Orli Znojmo Orli Znojmo
44. kolo
O2 Extraliga - pá 23. 1. 2009 - Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
3:2sn
0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
Znojmo

Přes dobrý začátek vezou Orli ze Zlína pouze bod

Zlín - Pouze úvodní třetina se povedla Znojmu podle jeho představ. Rychle se ujalo dvoubrankového vedení střelou Martina Rýgla a chytrou tečí Karla Pláška a v té době bylo pánem na ledě. Od druhé části ale bylo vše jinak. Zlín se zlepšil, vstřelil gól a bylo jen otázkou času, kdy vyrovná. Stalo se tak v polovině poslední třetiny a utkání muselo pokračovat prodloužením. V tom branka nepadla, přišly tedy na řadu samostatné nájezdy. Dopita ani Bičánek na Sedláčka nevyzráli, zato Nosek a Leška byli úspěšní. Orli tak v utkání dosáhli na pouhý bod.

Do zápasu vstoupili Orli daleko aktivněji, důsledně napadali po celém hřišti, výborně bruslili. Jejich snaha byla zúročena již v 5. minutě, kdy se po Meidlově přihrávce bombou od modré přesně trefil Martin Rýgl. V zápětí skvělým zákrokem zabránil Hamrlík ve skórování Růžičkovi. Zlín se pomalu zvedal a zvláště Leškova řada na dlouho uzamkla hosty ve své třetině. Udeřilo však na druhé straně. Na začátku 9. minuty, po vyhraném buly po Sedláčkově levici, nahodil od modré Bičánek a před zlínskou brankou puk přesně tečoval Karel Plášek.

Velmi rychlý hokej pokračoval a obě mužstva si vytvořila několik slibných příležitostí. Na zlínské straně to byli hlavně Köhler a Kolár, na znojemské Tesařík a Erat. Asi největší šanci korigovat nepříznivý stav měl Leška, který osamocen nepřekonal střelou z kruhu Trvaje.

Pokud byla první třetina plná pohledného a rychlého hokeje a Orli měli navrch, tak do té druhé vytáhli domácí úplně jiné noty. Hned od počátku přidali na důrazu, přitvrdili v osobních soubojích a vytvořili si velký tlak, který vyvrcholil vyloučením Tesaříka. Těsně před vypršením jeho trestu zakončil pohlednou spolupráci v těsné blízkosti Trvajovy branky střelou pod víko Nosek. Zlín evidentně prahnul po vyrovnání a velmi dobrou příležitost k tomu měli krátce po sobě Balaštík a Balán. V této fázi byl tlak domácích drtivý, Orli nevěděli, kam dřív skočit. Čím dál častěji docházelo k drobným potyčkám, které rozhodčí Šír občas odměnil trestem, zvláště pak na straně hostů.

V ojedinělé, leč stoprocentní gólovce se z ničeho nic ocitl Čachotský, ale netrefil prázdnou bránu. V polovině utkání hráli domácí téměř půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale nevytěžili z toho nic. Od té doby se hra postupně vyrovnávala a ke slovu se dostalo i Znojmo. Klid k zakončení chyběl střelám Pláška a Mojžíše, na druhé straně měl příležitost Nosek a Köhler. Na skóre se však již nic neměnilo.

Třetí dějství bylo hráno podle obdobného scénáře. Zlín se snažil o vyrovnání, Orli se úporně bránili. Nebylo moc na co se dívat, hra byla chudá na šance obou týmů. V polovině třetiny ale udeřilo. Předpisovou spolupráci Kollára s Rachůnkem zakončil střelou do odkryté branky znovu Nosek. Vyrovnání trochu Zlín ukolébalo, naopak Orli pookřáli. Švrček s Dopitou mohli ještě strhnout vedení na svou stranu, ale chyběl jim důraz a přesnost v zakončení. Utkání tak dospělo k prodloužení.

To začalo na obou stranách velmi opatrně, jakoby každý vyčkával, co hodlá soupeř provést.Jako první se osmělili hosté, když dvakrát zahrozil Selingr a jednou Tesařík. Na druhé straně sahal po hattricku Nosek, po něm pálil vedle Kučný. Minutu před koncem se porouchala časomíra a jelikož Kučný nahlas nesouhlasil s rozhodčími, poslali ho s desítkou do sprch.

Samostatné nájezdy rozhodly o tom, že bod navíc zůstal ve Zlíně. Dopitův nájezd a tentýž, jakoby přes kopírák Bičánkův, Sedláček v pohodě zlikvidoval, zato domácí byli stoprocentně úspěšní. Nejprve si Nosek vykoupal Trvaje a vstřelil tak třetí gól, výhru pečetil střelou Leška. Nejlepšími hráči utkání byli po zásluze vyhlášeni Nosek a Trvaj.


Autor: GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Radim Bičánek 0 1 1 1 0
Tomáš Čachotský 0 0 0 0 0
Tomáš Demel 0 0 0 1 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 0 2
Radek Haman 0 0 0 0 0
Radim Kucharczyk 0 0 0 0 0
Václav Meidl 0 1 1 1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 2
Jaroslav Mrázek 0 0 0 1 0
Karel Plášek 1 0 1 0 0
Radek Procházka 0 0 0 0 0
Martin Růžička 0 0 0 0 0
Martin Rýgl 1 0 1 1 0
Pavel Selingr 0 0 0 0 2
Jaroslav Svoboda 0 0 0 1 0
Jan Švrček 0 0 0 0 4
Radim Tesařík 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 65 0 3 30 90,91 0 0

Ohlasy k utkání

Zdeněk Venera (Zlín): Bylo nám před zápasem jasné, že Znojmu se těžko dávají góly. Možná se projevil v úvodu na naší hře fakt, že jsme týden nehráli zápas. Podařilo se nám vyrovnat nepříznivý stav. Byli bychom spokojeni, i kdyby nájezdy vyhráli hosté. Při penaltách se k nám přiklonilo štěstí a nakonec máme dva body. Obránce Nosek sehrál vynikající zápas, zřejmě si vzal správnou hokejovou hůl.

Radim Rulík (Znojmo): Dobře jsme začali a první třetinu jsme byli lepším týmem. Byli jsme rádi, že jsme vstřelili dva góly. Od druhé třetiny se soupeř zlepšil, byl aktivnější a zaslouženě srovnal stav. Na obou stranách výborně zachytali oba gólmani. Defenzívně jsme utkání zvládli a dělba bodů byla nakonec spravedlivá. Zlín byl dvě třetiny aktivnější, zatímco my jsme se ubránili.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 22. 1. 2009

Ve Zlíně čeká Orly obtížný úkol