Orli Znojmo Orli Znojmo
SF1
Tipsport Extraliga - čt 30. 3. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:3sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 0:1 s.n.
Sparta

Na střelce Sparty byli Znojemští krátcí

Z n o j m o - Poprvé v letošním play-off si Znojemští orli zahráli samostatné nájezdy. Úvodní utkání semifinále se Spartou mělo po celou dobu vyrovnaný průběh. Na začátku první třetiny se dostali hosté do vedení, ale Mikulík dokázal hned v následné přesilovce najít odpověď. Skóre se pak gólem na každé straně znovu měnilo až v polovině zápasu, kdy nejprve pro Znojmo zvyšoval Ondřej, vzápětí však vyrovnal Hlinka. Ve třetím dějství gól nepadl, stejně jako v desetiminutovém prodloužení. Došlo tedy na nájezdy, v nichž Orli brankáře Břízu ani jednou nepřekonali. Zato Trvaje si třikrát podobným blafákem vychutnali J. Straka, Ton a Marek, jehož úspěch je považován za rozhodující.
V utkání byl k vidění bleskový začátek na obou stranách, kdy nejprve už po 71 sekundách hry skóroval Sparťan Netík, který využil chyby domácí obrany a překonal domácího gólmana. Za chvíli však bylo vše jinak. Při přesilovce Orlů se k odraženému puku dostal Mikulík a pod padajícím Břízou poslal puk do branky. Hra se potom přesouvala z jedné strany na druhou, šance ke skórování měly oba týmy. Největší měl Sparťan Straka, jenž se přes půl hřiště proháčkoval až před Trvaje, avšak ten na poslední chvíli zasáhl. První třetina tak skončila remízou.

V druhém dějství se pokračovalo v rychlé hře. Vidět byla jedna šance za druhou. Nejdříve střílel Chabada, ale puk skončil jen na boční síti. Na druhé straně o pár minut později tečoval těsně mimo Pucherovu střelu Štefanka. Skóre se měnilo v polovině utkání a zasloužil se o to domácí Ondřej, který přesnou střelou propálil Břízovy betony. Odpověď Sparty však na sebe nenechala dlouho čekat. O dvě minuty později využil chyby „Orla“ Pláška Hlinka a srovnal stav na 2:2. Jihomoravané však dále útočili a Ludvík se zčistajasna zjevil před Břízou, který famózním zákrokem jeho blafák zneškodnil. Vzápětí nedokázal ležícího Břízu přehodit Štefanka. Tak do poslední přestávky odcházely oba týmy se stejným gólovým přídělem.

Do třetí třetiny nastupovaly oba týmy s cílem zbytečně neinkasovat a hrát opatrnou hru. Počátek třetiny tomu nasvědčoval. První velkou šanci měl až ve 47. minutě domácí Ludvík, ale z blízka trefil jen Břízu. O několik minut později jeli tři Sparťané na dva Znojemské hráče. Kratěna vybídl ke střele Chabadu, ale Trvaj srazil u tyče betony včas. Poslední velkou šanci měl necelé čtyři minuty před koncem Kratěna. Mezi kruhy se dostal k puku a střílel z voleje, ale jeho střela šla nad. Zbytek utkání se dohrával v opatrnosti, kdy žádný tým nechtěl udělat chybu, a utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase vtrhli Orli na soupeře s chutí. Snažili se co nejdříve rozhodnout, a tím získat klid jak pro sebe, tak i pro čtyřtisícovku fanoušků, kteří si našli i přes velké záplavy cestu na stadión. Blízko ke splnění tohoto přání byl Plášek, který byl sám před Břízou, ale střílel jen do něj. Na opačné straně Kratěna zachytil ve středním pásmu puk nahozený Dopitou a s Chabadou se řítili sami na jediného beka. Chabada ale v jasné pozici netrefil branku. Jedinečnou šanci ukončit prodloužení měli Orli ve chvíli, kdy na trestné lavici odpočíval Hlinka, ale ani Bičánek, ani Pucher, ani Dopita svými tvrdými ranami skvělého Břízu nepřekonali. Naopak pohroma pro domácí mohla nastat, když se z trestné lavice do vyložené šance vyřítil Hlinka a jel sám na Trvaje. Ten však své spoluhráče zachránil. Utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich postupně neuspěli domácí Dopita, Pucher, Erat. Za Spartu první nájezd neproměnil Chabada, po něm ale už byli úspěšní Straka, Ton a Marek. Orli tak prohrávají v sérii 0:1 na zápasy, možnost reparátu budou mít již zítra.


Autor: BaM, Petr Frömmel

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 0
Jiří Dopita 0 0 0 -1 0
Roman Erat 0 0 0 -1 2
Radek Haman 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 -1 0
David Ludvík 0 0 0 -1 0
Milan Mikulík 1 0 1 0 0
Pavel Mojžíš 0 1 1 0 0
Roman Němeček 0 0 0 0 2
Angel Nikolov 0 0 0 0 0
Zdeněk Ondřej 1 0 1 0 0
Karel Plášek 0 1 1 0 0
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Juraj Štefanka 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 70 0 3 38 92,68 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Hořava (Znojmo): "Bylo to pro nás dobré utkání se špatným koncem. Měli jsme ten zápas rozhodnout v přesilovce v prodloužení. I jinak jsme měli dost šancí, nájezdy pak byly o štěstí. Dopita už měl gólmana na lopatkách, ale nedal."

Marian Jelínek (Sparta): "Nebyl to špičkový zápas, alespoň z naší strany jsme určitě už sehráli lepší. Pro diváka byl ale určitě zajímavý, gradoval v prodloužení a v samostatných nájezdech. V závěru jsme měli lepší pohyb, z čehož pramenila přečíslení nebo i šance Hlinky v prodloužení. Na slabé místo Trvaje při nájezdech upozornil Marek Černošek, který s ním několik let hrál."

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
út 28. 3. 2006

Orli mají před sebou výzvu: SF1. ZNO – SPA

Aktuální zprávy
pá 31. 3. 2006

Neměli jsme štěstí, říká Roman Erat