0:0, 1:0, 0:0
1/3
2/3

Na západní frontě nula

K a r l o v y  &nbsp; V a r y - Po urputném boji nakonec Orli nezískali po porážce 0:1 v Karlových Varech ani bod a pustili domácí Energii před sebe na čtvrté místo tabulky. Za víkend Orli nacestovali za svými soupeři více než 1200 km, ale dokázali vstřelit jen jedinou branku a nebodovali. <br><br> <b>>></b> <a href=http://hokejkv.cz target=_blank>Záznam online na hokejkv.cz</a>
První třetina přinesla zarputilý hokej s velkým množstvím osobních soubojů, ani jeden tým si nevytvořil převahu. Jedinou vyloženou šanci této části hry si vytvořili domácí. Jejich nová akvizice, syn znojemského trenéra Miloslav Hořava mladší, který je v Karlových Varech na střídavý start z Kladna, mohl rozesmutnit v 11. minutě svého otce na střídačce hostí. Skvělý Kameš však "rodinný konflikt" zažehnal. Znojemští hráči během několika minut v druhé polovině třetiny atakovali čtyřikrát ostrými nájezdy brankáře Fraňka, kryjícího kotouč, a snažili se vyprovokovat domácí obranu k šarvátkám a ztrátě koncentrace. Efekt jim to přineslo ve formě téměř dvouminutové přesilovky 4 na 3. Tuto možnost hosté nevyužili a třetina skončila bez branek.

Prostřední dějství hokejového dramatu začalo náporem domácích, kteří dohrávali přesilovku z první třetiny. Na dlouhé minuty se hra přenesla do bezprostřední blízkosti Kamešovy branky. Znojmo však výborně obsazovalo karlovarské hráče a ti se do vyložené šance nedostali. Obecenstvo rostoucím napětím na chvíli takřka ztichlo a čekalo jakou zápletku přinesou další minuty. V pořadí 32. pak konečně přinesla hře nový náboj. Při vyloučení hostujícího Tomana uzamkla Energie znojemské v jejich třetině . Klíč k zámku našel Lukáš Krajíček. Po důrazu před brankou se dostal k puku a otevřel skóre zápasu. Hosté vylezli z obranné ulity a začali být rovněž nebezpeční. Nejblíže k odvetě měl Uram, ale Franěk si proti jeho bekhendové střele věděl rady. Na konci třetiny domácím příznivcům zatrnulo, když v roli posledního na útočné modré nešťastně upadl Rodin a na Fraňka se řítili hned tři Orli. Naštěstí skvěle bruslící Rodinovi spoluhráči hrozící nebezpečí zažehnali.

Úvod třetí třetiny kopíroval dosavadní průběh. Aktivnější domácí se snažili přidat druhý, uklidňující gól, ale obrana hostí byla proti. Ofenzivní stavidla se otevřela až v polovině poslední části hry. Hlavní sudí se nechal unést hrou a přestal vylučovat. Najednou se hrál hokej jako břitva. U hrazení se jiskřilo a hra se přelévala od branky k brance. Větší okénka za sebou nechávali hosté, a tak se domácí ocitli v několika tutových šancích na rozhodnutí. Největší z nich zazdil Skuhravý, když 2 metry před brankou "golfákem" napálil Kameše do hrudi.

Vše spělo k dramatickému konci. Půl minuty před koncem opustil Kameš svou svatyni a hosté se pokusili o power-play. Radost domácím ze zaslouženého vítězství však už nezkazili.

Jan Votruba (Karlovy Vary): "Znojmo začalo sebevědomě, ale také agresívně, s čímž jsme nepočítali. Zmobilizovali jsme ovšem síly, hráli s ohromnou vůlí po vítězství a věřili si. Bylo to jedno z nejlepších utkání na karlovarském ledě."

Milan Kastner (Znojmo): "Velice úporný boj s vysokým nasazením, ve kterém nebylo vidět moc šancí. Domácí byli šťastnější. Své mužstvo musím pochválit za příkladné nasazení po celý zápas.