Fanouškům moc děkujeme, říká Radim Bičánek

Rozhovory
ÚT 24. 3. 2009
<em>Mladá Boleslav</em> - Ještě dlouho po závěrečné siréně nedělního utkání v Mladé Boleslavi, která symbolicky ukončila působení Znojemských orlů v extralize, se přímo na ledě Metrostav Arény odehrávalo loučení hokejistů s věrnými fanoušky. Jako poslední pak odcházel z ledu kapitán celého týmu, Radim Bičánek. Urostlý obránce se zkušenostmi z NHL strávil na jihu Moravy pět sezón, z toho více jak tři s kapitánským céčkem na dresu.

Jaké jsou pocity bezprostředně po posledním extraligovém utkání v dresu Znojemských orlů? Asi to pro Vás byl zvláštní večer...
Určitě, já osobně jsem ve Znojmě pět let, někteří kluci dokonce deset, bylo to tady dneska dojemné pro všechny - jak pro nás, tak pro fanoušky. O výsledek nešlo, Mladá Boleslav se připravuje na baráž, šla do toho naplno a měla tam nějaké mladé kluky, kteří se chtěli ukázat. My jsme hráli tak jak jsme hráli, vyjma druhé třetiny to z naší strany taky nebylo zas tak špatné. Ale šlo hlavně o loučení s fanoušky, věděli jsme, že jedou tři autobusy a moc jim za to děkujeme. Nejen za dnešek, ale za celou letošní sezónu, i ty předcházející. Jako kapitán jim za tým můžu poděkovat.

foto
⇒  Radim Bičánek v obležení fanoušků po zápase v Boleslavi

Překvapilo vás, kolik fanoušků se nakonec do Boleslavi vydalo?
Určitě. Sice jsme o tom věděli trochu dopředu, ale i přesto to bylo příjemné překvapení. Nezáleží ani tak na tom, jestli se o něco hrálo, jak už jsem říkal, šlo především o to se s nimi rozloučit. Bylo to pěkný už v pátek na našem stadionu a dneska znovu. Bylo to super.

Jak jste říkal, máte za sebou pět let v dresu Znojma. Jaké budou Vaše vzpomínky na tohle angažmá?
V paměti zůstanou nádherné časy, jednou jsme byli třetí, což byl velký úspěch. Jinak jsme se pohybovali vesměs ve středu tabulky, jenom škoda, že jsme v téhle sezóně nevybojovali aspoň předkolo a dopadlo to tak jak to nakonec dopadlo. Bohužel, je to sport. Určitě ale budou převažovat příjemné vzpomínky.

Máte už jasno, co bude dál a kam bude směřovat Vaše další kariéra?
Svoji budoucnost začnu řešit až teď, vlastně jsme dohráli teprve dnes, člověk se předtím soustředí hlavně na tým. Mám agenta, který se mnou nějaké nabídky probere, a uvidíme co dál.

NEWSLETTER