Sparta
1/3
2/3

Pohoda se změnila v drama

Z n o j m o - Na pohled jednostranně se vyvíjející utkání se podařilo Sparťanům notně zdramatizovat, když za stavu 5:1 pro domácí dokázali během necelých šesti minut vyrovnat. V infarktovém závěru zápasu odmítl prodloužení mazáckou střelou Benák. Dvakrát skórovali Barus a Petr Kumstát, jednu branku vstřelil Soudek.
I před tímto zápasem proběhly změny v sestavě Orlů. Pucher se tentokrát posunul do čtvrté řady k znojemským mladíkům Ludvíkovi a Petrovi Kumstátovi. Tento tah se trenérům povedl. Nejenže se zvedl výkon Puchera, ale úspěch zaznamenal Petr Kumstát dvěma brankami. Většina utkání se odehrávala v režii domácího týmu a Znojemští předvedli naprosto odlišný výkon oproti minulému utkání s Pardubicemi. S lehkostí přehrávali soupeře, nepouštěli Spartu do nebezpečných akcí, ztěžovali jim už přechod do útočného pásma.

Do výhody dostal Orly první gól utkání, když v 9. minutě Barus využil přesilovou hru. V devatenácté minutě po samostatné akci zvyšoval Petr Kumstát. Na začátku druhé třetiny hosté snížili Zelenkou v přesilové hře. Orli však dokázali rychle odpovědět. Po třinácti sekundách překonal Břízu podruhé Barus. Domácím se podařilo v této třetině skórovat ještě jednou v poslední minutě Soudkem, který přesně zamířil střelu přes obránce.

Další gól přidali Orli v úvodu třetí třetiny opět Petrem Kumstátem. Zdálo se, že mají své tři body jisté a nic by jim vítězství nemělo vzít. Od 51. minuty se ale začalo dít drama. Na počátku bylo vyloučení Tomana, jehož trest Sparťané využili přesnou trefou obránce Slavíka. Půl minuty nato začal úřadovat Žemlička. Nejprve snížil na rozdíl dvou gólů, což přimělo trenéra Hořavu vzít si oddechový čas, ale gólový apetit Spartě tím nevzal. Sotva se Žemlička dostal znovu na led Sparta už prohrával pouze o gól. A do zlého snu přivedl znojemské diváky ještě jednou, když přihrál na vyrovnávací gól Martincovi, který tvrdou ranou úspěšně zakončil. Během pěti minut a třinácti sekund se Spartě podařil nevídaný kousek, vyrovnat zdánlivě prohraný zápas. Znojmo tento rychlý sled utkání nepoložil, stále se snažilo Břízu překonat. Přišla situace, která potvrzuje, co dokáže vyhrané vhazování. Vorel z buly nahrál přesně na hokejku Benákovi. Ten si s ledovým klidem popojel do vhodné střelecké situace a tvrdou nekompromisní ránou uzavřel skóre zápasu.

Milan Skrbek (Znojmo): Tři zápasy po sobě jsme nebodovali a už jsme potřebovali vyhrát. Nemohli jsme si k tomu z hlediska motivace přát lepšího soupeře než je Sparta. I když konec zápasu byl hodně divoký, tak se nám to nakonec povedlo. Dnes jsme nasadili Puchera do čtvrté řady, abychom hru nějak oživili a myslím si, že hrál dobře a odehrál jeden ze svých lepších zápasů. Do zápasu se Sparta vrátila po tom, co Toman v dobré šanci místo střely fauloval a soupeři se podařilo přesilovkou skórovat.

Václav Sýkora (Sparta): Svým průběhem to bylo velmi výjimečné utkání. Myslím tím hlavně jeho zvrat a závěr. Když se na to utkání podívám od začátku, tak se nám podařil hlavně začátek, kdy jsme Znojmo nepustili do nějakého souvislého tlaku, věděli jsme, že jsou velice nebezpeční v útoku. Pak ale přišla první branka v přesilovce a v závěru třetiny po nevynucené chybě druhá, která domácí zvedla. Ve druhé třetině již Znojmo získalo převahu a po brance na dva jedna dokázali rychle odpovědět. Pak už v utkání dominovali. Hlavně pohybem v útočném pásmu a v proměňování šancí. Moc mě mrzí, že jsme nakonec na bod nedosáhli, ale vážím si toho, že jsme za stavu jedna pět nepřestali hrát. Pro hráče, kteří se podíleli na vyrovnání to musela být obrovská vzpruha.