CHANCE liga - st 31. 1. 2024
44. kolo
Znojmo
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Kolín
1/3
33'
2/3

Jediná trefa rozhodla! Orli zdolali Kolín

Znojemští hokejisté podruhé v řadě vítězí na domácím ledě, tentokrát po fotbalovém skóre 1:0. Jediný přesný a zároveň i rozhodující zásah středečního večera zaznamenal ve 33. minutě utkání Petr Beránek. Skvěle se v jihomoravské kleci předvedl mladý gólman Jan Kavan, který spolehlivým výkonem položil základ k zisku tří bodů.

Na začátku úvodní třetiny začal Kolín aktivně. Hned v první minutě vyzkoušeli hosté pozornost nováčka v brance Znojma Jana Kavana. V další šanci Kozlů se následně objevil Matěj Chalupa, jeho rána ale mířila nad branku mladého gólmana. V průběhu prvních sedmi minut měli více ze hry Kozlové, zároveň se jim i dařilo držet Orly v bezpečném odstupu od vlastního pásma. První pokus Znojma vyslal v osmé minutě na kolínskou svatyni obránce Zahradníček. Jeho střela ale těsně prolétla vedle levé tyče. Znojemským se poté chvíli dařilo vytvářet tlak na gólmana Soukupa, obrana Středočechů ale byla pozorná. O pár chvil později si domácí vytvořili další příležitost. Mezi kruhy pálil Remta, pokus ale skončil jen ve výstroji hostujícího maskovaného muže. Na přelomu desáté minuty zavařili Kolínu Orli znovu. Tentokrát se jednalo o pěknou dávku šancí. Zajímavě pálili např. Svoboda nebo Bukač, i zde ale zůstali kolínští stoprocentní. Další ranou v pořadí pokořil Soukupa Beránek. Orlům se v druhé polovině třetiny podařilo získat nad soupeřem převahu, k úspěchu chyběl jen gól. V největší šanci třetiny se ale ukázal ve třetí třetině Martin Šťovíček, jež, naservírovaný kotouč nedokázal umístit mezi tři tyče. Vzápětí znojemské obraně unikl Kloz, ležícího Kavana rovněž nepřekonal. První třetina tedy i přes zajímavé příležitosti změnu skóre nepřinesla.

Do druhé třetiny Orli vlétli velmi aktivně, což donutilo hosty faulovat. Přesilovka však žádnou velkou šanci pro domácí nevyprodukovala. Po konci početní výhody se dopředu dostal Kolín, nahození na branku, ale pro Znojmo neznamenalo nic závažného. Vážnější už byl pokus Sklenáře, kdy Soukup zasahoval svou vyrážečkou. V dalším průběhu utkání se hra přelévala ze strany na stranu, stejně tak se střídaly i šance. Dobře, a také nadále klidně si počínal brankář Kavan. Jihomoravští hokejisté dostali v devětadvacáté minutě výhodu přesilové hry. Ta byla už o kus nebezpečnější než v předešlé periodě. Těsně vedle tyče tečoval puk Matuš, následně nebezpečně pálil i Šťovíček s Bartkem. I tato výhoda ale zůstala nevyužita. To Znojmo nemuselo nakonec mrzet. Střelu Bergera ještě brankář Kolína vyrazil, kotouč se ale ke štěstí domácího celku odrazil až na hokejku Petra Beránka, který už neměl sebemenší problém se zakončením do prázdné branky. Kozlové se pokusili odpovědět při úniku podél mantinelu Síly, pokus o backhandovou kličku ale domácí brankář včas zlikvidoval. Napodobit se ho dvě minuty před koncem snažil Kratochvíl, zde však figurovala vyrážečka Jakuba Soukupa. Prostřední část souboje tedy patřila jednoznačně domácím, kteří si vypracovali dobré šance a dostali se do vedení.

Poslední třetina byla opět aktivnější ze strany Orlů. Kolín chyboval při rozehrávce, čehož se snažili využít hráči z královského města. Pokusy o střelu však tentokrát úspěšně blokovali hostující hráči. Znojmo se poté provinilo, a muselo dvakrát čelit dvouminutovému oslabení. Mladý brankář Jan Kavan v obou případech vytáhl několik důležitých zákroků. Hosty pět minut před koncem začal tlačit čas. Vytvářeli tak vyšší na orlí svatyni. Orlům ulevila početní výhoda. Nebezpečně k levé tyči pálil kapitán Svoboda. Tuto část branky měl ale brankář Marimexu pokrytou. Ani tentokrát se bohužel Orlům nepodařilo využít přesilovou hru. Kolín se pokusil zmařit výsledek ještě při hře bez brankáře, i tento faktor ale Orli dokázali překonat a mohli oslavit důležitou výhru.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jakeš (Znojmo): Oba týmy věděly, o co hrají. Máme to složité my, mají to složité oni. Na konci tabulky je to hodně vyrovnané, a proto se hraje opravdu nadoraz. Prvních deset minut jsme se víceméně navzájem oťukávali, každý si udržoval svůj systém. Poté jsme začali být odvážnější, šli pomalu dopředu a čekali kdo udělá první chybu. Když se nám podařilo dostat se do vedení, musel Kolín hru více otevřít a my si museli dávat větší pozor. Nacházíme se na posledním místě, proto se snažíme tu situaci před námi kontrolovat. Jdeme od zápasu k zápasu, někdy je to sice těžší, ale dnes tomu určitě pomohlo domácí prostředí. Musíme nyní zabrat i venku a přivézt nějaké body.

Petr Martínek (Kolín): Nedokázali jsme dát gól, a bez toho můžeme pomýšlet maximálně na bezbrankovkovou remízu. Koncovka nás trápí celou sezónu a dnes šlo z naší strany o střeleckou bídu. Neřekl bych, že domácí vyhráli úplně zaslouženě, zápasu by za mě slušela minimálně remíza, ale takový je prostě sport. Na druhou stranu, když Orli hráli u nás, byli také výborní a také to pro ně byla krutá prohra, takže dnes jsme si to vybrali my. Samozřejmě víme o kvalitě hráčů, kteří zde působí. Úplně speciálně jsme se na Znojmo ale nepřipravovali. Věděli jsme, že zde mají své střelce, na což jsme se zaměřili. Domácí využili jednu šanci, která nakonec rozhodla. Řekl bych ale, že tým splnil to co jsme si řekli před utkáním, chyběla tomu prostě jen ta branka.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
93 Petr Beránek 1 0 0 1 1 0
10 Lukáš Adámek 0 0 0 0 0 0
71 Jan Bartko 0 0 0 0 0 0
44 Jan Berger 0 1 0 1 1 0
82 Daniel Bukač 0 0 0 0 0 0
20 Patrik Čermák 0 0 0 0 0 0
57 Jan Hruška 0 0 0 0 0 2
47 Jakub Jenáček 0 0 0 0 1 0
74 Pavel Jenyš 0 0 0 0 0 0
15 Petr Kratochvíl 0 0 0 0 0 0
70 Peter Lichanec 0 1 0 1 1 2
94 Erik Mareš 0 0 0 0 0 0
53 Radim Matuš 0 0 0 0 0 0
9 Jiří Remta 0 0 0 0 0 0
66 Dominik Sklenář 0 0 0 0 0 0
23 Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0 0
95 Martin Šťovíček 0 0 0 0 0 0
21 Dominik Tejnor 0 0 0 0 1 0
13 Jan Zahradníček 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
31 Jan Kavan 60 24 0 24 100 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER