Slavia
1/3
2/3

Ani potřetí Znojmo nevyhrálo

Z n o j m o - Větší střelecká produktivita a dobrý výkon brankáře Málka rozhodl o tom, že si Slavie ze Znojma odváží všechny tři body. Orly sice poslal do vedení svou osmou brankou sezóny Erat, ale v dalším průběhu se trefovali už jen Slávisté - postupně Sup, Steiner, Beránek a Duda.
Znojmo nedokázalo ani napotřetí v sezóně porazit Slavii a po osmi zápasech doma prohrálo. Slavia potvrdila svou dominanci na soupeřově ledě a upevnila si druhou příčku v tabulce.

Vstup do zápasu měli aktivnější Orli, činila se zejména třetí řada, kde zraněného Ludvíka nahradil Barus. Velkou šanci měl v přesilovce obránce Havíř, ale Málek dokázal své kvality. Slavia se dvakrát dostala do brejku, ale ani Duda, ani Krátoška na Altrichtra nevyzráli. Gól padl až minutu před koncem první třetiny, kdy se po křídle prosazoval Petr Kumstát a jeho střelu dorazil za Málka Erat.

Druhá třetina přinesla více osobních soubojů a přesilovek a také vyrovnání Slavie. Obránce Toman upadl na modré čáře a Michal Sup si se samostatným nájezdem poradil excelentně. Na druhé straně měl druhou velkou šanci Havíř, ale sám před Málkem zklamal.

Ve třetí části měla Slavia, hrající na 13 útočníků, více sil a dokázala toho náležitě využít. Hned ve druhé minutě zaměstnal důrazný Hruška před domácí brankou oba obránce,puk se odrazil k volnému Steinerovi a ten poslal hosty do vedení. Znojmo se snažilo o vyrovnání, ale jejich snaha se stávala s ubíhajícím časem křečovitou, vrcholem zmaru byly zejména přesilovky. V 52. minutě měli Orli více než minutovou šanci hrát v pěti proti třem, ale přestože soupeře uzamkli v jeho pásmu, kloudnou šanci nevykoumali.

V čase 16:35 se domácí trenér Hořava rozhodl hrát power play, ale Znojmo si v šesti střeleckou příležitost nevypracovalo a naopak byl to Beránek, který z vlastní poloviny trefil opuštěnou klec. Konečnou podobu skóre dal několik vteřin před koncem Duda, který z pravého křídla prostřelil Altrichtrovy betony.

Jiří Kalous (Slavia): Znojmo má doma velmi dobrý herní projev, hraje hodně dopředu a my jsme s tím počítali, proto jsme hráli hodně z obrany na rychlé protiútoky. Hokej to byl otevřený a bylo dost šancí na obou stranách. Nám se podařilo ve druhé části srovnat a ve třetí část jít do vedení, když jsme naopak někeré šance Znojma přestáli. Pro nás hovořilo to, že jsme hráli na čtyři útoky a měli jsme tak na závěr více sil, to bylo možná rozhodující.

Miloslav Hořava (Znojmo): Slavia je jeden z nejlepších týmů extraligy a dnes jasně ukázala, proč je venku nejúspěšnější. Dnes to bylo otevřené a rozhodla vetší produktivita útočníků Slavie a samozřejmě i naše neproměnená přesilovka pět na tři v závěrečné třetině. Brankáře jsme odvolali tak brzo proto, že by jsme se potom také už do pásma nemuseli dostat, Slavie měla dost sil a tak zkušený tým si závěr umí pohídat.