2. liga - ne 6. 4. 2025
SF3
Znojmo
1:2
1:0, 0:1, 0:1
Tábor
7'
1/3
2/3
34'
51'

Znojemští ani doma bod nevydolovali a prohrávají 0:3 v sérii

Tábor přijel na jih Moravy posilněn dvěma domácími výhrami, ale skóre třetího vzájemného měření sil otevřeli Orli. A své vedení dokázali ve velmi vyrovnaném duelu udržet až do poloviny utkání. Kohoutům se podařilo srovnat krok v přesilovce, v nichž naopak znojemští hokejisté stále tápají. S přibývajícími minutami se hosté začali více prosazovat a v 51. minutě byli odměněni gólem, který se také ukázal být jako vítězný.

Do utkání nastoupili Orli posíleni o mladého slovenského obránce Sakmára, na marodce se ovšem ocitl Adam Zeman, který se zranil v posledním zápase na táborském ledě.

Úvodní minuty byli aktivnější hráči z jihu Čech, nejblíže skórování byl Severa, ovšem Synka ve znojemské svatyni nepřekonal. Za to Znojemští trestali hned z první chyby, která se v táborské obraně naskytla. Petr Beránek krásnou přihrávkou Bartoše nepohrdl a Znojemští po kombinaci jako z učebnice šli v sedmé minutě do vedení. Rázem to byli právě domácí, kdo na ledě dominoval. Orli měli několik slibných přečíslení, jenže je nesehráli ideálně. Po delší odmlce dali o sobě vědět také Kohouti, konkrétně elitní útočná řada, která se usadila v útočné třetině a dlouho tam trápila Orly. Do konce první třetiny však branka nepadla a lépe se tak mohlo do kabin domácím po hubeném vedení 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka byla zahájena ve velmi dobrém tempu a hrál se hokej na obě strany. Do zajímavé možnosti se dostal Poizl, opět po dobré Bartošově přihrávce, ale Žajdlíkovu klec minul. Hra plná soubojů pokračovala a viděli jsme akce ne obou stranách, na první vyloučení zápasu se ale stále čekalo. To přišlo až ve třiatřicáté minutě a to po velmi přísném verdiktu. Tábor prokázal, že přesilovku jsou jejich silnou stránkou. Ve čtyřiatřicáté minutě Lukáš Pech dorazil z úhlu střelu Plášila do brány a hosté se mohli radovat z vyrovnání. První početní výhodu si zanedlouho zahrál také jihomoravský tým. Do slušné pozice se dostal Beránek, zblízka však ve Žajdlíkově postavení volný prostor nenašel a přesilovka Znojma tak zůstala bez využití. Konec druhé periody se nesl ve znamení vylučování, nejprve na straně Orlů. V krátké přesilovce opět nebezpečně operoval před bránou matador Pech, poté byli i hosté posláni do čtyř. To bylo vše, co se stihlo ve druhé třetině odehrát, bylo tedy jasné, že o vítězi rozhodne napínavá poslední část.

Třetí třetina se od začátku nesla v opatrnějším duchu než ty předchozí, napětí bylo znát i na tribunách. Nejprve dostal možnost přesilové hry Tábor, do dobré pozici se dostal Prášek, zblízka však Synka nepřekonal. Výhodu muže v poli měli následně Znojemští, nesehráli ovšem nic, co by Žajdlíka a jeho obránce vyvedlo z míry, vymyslet nedokázali. Znojemští sice poté ubránili další oslabení, poté se však ke slovu dostali hosté. Chybu v rozehrávce potrestal v jednapadesáté minutě Milan Daniščin, který s obrovskou dávkou štěstí dostal puk za záda Synka a dostal svůj celek do vedení. Následně Jihočeši dokázali kontrolovat hru a nepouštěli Orly do nebezpečných akcí. Tlak si Znojemští dokázali vytvořit až tehdy, kdy dostali možnost přesilové hry. Po odvolání Synka bylo na ledě dokonce šest znojemských forvardů. Akcím však chyběl moment překvapení a to na zkušenou táborskou obranu v čele s jistým Žajdlíkem bylo málo. Favorit se dokázal ubránit a Znojmo bude zítra odvracet konec sezóny, byť v dnešním utkání bylo přinejmenším vyrovnaným soupeřem.

Ohlasy trenérů

Milan Procházka (Znojmo): My jsme dnes byli po celý zápas lepším týmem, ale dnes nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Bohužel Tábor dokázal využít přesilovou hru, ale potvrdilo se, že když budeme hrát 5na5, můžeme hrát se soupeřem vyrovnaný hokej. Zítra budeme chtít na dnešní výkon určitě navázat. Kluci si dneska odpočinou a zítra do toho jdeme znovu, série ještě neskončila.

Richard Lobo (Tábor): Bylo to pro nás zatím určitě nejtěžší utkání jak v semifinále se Znojmem, tak i v celém play-off. Těší mě, že jsme jej opět zvládli a získali třetí mečbolový bod. Samozřejmě budeme chtít na to navázat i zítra a sérii ukončit, i když víme, že to jistě nebude o nic lehčí než dnes.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
93 Petr Beránek 1 0 0 1 0 0
21 Denis Bárta 0 0 0 0 0 0
10 David Bartoš 0 1 0 1 0 2
92 Mikuláš Bícha 0 0 0 0 0 0
18 Martin Böhm 0 0 0 0 0 2
55 Marek Brada 0 0 0 0 0 0
22 Ondřej Cakl 0 0 0 0 0 0
9 Robert Havlát 0 0 0 0 0 0
96 Jan Hodinář 0 0 0 0 0 2
47 Jakub Jenáček 0 1 0 1 0 0
77 Jiří Karafiát 0 0 0 0 0 0
95 Petr Kubíček 0 0 0 0 0 0
12 Jakub Masař 0 0 0 0 0 0
11 Roman Otava 0 0 0 0 0 0
76 Daniel Poizl 0 0 0 0 0 2
34 David Pozděna 0 0 0 0 0 0
72 Maxim Sakmár 0 0 0 0 0 0
19 Aleš Sova 0 0 0 0 0 0
66 Matyáš Svoboda 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
23 Tobiáš Synek 58 2 2 0 0 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER