0:0, 2:2. 1:0
1/3
2/3

V Liberci Tygři úspěšnější

L i b e r e c - Orli už překvapivě s novou posilou Kamešem v brance nestačili na Bílé Tygry a podlehli 2:3. Po vyrovnané první půli rozhodla až branka Václava Nováka devět minut před koncem, na kterou Znojmo nedokázalo odpovědět. Branky Orlů dali Plch a Erat.
V úvodu utkání působily oba týmy velmi živě. Jasná útočná, až agresivní taktika obou celků se projevila v úvodní třetině mnoha vyloučeními. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu a kromě několika střel z uctivé vzdálenosti nebyly k vidění žádné šance. Zhruba v polovině třetiny začali hosté opět stupňovat hru a vypracovali si příležitost, když Vorel po přihrávce Procházky důkladně prověřil Faltovu lapačku. Ve dvacáté minutě ještě zbytečně Toman zahákoval domácího útočníka a musel si odsedět dvě minuty.

Domácí Tygři doslova vletěli do druhé třetiny s jasným cílem využít přesilovou hru. To se jim povedlo hned po 13 vteřinách, kdy Straka po buly v útočném pásmu vybojoval kotouč a přistrčil jej Kropáčovi. Ten zamířil přesně mezi Kamešovy betony a skóroval. V 28. minutě se pak probojoval středním pásmem Kubinčák, vystřelil golfovým úderem od modré a orazítkoval pravou tyč Kamešovy branky. V 29. minutě zbytečně fauloval Plodek a nabídl hostům možnost přesilové hry. Znojemský Plch ji dokázal využít a vyrovnal. Domácí začali hrát agresivněji, lépe rozehrávali a v 33. minutě si svou převahou v útočném pásmu vynutili faul. Nabídnutou přesilovou hru domácí také proměnili a po krásné kombinaci Krstev - Procházka - Moravec se dostali opět do vedení. V 37. minutě domácí opět faulovali a Erat v přesilové hře znovu dorovnal skóre na 2:2.

Ze začátku poslední třetiny oba týmy hrály spíše obranně a tak nebylo k vidění mnoho šancí. Ve 48.minutě Faltu ještě prověřil Uram, ale pak už měli domácí vše plně pod kontrolou. Tygři začali "okupovat" útočnou třetinu a v 51. minutě ubránil Plch vlastní branku jen za cenu dvouminutového trestu. Domácí přesilovou hru opět využili, když Novák po přihrávce Plodka vstřelil vítězný gól. V téže minutě byl vyloučen domácí Moravec, ale domácí oslabení sehráli ve středním pásmu a nepustili soupeře do žádných šancí. V 53. minutě ještě fauloval Kumstát a hosté se museli opět bránit početní převaze. Domácí však již další přesilovou hru nevyužili. Zápas uzavřel v 60. minutě po přihrávce Straky samostatným únikem Kropáč, nedokázal však zkušeného Kameše překonat.

Karel Dvořák (Liberec): "Bylo to jedno z lepších utkání extraligy. Věděli jsme, že Znojmo je dobře bruslící mužstvo, silné v útoku, takže o to jsme raději, že jsme neinkasovali ve hře pět na pět. Musím mužstvo pochválit za nasazení a bojovnost."

Milan Kastner (Znojmo): "Bylo to vyrovnané utkání, rozhodly přesilovky a my jsme byli o tu jednu horší. Je vidět, že nejsme v takové herní pohodě jako na začátku sezóny, těžko se prosazujeme v útoku a ve dvou zápasech jsme dali jen tři góly. A jak je vidět, na to se vyhrávat nedá."