Neměli jsme štěstí, říká Roman Erat

Aktuální zprávy
PÁ 31. 3. 2006
Z n o j m o - Hlavě nedostatek větší porce štestí byl podle <b>Romana Erata</b> důvodem, proč Orli odešli z prvního semifinále poraženi. "Měli jsme proměnit ve druhé třetině některou ze šancí, měli jsme jich dost," hlesl znojemský útočník, který opět patřil na křídle Dopitovy řady k nejaktivnějším hráčům na ledě. Erat dostal od trenérů důvěru i na trestná střílení, jeho ránu mu ale Petr Bříza levým betonem zneškodnil. "Výhru ale nepřeceňujem, je to jen první krok," opáčil <b>Petr Bříza</b>, který v brance Sparty vychytal všechny znojemské nájezdníky.

ROman Erat
≡  Roman Erat
Přestože se utkání zdálo na pohled mnohem útočnější než čtvrtfinálové zápasy s Vítkovicemi, Roman Erat zmínil důraz na obranou hru na obou stranách. "Projevilo se to hlavně ve třetí třetině, kdy nechtěl nikdo udělat chybu. Šancí bylo ale i tak dost, měli jsme proměnit hlavně ty ve druhé třetině. Chybělo nám štěstí."

Velkou šanci na výhru mělo Znojmo v prodloužení, kdy při vyloučení Hlinky hrálo dvě minuty proti třem. Největší příležitost měl Jiří Dopita, kterému puk před brankou přeskočil hůl. "Byla to škoda, tu přesilovku jsme měli proměnit," říká Roman Erat. "Šancí jsme si na to vypracovali dost," dodal.

Na svůj nájezd jel Erat jako třetí v pořadí, před ním Dopita a Pucher neuspěli. "Škoda že tam nespadl ten nájezd Jirky Dopity, měl už Břízu překonaného, ale netrefil branku. Pak už nám chybělo štěstí, naopak Sparta na Trvaje našla recept. Zítra budeme muset přidat v útoku, abych proměňovali šance a nenechali Spartu hrát," říká Erat.

K Dopitově penaltě se vrátil i úspěšný likvidátor znojemských nájezdníků Petr Bříza. "Dopita to udělal skvěle, ale přetáhl kličku. Naopak nám se ty tři blafáky povedly. Výhru ale nepřeceňujem, je to jen první krok," zdůraznil veterán v brance Sparty.

Hra jeho týmu se podle Břízy zlepšovala s postupujícím časem, po útočných manévrech ale převládla ve třetí třetině opatrnost a pocit hlavně neudělat chybu. "Škoda že jsme vedení po prvním rychlém gólu neudrželi déle, od poloviny zápasu jsme dobře bruslili, měli jsme šance, jsem rád že to vyšlo aspoň v penaltách, ale jak říkám, nemůžeme to přeceňovat," říkal Bříza.

Hlavní rozdíl mezi přístupem Sparty ve čtvrtfinále a v semifinále je podle Břízy ve výrazně odlišném pojetí hry Zlína a Sparty. "Zlín je strojové mužstvo, mají zažitou defenzívu. Znojmo má výtrazné individuality, které tým herně táhnou, jako Dopita, Pucher. Jejich styl je aktivní, tvoří a my musíme reagovat na vývoj zápasu," popisuje Bříza rozdíly. "Projevilo se to i v prodloužení, oba týmy mají dobré bruslaře, takže jim hra ve čtyřech vyhovovala, takže z toho vznikaly další šance."


Lidi potřebují napětí, tak jsme jim ho nabídli :)
— Marián Jelínek
Prodloužení přineslo infarktovou podívanou nejen pro diváky, ale i pro trenéry. "Kdybych už neměl šedivé vlasy, tak bych asi zešedivěl," prohlásil s úsměvem kouč Sparty Marián Jelínek při hodnocení nastaveného času. Zejména oslabení ve třech a následná stoprocentí šance Hlinky výrazne pohnul s nerovovou soustavou nejen sparťanské střídačky. "Lidi potřebují napětí, tak jsme jim ho nabídli," usmál se Jelínek. Dál už ale pokračoval ve vážnějším tónu: "Je to jiný hokej než se Zlínem, Znojmo je kreativní tým a na to musíme reagovat. Zdá se, že pro oko diváka je to opravdu přijatelnější, ale jsem přesvedčen, že uvidíme ještě lepší zápasy," slibuje Marián Jelínek.

Při nájezdech vybírali trenéři Sparty z osmičky hráčů, kteří jsou na penalty určeni, a jak se zdá, vybrali správně. "Měli jsme diskuse jak bychom postupovali, kdyby došlo na penalty. Marek Černošek sám zareagoval, protože s Trvajem několik let hrál, a řekl nám, co na něj platí. Věděli jsme o jeho vyrážečce, tak jsme to vyzkoušeli a ono to zafungovalo," pochválil skautskou výpomoc bývalého obránce Vítkovic Černoška Jelínek.

NEWSLETTER