O<sub>2</sub> Extraliga - ne 23. 9. 2007
Vítkovice

Vítkovice si odváží těsnou výhru

<em>Znojmo</em> - Atraktivní podívanou pro diváky přineslo utkání proti Vítkovicím. Po většinu času se hrálo nahoru dolů. Orli se dostali do vedení již ve čtvrté minutě gólem Romana Erata. I přes mnoho šancí se jim náskok nepodařilo zvýšit. Naopak soupeř ze severu Moravy v průběhu druhé třetiny dvěma brankami otočil vývoj utkání na svou stranu a tento stav vydržel až do konce zápasu. Znojmu se nedařilo přesně zakončovat a nevyužilo ani jednu přesilovku.

Úvod zápasu patřil šancím obou týmů. Nejdříve po Tesaříkově ráně nezasunul do branky puk Dopita, na druhé straně vyslal na Kameše jedovatou ránu Burger, domácí brankář ji však zneškodnil. Ve 4. minutě Znojmo skórovalo. Demel přiťukl na modré Eratovi, který tvrdou ranou k tyči prostřelil Pince. Hosté se snažili o rychlou odpověď. Krátce po inkasovaném gólu vítkovický Krenželok jen těsně minul odkrytou část branky. V 7. minutě mohli Orli zvýšit. Padělkovu ránu však zastavila tyč. Podobně se na druhé straně vedlo Barinkovi, jeho střela se otřela o konstrukci branky. Oba týmy si posléze vyzkoušely hru v početní převaze, ale skóre se už do konce třetiny neměnilo.

Na začátku druhé části mohli domácí přidat další gól. Jareš si ve dvojici s Padělkem dvakrát vyměnil puk, vystřelil, ovšem Pince nepřekonal. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno. Po velkém závaru před znojemskou brankou se jako první zorientoval Köhler a poslal kotouč do Kamešovy svatyně. Hosty vstřelená branka nabudila k větší aktivitě. Burger obkroužil branku a vypálil do levého horního rohu, kde však ukryl puk do lapačky domácí gólman. Pět minut nato si Barinka najel do středu na modrou a svou nebezpečnou ranou hodně protáhl Kameše, který vykopl kotouč betonem. Ve 35. minutě se měnil stav znovu ve prospěch hostů. Po velké chybě v domácí obraně se k puku dostal Marušák a nikým neatakován zařídil svému týmu vedení. Znojmo mohlo do konce třetiny ještě vyrovnat, ale Padělkovu ránu vytěsnil brankář Vítkovic těsně nad.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Orli se snahou rychle vyrovnat. Erat dostal ideální přihrávku do rychlosti na modrou, vytáhl si Pince z branky, ale už neměl prostor jak dostat puk za jeho záda. O dvě minuty později střílel od modré dvakrát Tesařík, ale Pince nepřekonal. Další dvě nebezpečné rány vyslal Mojžíš, ovšem ani ony si nenašly ten správný gól. Vítkovice v poslední části spíše jen takticky bránily se všemi hráči v obranném pásmu a hlídali si těsný náskok, což se jim nakonec s velkým štěstím podařilo. Dopita totiž v poslední šanci pár vteřin před koncem Jihomoravanů trefil jen levou tyč branky hostů. Kromě ztráty bodů mrzí zojemský tým i narůstající marodka. K dlouhodobě zraněným Bičánkovi a Švrčkovi se přidal ze Zlína zraněný Trvaj. Po dnešním zápase si budou léčit šrámy Štach se zraněným ramenem, Kotaška s nastřeleným kolenem a Beroun se svalovým zraněním.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Znojmo): Naše veliká bolest jsou přesilovky. Měli jsme dnes dlouhou přesilovku pět na tři a nevytvořili jsme si tam žádnou gólovou příležitost. Branku jsme ohrozili minimálně a to ještě měl brankář přehled, celou situaci viděl. Utkání pro nás začalo dobře. Hráli jsme aktivně, ve čtvrté minutě jsme vstřelili gól, pak jsme trošku ubrali a přenechali iniciativu soupeři. Je to mužstvo, které je fyzicky vyspělé i výškově a váhově, velice špatně se proti nim hraje v osobních soubojích, tam byli daleko důraznější. Přesto jsme si vytvořili víc pravých gólových šancí, ale střelili jsme jen jeden gól, a to bylo dnes málo.

Jan Daněček (Vítkovice): Viděli jsme vynikající utkání od obou mužstev. Na rozdíl od prvních utkání jsme dnes hráli parádně dozadu. Zlomovým momentem bylo ubránění oslabení pět na tři a hned v zápětí se nám podařilo dát gól. Znojmu se dnes nedařily přesilovky. Musím všechny kluky pochválit, za předvedený výkon, tak bychom si to asi představovali hrát v celé sezóně.