Orli Znojmo Orli Znojmo
27. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 1. 12. 2002 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
8:4
2:1, 1:3, 5:0
Karlovy Vary

Probuzení ve třetí třetině přineslo páté vítězství v řadě

Pátý korálek na šňůru vítězných zápasů navlékli Orli po duelu s nepříjemnými Karlovými Vary. Vývoj utkání nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak by napovídalo konečné skóre. Po druhé třetině ještě hosté o gól vedli, domácí ale nástupem do závěrečné části jednoznačně ovládli led a pěti brankami Energii sebrali jakoukoli chuť k odporu nebo zdramatizováni zápasu. Po dvou brankách vstřelil Ludvík, Erat, Uram a jednou skórovali Toman a Snopek.
Do začátku zápasu vstoupili Orli v nebývalé pohodě a dokonce využili hned první přesilovku při vyloučení obránce Hlavačky prudkou střelou Erata. Následovalo několik slibných akcí, které nepřinesly gólový efekt ale naopak v 10. minutě Vary vyrovnaly ranou Němčického. Minutu nato zvyšoval nečekanou střelou od modré Snopek. Vývoj první třetiny naznačoval, že by Znojmo mělo v poklidu dokráčet k vítězství, když se navíc v závěru třetiny úspěšně ubránilo ve třech proti pěti.

Těžko říci, co trenér Sýkora o přestávce svým hráčům naordinoval, že se postarali o nečekaný zvrat v utkání. Již po čtrnácti vteřinách využili přesilovou hru brankou Hlavačky a za necelé dvě minuty již po střele Tvrdíka vedli. Přetahovaná o skóre trvala až do začátku třetí třetiny. Nejprve ve 42. minutě vyrovnal přesnou střelou do šibenice Uram a za necelou minutu nato poslal domácí do vedení svým prvním gólem Ludvík.

Věcí na našich zimních stadiónech nevídanou byla dvě trestná střílení v rozmezí dvaceti vteřin. Jako první měl možnost opět vyrovnat Balázs, který při svém pokusu překonat Kameše minul roh branky. Vzápětí se osamocen proti Fraňkovi rozjel Uram, kterému střelu na lapačku Franěk vystihl. Satisfakcí pro Urama byla dvě a půl minuty nato branka, kterou se Orli dostali poprvé do vedení o dva góly. Viditelně přinesla na hokejky domácích uklidnění. A za necelou minutu a půl Ludvík definitivně rozhodl o tom, že Vary si ze Znojma body neodvezou. Sedmigólový příděl neunesl ani Franěk a nechal se vystřídat Kučerou. V posledních deseti minutách utkání čelil osmi střelám na branku, z nichž na Eratovu nedosáhl.

Autor: GaZ, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 2
Václav Benák 0 1 1 0 0
Roman Erat 2 0 2 1 0
Radek Haman 0 1 1 1 0
David Havíř 0 0 0 1 0
Petr Kumstát 0 2 2 3 0
Pavel Kumstát 0 0 0 1 2
David Ludvík 2 1 3 2 0
Karel Plášek 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 2 2 2 0
Jan Snopek 1 0 1 1 2
Karel Soudek 0 2 2 2 2
Milan Toman 1 1 2 1 0
Marek Uram 2 0 2 2 0
Marek Vorel 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Kameš 60 0 4 19 82,61 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (Znojmo): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Rozhodnout jsme mohli už první třetinou. Soupeře jsme svými chybami a zbytečnými vyloučeními dostali do utkání. V závěrečné třetině se nám podařilo dát dva rychlé góly, a pak už jsme dohrávali relativně v pohodě.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): Dvě třetiny jsme hráli. Třetí třetinu jsme nehráli. Myslím si, že jsme, jak se říká hokejovou hantýrkou, urazili hokejového pána boha. Největším problémem Varů je naučit se hrát s úspěšností. Nám vždycky stačí jedno utkání a potom následuje pauza. Domácí vyhráli zaslouženě.