Ve Zlíně čeká Orly obtížný úkol

Naši soupeři
ČT 22. 1. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté se stále nemohou prokousat do první desítky a po domácím nezdaru jim na metu zajišťující předkolo play off schází šest bodů. K dalšímu zápasu navíc míří do Zlína, který je na domácí půdě velmi silný. Berani se dostali do dobré pohody, když dokázali zvítězit ve třech posledních duelech. I přes to chtějí Orli uspět a na ledě soupeře bodovat. Utkání 44. kola začíná od 17:00 na stadionu Luďka Čajky.

Svěřenci Zdeňka Venery drží ve vyrovnaném středu tabulky osmou pozici, na kterou se vyhoupli díky osmi bodům ze třech posledních zápasů. Nejprve zodpovědným výkonem zdolali 3:0 Plzeň, poté vyválčili po výsledku 2:1 na nájezdy dva body v Karlových Varech a v minulém kole zvítězili poměrem 4:2 nad Litvínovem.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s 37 body Petr Leška. V patách má Jaroslava Balaštíka, jenž zatím nastřádal o čtyři body méně. Klubovým střelcům vládně se šestnácti zásahy Bechřich Köhler. Do produktivity také výrazně promlouvá obránce Martin Hamrlík 24 (10+14), který je druhým nejproduktivnějším bekem soutěže a nejlepším střelcem na tomto postu. Mezi trojicí gólmanů jasně dominuje mladý Jakub Sedláček, jehož procentuální úspěšnost zásahů 94,62 nemá v letošní sezóně mezi extraligovými brankáři konkurenci.

Letošní vzájemné zápasy byly vždy napínavé až do konce a všechny tři duely skončily rozdílem jedné branky. Nejprve se oba soupeři představili v Hostan aréně, kde zvítězili Orli 3:2 po samostatných nájezdech. Odveta vyšla Zlínu skvěle, neboť se díky gólu z 58. minuty radoval z výhry 3:2. Znojmo však dokázalo uspět opět doma a po výsledku 4:3 získat všechny tři body.

„Musíme hrát opatrně a zejména se vyvarovat zbytečných vyloučení. V současné situaci mámě jediný cíl, kterým je bodovat. Hodně ale bude záležet na naší koncovce, v níž se v posledních zápasech trápíme,“ uvedl asistent Znojma Václav Baďouček. Orli vlétnou do pátečního boje bez zraněného Berouna a nově také bez obránce Lubomíra Štacha, který si v minulém zápase zlomil prst na ruce.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Švrček, Štach - Erat, Dopita, Selingr - Svoboda, Haman, Kucharczyk - Demel, Procházka, Růžička - Plášek, Meidl, Čachotský

RI OKNA ZLÍN: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech

Ostatní zápasy 44. kola

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 22.1.
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha
HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec
HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov
HC Moeller Pardubice - HC GEUS OKNA Kladno

NEWSLETTER