Orli Znojmo Orli Znojmo
21. kolo
Český Telecom Extraliga - pá 15. 11. 2002 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
8:3
0:1, 3:2, 5:0
Liberec

Orli rozhodli v poslední třetině

Z n o j m o - V dlouho očekávaném domácím utkání Orli odvděčili nadržené diváky osmibrankovou kanonádou. Po vlažném začátku zlepšeným výkonem v závěru utkání získali Orli potřebné tři body a neztratili tak kontakt s mužstvy z čela tabulky.
Gól Znojma ve třetí třetině při přesilovce pěti proti třem na stav 6:3 definitivně zlomil odpor Liberce. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře. První třetina byla jednoznačně v režii Liberce. Hned zpočátku si Tygři vytvořili tlak, který vykrystalizoval v branku v 5. minutě obráncem Pospíšilem.
Znojmu se podařilo prosadit v úvodu druhé třetiny při přesilové hře brankou Vorla. Orli se postupně dostávali do hry a během druhé třetiny srovnali s Tygry krok. Vyrovnanost se projevila i na stavu skóre, které bylo po dvou třetinách 3:3. V třetí třetině se začalo mužstvo Liberce propadat a gólově se neprosadilo. Zato domácím se střelecky dařilo a po neplodné první třetině nasázelo do Faltovy sítě pět gólů. A Tygrům se naskytl stejný průběh zápasu jako v posledních třech utkáních, kdy zápas prohráli v poslední třetině.

Autor: GaZ, HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 1 1 2 3 0
Václav Benák 0 0 0 0 2
Roman Erat 0 1 1 3 0
Radek Haman 1 1 2 1 0
David Havíř 0 0 0 0 2
Petr Kumstát 0 0 0 0 0
Pavel Kumstát 0 0 0 1 2
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Karel Plášek 1 2 3 3 0
Ján Plch 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 0 0 0 2
Peter Pucher 0 3 3 1 0
Jan Snopek 0 1 1 3 0
Karel Soudek 0 3 3 0 2
Milan Toman 2 1 3 4 0
Marek Uram 2 1 3 0 0
Marek Vorel 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Kameš 60 0 3 22 88,00 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat, ale stáhli jsme se do středního pásma a nakonec jsme inkasovali gól. Myslím si, že zaslouženě. Měli jsme obavy, že s náma Liberec předvede totéž co v zápase u nich, kdy hráli velmi agilně a dobře. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, padaly i góly, ale pořád to nebylo to, co jsme očekávali. Stále máme takovou mezihru, kdy si nedokážeme najet, rychle překonat střední pásmo a tím se dostáváme do situací, kdy hrajeme bojácně a nevěříme si. Třetí třetina nebyla tak jednoznačná, jak výsledek vypadal. Podařilo se nám využít přesilovky a to se nakonec odrazilo ve vysokém vítězství. Uvidíme, jestli využívání přesilovek bude dlouhodobějším trendem v naší hře.

Karel Dvořák (Liberec): Zápas jsme začali dobře. Prvních deset minut patřilo nám. Druhá třetina byla vyrovnaná, dali jsme dva šťastné góly z přesilovek. Ve třetí třetině jsme nehráli dobře a Znojmo si výhru zasloužilo. V posledních třech zápasech jsme vždycky ke konci buď vedli, nebo to byla remíza, a pak jsme se asi začali strachovat o výsledek a místo toho, abychom dál hráli trpělivě svoji hru, začnou někteří naši hráči hrát sami na sebe, snaží se dát branku a přestanou plnit taktické úkoly a v tom si myslím, že máme největší rezervy. Ze začátku soutěže jsme měli větší srdce, větší bojovnost, než máme teď.