1:0, 4:0, 0:0
1/3
2/3

Orli nezvládli druhou třetinu a uzavřeli sezónu vysokou porážkou

<em>Znojmo</em> - Znojemští orli nastoupili do závěrečného zápasu letošní sezóny bez Trvaje a několika hráčů základní sestavy. Šanci tak dostali junioři Lattner, Pospíšil, Sajdl a Alexa. V první třetině to dlouho vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin bez branek, ale v poslední minutě poslal Boleslav do vedení Klimenta. 57 sekund po začátku druhé dvacetiminutovky přidal další branku Boháč, na nějž navázal v polovině zápasu Sýkora. O tři minuty později zvýšil junior Kotrba již na rozdíl čtyř branek a nadvládu domácích potvrdil za další minutu svým druhým gólem Boháč. V závěrečném dějství se Orli aktivní hrou snažili korigovat výsledek, ovšem střelecké štěstí jim vůbec nepřálo a museli se smířit s porážkou 0:5. Přímo na ledové ploše se poté sympaticky rozloučili s věrnými fanoušky.

Do posledního zápasu skupiny o udržení vstoupily oba celky v dost odlehčeném duchu. Zatímco Mladou Boleslav čekalo poslední utkání před baráží, Znojemské orly vůbec poslední zápas v nejvyšší soutěži. Trochu víc vystrkovat růžky začali hosté až po páté minutě, kdy nikým nehlídaný pálil Mrázek, z výhodné pozice ovšem přestřelil.

Boleslav měla v polovině první dvacetiminutovky výhodu dvou mužů v poli a to téměř 90 vteřin dlouhou, zůstala ale bez využití. Krátce poté měli Středočeši delší početní výhodu, tentokrát již klasickou, v níž dominovala formace s Boháčem na centru. Právě tato útočná trojka také vstřelila ve 20. minutě první branku zápasu. Do statistik si ji připsal Tomáš Klimenta.

Jak dobře Boleslavští zakončili druhou třetinu, tak dobře začali tu druhou. Daniel Boháč se hned v její první minutě obtočil kolem Kamešovy branky a zakončil mezi tyčku a přesouvajícího se znojemského gólmana. Orli pak doslova promrhali přesilovou hru a ze své výhody tak snížení nevytěžili.

V polovině utkání naopak ještě zvyšoval na 3:0 domácí Tomáš Sýkora, který dostal perfektní přihrávku a lehkým švihem zakončil pod horní tyčku. Na druhé straně měl pár vteřin na to dobrou příležitost ke snížení Čachotský, před Šindelářem však ukombinoval sám sebe. Boleslavský junior Adam Kotrba navíc přidal další gól a o minutu později skóroval znovu Daniel Boháč.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hosté, nechtělo se jim domů úplně s prázdnou. Největší šanci zaznamenal zřejmě Čachotský, který působil velmi aktivním dojmem. Ani on ovšem mezírku mezi Šindelářem a levou tyčkou netrefil a puk skončil v ochranné síti. Znojemským nepomohla ani početní výhoda, ačkoliv v té se gólman Boleslavi musel ohánět už podstatně víc.

Nedá se říci, že by se poslední minuty dohrávaly jen z povinnosti, naopak byla k vidění ještě celá řádka slibných šancí. Znojmo nechtělo sezonu zakončit s nulou na kontě, ale domácí tvrz odolala až do závěrečného hvizdu. Poté se znojemští hráči rozloučili přímo na ledové ploše s vernými fanoušky, kteří je přijeli do Boleslavi podpořit.

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): Od druhé třetiny jsme byli lepší, ale v úvodu zápasu jsme měli štěstí, že Znojmo nedalo třeba tři góly, protože šance na to mělo. Hráčům jsme o přestávce museli domluvit, že to není přátelské utkání, ale přípravné před baráží. Myslím, že to pochopili a od druhé třetiny plnili to, co jsme chtěli.

Radim Rulík (Znojmo): Musím konstatovat, že domácí vyhráli zaslouženě. Nezačali jsme špatně, první třetinu jsme odehráli poměrně dobře, akorát škoda, že jsme inkasovali v jejím závěru. Druhou jsme sehráli velice špatně. Boleslav nás zatlačila a v podstatě nepustila z vlastní třetiny. Ve třetí třetině už se to zase vyrovnalo, protože soupeř asi zápas pouze dohrával.