1:0, 2:0, 2:1
1/3
2/3

Ani Orli v Třinci neuspěli

T ř i n e c - I po náletu Orlů zástává třinecký stadion nedobyt. Znojmo si ze Slezska veze zaslouženou porážku 1:5, na které měl lví podíl domácí kapitán Richard Král. Jeden gól dal sám, dvakrát přihrával. Dvě branky vstřelil domácí Pletka, za Znojmo snižoval na 1:4 Karel Plášek. <br><br> <b>>></b> <a href=http://www.hcwerk.cz target=_bank>Záznam on-line a fotografie na hcwerk.cz</a>
Úvod se Znojmu povedl, pohříchu to byla jediná povedená část zápasu. Marián Cisár se představil jednou nebezpečnou střelou, se kterou měl Lakosil problémy, v přesilovce domácí brankář jen s námahou odvracel šanci Plcha s Procházkou. V téže přesilovce ale také ujel domácí kapitán Král a i když se snažil Kameše v brance Orlů zmást, ten mu jeho blafáck vystihl. Né tak gólovou střelu Pletky, která zakončil jednoduchou a přímočarou akci prvního útoku Ocelářů.

Dvě branky na rozhhraní první a druhé poloviny zápasu po chybách ve znojemské obraně daly ráz celému zbytku utkání. Nejprve využil Martynek Kamešovy indispozice po "totálním" obranném zákroku Snopka, poté si našel místo v rozestupené obraně Orlů Janků a po samostatné akci zvýšil na 3:0.

Orli dál dřeli, ale bojovnost jim vzala z hokejek přesilovková střela Libora Procházky, do ktreré nastavil hůl Král a podesáté v této sezóně skóroval. Domácím od té chvíle narostla až orlí křídla, naopak hráči Znojma se z ledu postupně vytráceli. Jejich čestný úspěch zaznamenal Karel Plášek, když proměnil blafákem samostatný nájezd po Barusově vyhození, ale snaha o zvrat v podobě hry bez brankáře byla po minutě ukončena druhým gólem Pletky.

Pavel Marek (Třinec): "Podali jsme kolektivní výkon, dobře zahrál celý tým. Připravili jsme se na to, že bude důležité, kdo ovládne předbrankový prostor. Dařilo se nám také proměňovat vypracované šance."

Milan Kastner (Znojmo): "Nechtěli jsme dostat rychlý gól a snažili jsme se udržet hru co nejvíce ve středním pásmu. To se nám dařilo do 17. minuty. Rozhodli dva rychlé góly ve druhé třetiny, po nich narostla domácím křídla."