Přípravné zápasy - pá 16. 8. 2019
tur.
Mountfield HK
5:3
2:0, 1:0, 2:3
Znojmo
7'
11'
1/3
23'
2/3
54'
56'
45'
46'
55'

S Hradcem Znojmo drželo krok, nakonec padlo

Orli uzavřeli své působení na Memoriálu Zbyňka Kusého porážkou v Hradci Králové proti místnímu extraligovému Mountfieldu. Třígólový náskok domácích v závěru mocně dotahovali, na úspěch to ale nestačilo. O góly se postarali Bowles, Beránek a Oščádal. Znojmo tak turnaj končí na 6. místě.

Tempo na startu zápasu přibrzdilo několik vyloučení, i proto se Hradečtí nedostali ke svému tradičnímu úvodnímu náporu. K vidění byly spíše nepřesné přihrávky a technické přestupky. Až v sedmé minutě byli diváci v ČPP Aréně svědky první větší šance, se kterou si Rudolf Červený poradil mazácky. Dlouhý pas od Smoleňáka přebral ve středním pásmu, přebruslil bránícího hráče a nekompromisním blafákem překonal Lassilu.

Znojemským hokejistům k brankové příležitosti pomohla hradecká obrana. Matuš ale perfektní námaz od soupeře zpoza branky zblízka nezužitkoval. Následně po chybě Orlů ujížděli do přečíslení Smoleňák s Paulovičem, první jmenovaný ale svému parťákovi adresoval pas na paty a ten tak nezakončil. Více štěstí měl chvílí poté Michal Dragoun, který perfektní přiklepnutí Cingela poslal přímo pod víko.

Orli dokázali zahrozit pouze v početní výhodě, to když Bowles oklamal obránce a natlačil se až před Mazance, ten si ale svou bližší tyč pohlídal. Jinak to ale byli Lvi, kteří zápas ovládali. Demonstrovala to rychlá souhra Dragouna s Bičevskisem, kteří si několikrát vyměnili puk a střela z hole zkušenějšího z nich prosvištěla jen kolem tyče znojemské branky. Zbytek třetiny výraznější ohrožení ani jedné z branek nepřinesl a do kabiny tak celky odcházely za stavu 2:0 pro domácí.

Na začátku druhé části měl Mountfield možnost přesilové hry, ve které ukázal své přednosti Smoleňák. Postavil se na své obvyklé stanoviště na hraně brankoviště a div neusměrnil svou tečí Vopelkovu nabídku do sítě. Mrzet ho to ale nemuselo, protože zanedlouho namířil svou ránu od modré přímo nad beton Lassily Mislav Rosandič a poslal Lvy do třígólového trháku.

Aktivitou nadále hýřili spíše domácí hráči, Znojmo se před Mazance s pukem na holi dostávalo spíše sporadicky. To Lassila na druhé straně musel zakročit hokejkou proti úniku Vopelky. Dále se utkání neslo spíše v bojovnějším duchu, což vyústilo až v pěstní výměnu názorů mezi Janem Bergerem a Philipem McRaeem. A jelikož oba agresoři v souboji shodili rukavice, mohli si dopřát sprchu ještě před všemi svými spoluhráči.

Pět minut před koncem třetiny se útočnou akcí dvakrát vyznamenala druhá formace Mountfieldu. Hlavním aktérem byl Cingel, který nejprve uvolnil křižným pasem Chalupu, jenž před odkrytou klecí pouze promáchl. Slovenský forvard po chvíli nabil sjíždějícímu Gasparovi, jehož dělovka vak skončila jen na betonu pozorného Lassily.

Třetí třetina začala tak, jak skončila ta druhá, tedy nadvládou Východočechů. Lasilla se musel v brance obracet, aby polapil všechny pokusy, které na něj létaly spíše ze střední vzdálenosti. Znojemští ale domácího strážce svatyně ve 44. minutě přece jen překonali, i když s notnou dávkou štěstí. Po skrumáži si totiž jeden z hradeckých srazil puk za bezmocného Mazance. Gól byl připsán Bowlesi Parkerovi.

A jen co v ČPP Aréně dozněla siréna, mohli se hosté radovat znovu. To když si exhradecký Petr Beránek sjel na pravé křídlo a švihem zamířil naprosto přesně nad lapačku Mazance. Korigovat mohl vzápětí Pilař, z dobré pozice ale nastřelil pouze spojnici branky. Utkání rázem dostalo nový náboj a Orli zničeho nic ucítili kořist v podobě bodů a hodlali ji ulovit. V přesilovce k tomu měli blízko, ovšem hned po jejím vypršení jim vítr z plachet vzal Mislav Rosandič. Ten se dostal do přečíslení dva na jednoho, vše vzal na sebe a střelou po zemi na vzdálenější tyč překvapil Lassilu.

Lvi se však ze zvýšeného náskoku moc dlouho neradovali, na druhé straně totiž v nepřehledné situaci překonal Mazance Vladimír Oščádal. Jen co se ale Znojmo dotáhlo, Lasilla po přesné střele zápěstím z hole Adama Kubíka lovil puk ze své klece popáté. V divoké třetí třetině se i přes závěrečný nápor Znojma nic neudálo a Hradec si připsal cenný triumf v poměru 5:3.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER