Vsetín
1/3
2/3

Tradice dodržena, Vsetín poražen

Z n o j m o - I ve třetím utkání proti Vsetínu v řadě dokázali Orli rozhodnout až v samém závěru. Znojmo v osmém zápase po sobě inkasovalo první gól, Vsetín vedl po brance Vaka. Za Orly otočili Erat a Pucher. Na 2:2 vyrovnával v oslabení opět Vak, rozuzlení přišlo v 58.minutě z hole Ludvíka. Stínem utkání bylo zranění Milana Procházky, jeho vyšetření v nemocnici nakonec ukázalo otřes mozku.
Před zápasem převzal Karel Soudek od prezidenta klubu Vlasáka dárek ke svému 700. extraligovému zápasu, které sehrál o víkendu, a potom se mohlo začít. Sprcha střel se snesla v úvodu utkání na Bieglovu bránu, znojemští hráči několikrát netrefili téměř odkrytou bránu. V čase 3:06 ale přišel otřes, když Milan Procházka po pádu přes vsetínského hráče narazil do hrazení. Po nárazu hlavou do mantinelu zůstal v bezvědomí a znojemský masér Helebrant mu okamžitě poskytl první pomoc. Následoval několikaminutový útlum na obou stranách. Znojmu se naskytla první přesilovaka ve 14. minutě, ze které vyšlo naprázdno. To co se nepodařilo Orlům, dokázali vsetínští v 18. minutě, když početní převahu využil Vak. Lehké nahození směrem do brankoviště si v tísni Kameš srazil pravou nohou do brány.

Všeobecně známý návod jak překonat brankáře Biegla, střílet z možných i nemožných pozic, vyzkoušel úspěšně ve 23. minutě Erat. Přestože měl po obou stranách volné spoluhráče, neváhal vystřelit přes obránce kousek za modrou čarou. Na přesnou dělovku Biegel ani nezareagoval. Dvě minuty nato se opět zavlnila síť na vsetínské straně. Pucher, ač tísněn Jaškinem, umístil puk přesně mezi Bieglovy betony. Tak jako v první třetině pokračoval úporný boj o každou píď ledu. Šarvátky a osobní souboje byly často na hranici pravidel, ale rozhodčí Venglář do hry zasahoval jen zřídkakdy, a to nejčastěji tehdy, kdy to nebylo ku prospěchu hry. A čároví rozhodčí místo, aby mu pomohli, komplikovali hru záhadným rozhodováním o zakázaném uvolnění a ofsajdech.

Katastrofální hra Orlů v početní převaze vyústila ve 48. minutě ve vyrovnávací gól Vaka. Všechny přesilovky dokázali vsetínští úspěšně narušovat. Ukázkou nemohoucnosti domácích bylo, když ve druhé třetině během čtyřicetivteřinové hře pěti proti třem nebyli schopni ani zavést puk do útočného pásma hostů.

Osud zápasu vzala dvě a půl minuty před koncem do rukou Štěstěna v podobě brusle vsetínského obránce, který šikovně zasunul puk za strnulého Biegla. Závěrečná power play Vsetína již změnu stavu nepřinesla.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to velice těžké utkání, protože Vsetín hrál velmi dobře. Působili jsme unaveným dojmem a navíc se nám vůbec nedařily přesilovky. Měli jsme opravdu více štěstí, když jsme dokázali strhnout výsledek utkání na svou stranu.

Jan Neliba (Vsetín): Po prohraném utkání v Karlových Varech jsme se snažili zkonsolidovat síly a předvedli jsme velmi dobrý výkon. Je škoda, že jsme nebodovali, ale takový je sport. Vloni jsme měli v zápasech se Znojmem víc štěstí, letos nám chybí.