0:1, 1:3, 0:2
1/3
2/3

Panteři jako krotké kočky

H a v í ř o v - Domácí Panteři dokázali Orlům vzdorovat pouze do poloviny zápasu, od stavu 1:2 už připomínali pouze neškodné kočky domácí. Znojmo si ve druhé polovně zápasu bez větších problémů dokráčelo pro tři body, dvě branky vstřelil Marek Vorel.
Znojmo mělo od začátku více ze hry a havířovský gólman Mařík mohl naplno prokázat své umění už v průběhu třetí minuty, kdy dvakrát obstál proti gólovým střelám Pláška s Ludvíkem. Domácí příležitosti se rodily spíše náhodou, než po vymyšlených akcích. S ojedinělou šanci Folty si poradil Kameš, záhy však druhá havířovská formace propadla ve středním pásmu a nájezd v přečíslení neomylně zakončil znojemský Vorel.

Čerstvou krev do žil vlil Slezanům kiks gólmana Kameše, který po 48 sekundách druhé části mávl lapačkou do prázdna a nečekaně pustil za záda Filipovo nahození ze středního pásma. Havířov si na chvíli vynutil tlak, ale tradičně pykal za chyby v defenzívě. Tým podlehl útočné euforii a do rozhozené obrany se valily smrtící nájezdy. Mařík sice zneškodnil šance Baruse, Urama i Plcha, ale v 34. minutě se před něho zpoza branky natlačil Milan Procházka a švihem vrátil hostům náskok. Panteři se ještě nestačili vzpamatovat, když se Mařík po vyraženém puku nedohodl s obranou a Pucher po 42 sekundách v klidu zvýšil na 3:1. Tím havířovský vzdor definitivně opadl.

Hosté hráli, co jim stačilo a hlavně zásluhou lepšího bruslení snadno proplouvali do dalších možností. Uram ještě před koncem druhé třetiny pohodlně zavěsil počtvrté a v závěru jim už Havířovští nebyli důstojným partnerem. Mařík byl za děravou obranou jako na střelnici, a ačkoliv dělal, co mohl, Znojmo si v třetím dějství ještě stihlo slušně vylepšit skóre. Vedle tří gólů navíc rozezvučeli tyčky Benák s Křetínským.

Josef Augusta (Havířov): "Do poloviny zápasu to na takový debakl nevypadalo. Za stavu 1:1 však Znojmo dokonale využilo špatné organizace v naší obraně na modré čáře a třemi slepenými góly rozhodlo. Možná se v té chvíli na týmu projevilo malé uspokojení z toho, že přečkalo dvě oslabení. Potom už se projevila větší herní kvalita soupeře, na zvrat jsme neměli. Žádné skepsi ale ještě nepodléhám. Hráči musí věřit tréninku a jednou to určitě přijde."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Utkání určitě nebylo tak snadné, jak napovídá výsledek. Domácí hráli velmi dobře v obraně, ale jsem rád, že jsme ji v závěru druhé třetiny rozvrátili třemi góly a povedenými rychlými protiútoky."