0:1, 0:0, 0:1
1/3
2/3

Využité přesilovky pomohly Orlům k dalším třem bodům

<em>Olomouc</em> - První branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Padla již v šesté minutě po zásluze znojemského Svobody. Druhá dvacetiminutovka žádné góly nepřinesla a o vítězství Orlů bylo rozhodnuto v první minutě závěrečné třetiny, kdy poslal kotouč za Žigárdyho záda Plášek. Znojmo si tak z Olomouce odváží plný bodový zisk a gólman Horčička druhou vychytanou nulu v řadě.

Orli přijeli do Olomouce s cílem navázat na sobotní utkání proti Berounu, kdy se jim podařilo zvítězit 5:0. Do branky se postavil Horčička, který musel hned ze začátku čelit nebezpečným střelám olomouckých hráčů. V páté minutě utkání poslal hlavní sudí na trestnou lavici domácího Nedbálka a Znojmu se tak naskytla možnost přesilovky. Tu využilo hned po čtyřiceti sekundách, kdy poslal na Žigárdyho první střelu v zápase po přihrávkách Hořavy a Pláška Jakub Svoboda a na světelné tabuli svítil stav 0:1. Poté se začaly udělovat tresty i na straně hostů a Horčička tak musel pochytat několik nebezpečných střel olomouckých beků. Ovšem ani jedna za jeho záda neprošla. K závěru první dvacetiminutovky mělo více ze hry Znojmo, ale žádná změna stavu se již nekonala.

Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný. Asi nejvíce se odehrálo ve dvacáté šesté minutě, kdy se naskytly příležitosti ke skórování na obou stranách. Z útočné akce domácích se dostali do brejku Orli. Žigárdyho sice překonali, ale puk se odrazil nešťastně od levé tyčky k pravé a poté zase do hřiště. Celá znojemská pětice se radovala z domněnky vstřeleného gólu, toho však využil Černý, který se protlačil do brejku, ale Horčička jeho blafák vyrazil. Domácí se v posledních deseti minutách druhé třetiny chtěli protlačit do útočného pásma, ale ve většině pokusů chyběla finální přihrávka. Znojemský gólman působil v bráně velmi jistě a nedovolil domácím hráčům vyrovnat.

Poslední část začala velmi zostra. Hned po čtyřiceti osmi sekundách zvýšil v přesilové hře Karel Plášek náskok svého týmu o dvě branky. Domácí se pokoušeli o rychlou odpověď, ale Horčička stál vždy na svém místě. Pomohli mu také znojemští hráči, kteří obětavě padali do střel i přihrávek. V závěrečných pěti minutách se na domácích projevila nervozita. Všechny jejich pokusy byly příliš nápadité a Orly nepřekvapily. K závěru si vzal olomoucký trenér oddechový čas a odvolal Žigárdyho z brány. Hra v šesti jim nevydržela dlouho, neboť hlavní sudí poslal na trestnou lavici Davídka a o vítězi bylo rozhodnuto. Svoji druhou vychytanou nulu v řadě si připsal znojemský Horčička.

Karel Vaněk (Znojmo): Podali jsme bojovný, disciplinovaný výkon. Přiklonilo se k nám štěstí ve střelbě. S bodem z Olomouce bychom byli před zápasem určitě spokojeni, tři jsou pro nás úplně super. V zápase jsme ještě museli vyčinit hráčům za moment, kdy se odjeli radovat z gólu, který rozhodčí neodpískal, nebyla přerušená hra. Pokud by Černý nájezd dal, asi bychom šli do kolen. Takové věci se stávat nemůžou, nezáleží na tom, jestli branka byla nebo ne. Rozhodčí nepískal, světlo nesvítilo, tak se prostě hraje dál.

Petr Fiala (Olomouc): Věděli jsme, že přijede nepříjemný soupeř, který má svoji kvalitu. V takovémto utkání, kdy není moc čistých šancí, se musí proměnit ty, které se naskytnou. Ale my jsme z těch našich většinou ani netrefili bránu, přestřelovali jsme. I když mužstvo bojovalo do konce, tak jsme žádného střelce v týmu nenašli, a to rozhodlo. Bez gólů se vyhrát nedá, navíc Horčička vychytal výborný zápas. Dostali jsme dva góly v oslabení a přitom neproměnili přesilovky. Mužstvu ale krom nepřesné střelby není co vyčítat, soupeř byl kvalitní a náš výkon bojovný.