Vítkovice
1/3
2/3

Uram zachránil bod

Z n o j m o - Až branka Marka Urama minutu před koncem zápasu zachránila Orlům alespoň bod v souboji se sousedem v tabulce. Znojmo se dostalo do vedení brankou Soudka, ale Vítkovice za pět minut zápas otočily. V prodloužení už žádná branka nepadla.
Hra obou týmů na tři pětky přinesla svěží a útočný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Jak se dalo předpokládat, v utkání dominovali brankáři, kteří v průběhu zápasu zlikvidovali mnoho brankových příležitostí. Možnost změnit bezbrankové skóre měly oba dva týmy v závěru první třetiny při přesilových hrách, které zůstaly nevyužity. Ke smůle domácích, jimž se čím dál víc plní marodka, se v první třetině zranil Erat, nemohl dále pokračovat ve hře a nahradil jej Mikulík.

Branky přinesla až druhá třetina. Po vyloučení Krayzela stačilo Orlům neuvěřitelných pět sekund, aby po Hamanově vyhraném buly Uram přistrčil Soudkovi a ten ranou od modré prostřelil Trvaje. Vedení domácích netrvalo dlouho. Neuběhla ani minuta a za hosty srovnával Selingr. Do vedení dostal Vítkovice po nacvičeném signálu Kaděra. Najížděl si z hloubky středního pásma, dostal přesnou přihrávku od A. Padělka a nikým neatakován měl mnoho času rozmyslet si, kam puk do Kamešovy brány umístí.

Pro vývoj zápasu bylo rozhodující, že Znojmo nesložilo zbraně a několika pěknými kombinacemi postupně dostávalo Vítkovice pod tlak, který nabýval síly v polovině třetí třetiny a vynutil si vyloučení vítkovického hráče. Výhoda domácích trvala pouhých sedm sekund, když rozhodčí Tučan podivně, jako již několikrát, posoudil běžný hokejový zákrok jako nedovolený.

Orli se přeci jen využití své převahy dočkali. Necelé dvě minuty před koncem skvěle, a v tomto zápase nikoli poprvé, přihrál Hodek volnému Uramovi, který tentokrát „z první“ prostřelil nejen dva bránící hráče, ale i Trvaje.

Následné prodloužení hráli Orli se třemi útočníky ve snaze strhnout vítězství na svou stranu, což se jim i přes možnost využití početní převahy, nepodařilo.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to velice kvalitní utkání. Vzhledem k velké marodce jsme měli kombinovanou sestavu. Podali jsme, myslím, velmi dobrý výkon, dvě třetiny bylo utkání úplně vyrovnané. Ve třetí třetině jsme měli trochu navrch taky tím, že jsme doháněli jednogólovou ztrátu. Nebýt našich špatně zahraných přesilovek mohli jsme pomýšlet i na vyšší bodový zisk. Vzhledem k dnešnímu výkonu si obě dvě mužstva remízu zasloužila.

Ladislav Svozil (Vítkovice): V tom zápřahu pátek, neděle, úterý musím jen smeknout nad tím, v jakém tempu oba mančafty zápas odehrály. Domácí měli opticky navrch, my jsme měli Jirku Trvaje v bráně. Od toho se vyvíjel zápas. Za stavu 2:1 jsme se zbytečně hnali do útoku, abychom pojistili vítězství a ne poprvé jsme v závěru inkasovali. Musím každopádně pochválit mančaft za bojovnost, ale vlastní hloupostí jsme zase zbytečně ztratili body. Za tu dřinu, co mužstvo odevzdalo, je to škoda.