Orli Znojmo Orli Znojmo
4. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 22. 9. 2002 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
4:0
0:0, 0:0, 4:0
Č. Budějovice

Orli doma opět neprohráli

Z n o j m o - Poslední letní den přinesl Orlům plný počet bodů a nulu na kontě Martina Altichtera, který nastoupil ke svému prvnímu letošnímu extraligovému utkání. Zprvu nepohledný a neurovnaný hokej "nahoru - dolů" se postupně organizoval až ke gradaci v posledních patnácti minutách. Dvěma brankami v rozmezí třiadvaceti vteřin zlomili Orli odpor soupeře a dovedli zápas k vítězství.
Do utkání nastoupila obě mužstva v defenzivním stylu a útočníci se jen těžko prosazovali. Střely mířící na bránu nebyly pro brankáře příliš nebezpečné. První část hry patřila Budějovicím, které daleko častěji ohrožovaly znojemského Altrichtera v bráně. Znojmo mělo problém s přechodem ze své obranné třetiny do útočného pásma, ve kterém mu bránila nepropustná obranná tvrz Budějovic. Ve druhé třetině Orli zvýšili svoji aktivitu, ale gólu se nedočkala ani jedna strana. Když už útočníci zahrozili, byli oba brankáři vždy na svých místech.

Bezgólový stav po dvou třetinách naznačoval, že "kdo dá gól, vyhraje". A po pětačtyřiceti minutách hry se to podařilo Znojemským. Úspěšný střelec byl Havíř, který Znojmu otevřel Hudáčkovu bránu. Uplynulo pouhých dvacet tři sekund a znojemským stadiónem opět zahřmělo "GÓÓL!" Vorel dostal před modrou přihrávku od Mikulíka, obrana Budějovic zaváhala, Vorel jel sám na Hudáčka, kterému se jeho střelu nepodařilo úspěšně pokrýt. Budějovice se Znojmu nechtěly odevzdat, Turek dvakrát nebezpečně ohrozil Altrichtera, ale ten si svůj první zápas chtěl užít a nedal soupeři ani jednu šanci ke skórování.

Další znojemský gól si v 55. minutě znovu připsal Vorlův útok. Milan Procházka objel budějovickou bránu a našel prostor mezi brankářem a obráncem k přihrávce Mikulíkovi. Jeho trefa do brány byla bezchybná a Hudáček mohl lát svým obráncům. V 58. minutě završilo Znojmo svoji střeleckou úspěšnost Vorlovou brankou. Spolu s Uramem najížděli proti osamocenému budějovickému obránci. Vyměnili si mezi sebou puk a přesnou Uramovu přihrávku nešlo nevyužít.

Autor: HoR, GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 1 0
Roman Erat 0 0 0 1 0
Radek Haman 0 1 1 2 0
David Havíř 1 0 1 2 0
Aleš Křetínský 0 1 1 1 0
Petr Kumstát 0 0 0 0 0
Pavel Kumstát 0 0 0 1 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 1 1 2 2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Ján Plch 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 1 1 2 2
Peter Pucher 0 0 0 0 0
Jaroslav Sklenář 0 0 0 0 0
Jan Snopek 0 0 0 1 0
Karel Soudek 0 0 0 2 4
Milan Toman 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 2 2 2 0
Marek Vorel 2 0 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Altrichter 60 0 0 36 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (Znojmo): Soupeř nás zaskočil velmi dobrou hrou, dobře nás napadal, obsazoval, k ničemu nás nepustil. Nemohli jsme se dostat do tempa. Pak jsme trochu zlepšili pohyb, vynutili jsme si převahu, ale spousta střel šla mimo branku. Náš tlak byl plochý, nesměřoval do branky, končili jsme v rozích. Paradoxem bylo, že třetí třetina, která byla vyrovnaná, vyzněla jednoznačně pro nás. Začalo nám to tam padat. Martin Altrichter nám ten zápas vychytal.

Jaroslav Liška (České Budějovice): Bohužel byl průběh zápasu úplně stejný, jako v těch předešlých. Nástup jsme opět měli dobrý, vytvořili jsme si šance, místy jsme dokonce byli i lepší, ale nedáme góly. Pak po hrubých osobních chybách inkasujeme ne jeden, ale hned dva góly po sobě. Pak ten dojem z utkání je takový, že jsme na soupeře neměli. Za dvě třetiny, které jsme tady odehráli, jsme si určitě zasloužili lepší výsledek.

Martin Altrichter (Znojmo): Dnes se čekalo na první branku. Já jsem se v první třetině dobře rozchytal, druhou jsem víceméně odstál a ve třetí to už bylo dobré, byl jsem v pohodě. Důležitý byl Havířův gól, ten asi rozhodl utkání. Když jsme šli na třetí třetinu, říkali jsme si, že kdo dá gól, vyhraje. Dnes jsme byli šťastnější.