2:2. 0:1, 1:1
1/3
2/3

Odveta za play-off vyšla

Z l í n - Alespoň malou satisfakci za vyřazení z loňského play-off dokázali získat Orli vítězstvím 4:3 na zlínském ledě. Vyrovnaný zápas rozhodla branka Václava Benáka v 52. minutě, branky Znojma dávali dále Plch, Uram a Snopek.
Přes rozpačitý výkon brankáře Jaroslava Kameše při jeho návratu na zlínský led dokázali hokejisté Znojma i podruhé v sezóně obrat Zlín o všechny body, když o cenné výhře rozhodl pro změnu po Tučkově chybě obránce Václav Benák. Slabší chvíle zlínské jedničky pak stála domácí alespoň prodloužení.

Zlín vyslal na Kameše celkem 41 střel, v první třetině se ujaly dvě. Nejprve před odkrytou brankou trestuhodně zaváhal domácí kapitán Rostislav Vlach, pak ale Kamešova zaváhání využil ke vstřelení úvodního gólu reprezentant Balaštík. Rázná odpověď Orlů však zlínskou euforii poněkud utlumila. V rozmezí minuty nasměrovali do Tučkovy branky puky slovenští forvardi Plch a Uram. První jmenovaný krásně tečoval Benákovo nahození a po chvíli Uram po kombinaci s Pucherem rozvlnil síť podruhé.

Zlín se dokázal rychle vzpamatovat a do první sirény bylo srovnáno. Rachůnek sice ze sóla a následné jedovaté střely neskóroval, vynutil si však faul a v přesilové hře se prosadil fantom posledních zlínských zápasů, Martin Filip.

Hra v početní výhodě znamenala gólovou radost i pro Orly. V sedmé minutě druhé části si rutinérsky počínal obránce Snopek, který tváří v tvář Tučkovi chladnokrevně zavěsil. Přes opět zvýšenou herní aktivitu Zlína, kterou dokumentoval těsný zámek Vlachovy formace a únik Veselého, se pro Orly příznivé skóre dlouho neměnilo.

Agilní útočník Rachůnek tento status pozměnil ve 48.minutě. Další neproměněný nájezd jej nijak nezlomil, místo technického zakončení se dvanáct minut před koncem rozhodl pro tvrdou střelu a stal se na okamžik hrdinou. Čtyři minuty na to ale lehká rána Benáka od mantinelu k překvapení celého stadionu propadla Tučkovi mezi betony a Znojmo opět vedlo. Tentokráte si již náskok pohlídalo. Zlínu k vyrovnání nepomohla ani zoufalá závěrečná power-play.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Bylo se na co dívat. Opět se ukázalo, že góly nestřílíme, ale rodíme. Opakovaně jsme nedali více než tři branky. Za nerozhodného stavu 3:3, kdy se začínalo od začátku, jsme nevyužili několik dobrých šancí a zbytečně inkasovali. Tuček nahozený puk neviděl od začátku, takže to tam spadlo. Bylo to hodně nešťastné."

Miloslav Hořava (Znojmo):"Oba týmy odehrály kvalitní zápas. Myslím si, že o výsledku rozhodla naše větší touha po vítězství a nasazení. Velmi důležité bylo, že jsme se ubránili většině zlínských přesilových her. Oceňuji výkon brankáře Kameše, který velmi dobře čelil tlaku domácích."