na severozápadě Čech. Do zápasu zasáhla taktéž nová posila Aleš Padělek, který se dokonce uvedl gólem z trestného střílení. Druhou poměrně novou tváří je Zdeněk Kubica, ten však již odehrál ve znojemském dresu třetí zápas a po utkání se Lvy neskrýval zklamání. Především ho mrzely tresty: „Řekl bych, že domácí měli poměrně hodně přesilovek. Celou třetí třetinu jsme prakticky odehráli ve čtyřech.“

Neskrýval zklamání. I jeho Znojmo se stalo obětí ústeckých třetích třetin. Orli ještě v polovině závěrečné dvacetiminutovky mohli pomýšlet na body. Po velkém obratu domácích ale k překvapení nedošlo. „Nevím, jak je to v Ústí s rozhodčími. Řekl bych, že domácí měli poměrně hodně přesilovek. Celou třetí třetinu jsme prakticky odehráli ve čtyřech,“ lamentoval Zdeněk Kubica.

Zásadním momentem střetnutí se staly přesilovky. Zatímco Orli svoji dvojnásobnou početní výhodu v závěru první třetiny nevyužili, Slovan nabídnutou šanci v poslední fázi utkání nezahodil. „V naší početní výhodě jsme málo chodili do branky. Nezadařilo se. Oni toho využili. Ale když hráč hraje celou třetí třetinu ve čtyřech, síly mu ubývají více než obvykle,“ všiml si.

Znojmo je třetí Kubicovou letošní zastávkou. „Sezónu jsem začal v Plzni. Odehrál jsem tam šest zápasů. Moc příležitostí jsem ale nedostal. Jednou jsem skóroval proti Třinci. Plzeň nadále sleduji. Je tam dobrá parta. Všechno se tam odvíjí od Martina Straky,“ vysvětlil.

Po anabázi v Plzni zamířil do Slavie. „Tam to bylo dobré. Dostal hodně prostoru, zahrál si dobrý hokej. Branku jsem nepřidal a navrch se zranil. Potom měsíční hostování skončilo,“ pokračoval ve výčtu svých štací.

Po exkurzi ve Slavii se objevil ve Znojmě. „Během působení ve Slavii se mi zrušila smlouva s Plzní. Manažer Rosťa Dočekal mi domluvil angažmá ve Znojmě. Zatím jsem stihl tři zápasy. Jsem tu na přestup z Plzně,“ tvrdil.

V dresu Orlů je třiadvacetiletý forvard spokojený a pomýšlí na prvoligové play-off. „Nastupuji ve třetí lajně se Staňkem a Meidlem. Naším cílem je sbírat body a nedostávat góly. Docela to vychází, mám pozitivní dojmy. Jako tým chceme postoupit do vyřazovacích bojů. První čtyrka se nám už vzdálila, má velký odstup. Hlavně se musíme vyhnout play-out. To je potom moc zdlouhavé,“ sdělil.

Kubica se chce ve Znojmě zabydlet a na další přestup už nemyslí. „O návratu do extraligy nepřemýšlím. Ještě se tedy ozval Hodonín. Chtějí postoupit do první ligy, mají ambice,“ prohlásil odchovanec Blanska, jenž jako rodák z jihu Moravy nikdy neprošel kádrem Komety Brna. „Kometa měla hodně nabitý tým, tam bylo těžké se dostat,“ ukončil pondělní povídání.

NEWSLETTER