3:0, 1:1, 1:2
1/3
2/3

Večer pro Viktora Ujčíka

Souboj dvou týmů vyznávajících dravý styl skončil lépe pro domácí Slavii. Ta rozhodla o utkání již v první třetině, kdy dokázala dát v rychlém sledu 3 góly. Orli celý zápas pouze dotahovali a Slavia je nepustila na menší než dvoubrankový rozdíl. Nejlepším hráčem Znojma byl vyhlášen <b>Martin Altrichter</b>.
Nadprůměrnou podívanou nabídli velmi dobře zaplněnému Edenu Slavia a Znojmo. Jihomoravané na rozdíl od předchozích soupeřů nepřijeli do Edenu pouze bránit a podali sympatický výkon a nezůstali dlužni jménu dravce, kterého mají ve svém názvu. První třetina ale patřila jednoznačně Slavii, místy to byla až exhibice. Znojemští dokázali najít recept na slávistickou obranu až v polovině zápasu, kdy ukončili téměř 204 minut trvající neprůstřelnost Romana Málka. Slavia v celém zápase nepustila Orly na menší než dvoubrankový rozdíl a s přehledem dokráčela ke konečnému stavu 5:3.

Zároveň s úvodním vhazováním dodrželi slávističtí fanoušci slib a v hledišti se nad jejich hlavami objevilo řádově na dvěstě různých cedulí s číslem 11. Celá show trvala symbolických 11 minut, ve kterých měly sólo bubny příznivců hostů. Během těchto 11 minut však na ledě bylo hodně rušno. Po úvodním vzájemném oťukávání se v 8. minutě až před Kameše krásně prokličkoval Štraub, předložil ideální pas najíždějícímu Hruškovi a král střelců minulé sezóny donutil "mlčící jehňátka" zařvat "gól". Neuběhly ani dvě minuty a diváci se radovali znovu. Novic Duda připravil ideální pozici pro Josefa Beránka, který přesným zásahem rozesmutněl Kameše podruhé. S vypršením 10. minuty zmizely cedule s číslem 11 a Edenem znělo mohutně "Viktor Ujčík" následované "Radkem Dudou". Atmosféra téměř jako v play-off! Na začátku 11. minuty si počínal nedovoleně Havíř a Slavia měla možnost první přesilovky. 8 sekund před vypršením trestu znojemského hříšníka prolomil střeleckou smůlu juniorského útoku krásnou střelou pod víko Jaroš a Slavia vyhnala Kameše, stejně jako Faltu v předchozím zápase v Liberci, na střídačku. Na jeho místo se tak postavil miláček Edenu Martin Altrichter. V 19. minutě tentýž muž vleže doslova čaroval při neuvěřitelném závaru, o který se postaral první slávistický útok.

I úvod druhé části patřil namlsaným domácím. Ve 23. minutě se díky své rychlosti dostal do dobré palebné pozice Jaroš, jeho střela však skončila na chráničích znojemského brankáře. O 3 minuty později po Kadlecově bombě nebezpečně dorážel Jarošův kolega z útoku Kopecký. Ve 27. minutě přehnal důraz u mantinelu Posmyk a přesilovku si mohli zahrát pro změnu hosté. Paradoxně málem inkasovali, když v oslabení udělali před Altrichterem pořádný průvan Štraub se Šafferem. V polovině zápasu byl vyloučen hostující Petr Kumstát a za protesty vyfasoval Pucher bonus v podobě "panenky". I když Slavia sehrála přesilovku opět výborně, Orli se tentokrát ubránili. Ve 33. minutě předvedl Altrichter po vzoru Romana Málka, jak si poradit se situací dva na nikoho. Slavii se pokoušení střelecké štěstěny vymstilo a udeřilo na druhé straně. V čase 33:09 uklidil přihrávku zpoza branky do sítě Orel Vorel a ukončil tak téměř 204 minut trvající neprůstřelnost slávistického mága s lapačkou. Ve 34. minutě se zastýskalo po trestné lavici Posmykovi a hosté mohli snížit na rozdíl jediné branky. Horké chvilky přežili slávisté bez úhony, naopak mohli opět v oslabení skórovat, když se zcela sám před Altrichtrem objevil Sup. Ze souboje bývalých spoluhráčů vzešel vítězně nakonec znojemský gólman. V době, kdy již byl Posmyk na ledě, si spravil Sup chuť ideálním křížným pasem na Kučeru, který střelou do poloprázdné klece vrátil Slavii tříbrankové vedení.

Závěrečné dějství zahájila Slavia další přesilovkou. Domácí beci však v ní, zřejmě ukolébáni výsledkem, zapomněli na svého bývalého kolegu Snopka a ten slabou střelou ze střední vzdálenosti překvapil Málka. Ve 46. minutě to bylo již opět o 3 branky. Po Antošově přihrávce se postavil puk na hranu a Hruškova pumelice vymetla všechny pavouky z Altrichterovy sítě. V 52. minutě byli po vzájemné rozmíšce posláni za katr Beránek s Cisárem. Aby tam slávistickému kapitánovi nebylo smutno, přisedl za ním za minutu Steiner. Znojmo tak mělo jedinečnou příležitost ještě utkání trochu zdramatizovat a chopilo se jí. V čase 52:24 zakončoval kombinaci na jeden dotek Pucher. Hosté poté výrazně ožili a Málek se ještě několikrát zapotil. V 54. minutě ho zachránilo břevno, 3 minuty před koncem vytáhl další ze svých ramenotočů proti Pucherovi. Více již "Supi" Orlům nedovolili a Slavia si tak po dlouhé době konečně připsala 3 body za vítězství v domácím prostředí.

Milan Skrbek, Znojmo: Prvních osm minut jsme hráli aktivně, po inkasovaném gólu to bylo těžké, Slavia nás přehrávala a dostala se do tříbrankového náskoku. Bohužel, vždycky, když jsme snížili na dva góly, tak jsme opět inkasovali, Slavia vyhrála zaslouženě.

Vladimír Růžička, Slavia: Nám se fantasticky povedla první třetina, pak jsme tušili, že Znojmo do toho půjde, hráli jsme do otevřené obrany a dávali další branky. Nebýt zbytečného faulu Steinera a třetí branky hostí, dohráli bychom utkání v klidu. Pro nás je důležité, že jsme doma po dlouhé době vyhráli a dali pět gólů.