Tipsport Extraliga - st 10. 3. 2004
ČF5
Znojmo
5:2
1:1, 1:0, 3:1
Slavia
1/3
2/3

Výhra v pátém utkání play-off ve fotografiích

Z n o j m o - Jako jeden muž bojoval orlí tým, a to byla cesta, která je dovedla k úspěchu v utkání. Podpořili je v tom i zaplněné ochozy znojemské Hostan arény. Fanoušci hnali Orly od začátku zápasu do útoku a ti se jim odměnili zaslouženým vítězstvím. Nejmenovaná brněnská fanynka podpořila bojovnost Orlů dodáním povoleného dopingu v podobě několika nohavic vyhlášeného jablečného štrúdlu, speciálně upečeného pro znojemského gólmana Tomáše Dubu. Ten již měl příležitost ochutnat tuto kulinářskou specialitu vícekrát a vždy to podpořilo jeho výkon. Je vidět, že lze vliv pečiva manželky slávistického trenéra Růžičky eliminovat obyčejným štrúdlem.

Pouhých devět vteřin stačilo Orlům ke vstřelení první branky. Po úvodním buly poslal Havíř puk na pravou stranu Soudkovi, ten udělal několik kroků směrem na soupeřovu polovinu a od modré čáry vyslal puk na Fraňka. Toho vstup do zápasu zastihl nepřipraveného a puk našel až v síti. Slavii gól evidentně zaskočil a Znojmo mohlo přidat další branky, jejich tlak zastavil až faul Tomana a následující přesilovka Slavie, při které měl velkou šanci Antoš.

Od poloviny úvodní části se přelila aktivita na hokejky Slávistů, Duba ale držel čisté konto až do 17. minuty. To se vyplatilo Slavii vyhrané vhazování v útočném pásmu, Kadlec si s pukem povyjel po pravé straně a přesnou střelou k tyči srovnal. Znojmo odpovědělo Ludvíkem, po jeho střele už část stadionu zvedala ruce nad hlavu, ale mladý Orel trefil jen boční síť.

Domácím v zápase chyběli Procházka a Erat, ale jejich náhradníci Ludvík a Hradecký, který se na ledě v play-off objevil poprvé, vytvořili spolu s Barusem třetí řadu Znojma a nepříjemným forčekingem znepříjemňovali Slavii život. Hosté se často bránili jen za cenu faulů a toho Znojmo dokázalo využívat. V sedmadvacáté minutě neuspěli ve stoprocentní šanci Pucher a Rataj, o chvíli později se v přesilové hře před branku natlačil bek Toman, ale jeho hůl v jasné pozici dobře přikryl Graňák.

Ve 32.minutě si ozkoušel tvrdost vyřazovacích bojů i sudí Husička, Snopek jej při osvobozujícím vyhození nešťastně trefil a jeden z hlavních rozhodčích se dlouho zvedal z ledu.

Přes množství přesilovek se Orli paradoxně prosadili v oslabení. V pětatřicáté minutě se do brejku utrhl Ján Pardavý, lahůdkově si obhodil Kučeru a podél Fraňkova betonu poslal Orly do vedení. Slavie byla ve druhé části hodně bezradná a podtrhla to i poslední minuta, kdy měli Orli tři velké šance za sebou.

Když po 100 vteřinách třetí části nastavil do Pardavého přihrávky z rohu hůl Haman a zvýšil na 3:1, vypadalo to, že se sešívaní z této rány již nevzpamatují. Trenér Růžička ale začal posílat na led to nejlepší, co měl k dispozici, a vyplatilo se. Slavia se herně zvedla a na dlouhé vteřiny se usadila před Dubou, z čehož vytěžila v sedmačtyřicáté minutě kontaktní gól - Novákovu střelu od modré Duba vyrazil jen před sebe a Antoš obloučkem vrátil puk do branky.

Následující momenty měly hodně jednotvárný průběh. Povzbuzená Slavia se tlačila před Dubu a Orli se několikrát za sebou zachránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Nejblíže k vyrovnání měla střela Hrušky, která se otřela o brankovou konstrukci.

Znojmo se osvobodilo až díky vyloučení Marka Tomici. Klasickou přesilovkovou lahůdku made in Znojmo předvedl David Havíř, který se v pozici pro střelu neukvapil, nechal Graňáka se sklouznout po zadní části těla a předložil puk do brankoviště Uramovi. Domácí král Aragorn pak zkušeně prostřelil Fraňkovy betony a zvýšil na 4:2.

Zajímavým momentům ale nebyl konec. O pár vteřin později Slavia vybojovala pásmo a střídačka hostí si vyžádala oddechový čas. Po něm zůstal Franěk na střídačce a Beránkův útok doplněný o Antoše nebezpečně kroužil před Dubou, jeho snahu ale zmařil právě Milan Antoš, který srazil k zemi Marka Urama a šel ven. Slavia zkusila hru bez brankáře i v oslabení, ale i když zejména Beránek Dubu několikrát nebezpečně prověřil, Znojmo se ubránilo. Tři vteřiny před koncem přesilovky vystihl přihrávku ve středovém kruhu Marek Uram a jedním prudkým pohybem hole poslal puk do opuštěné branky. Jeho druhý gól večera tak odstartoval v zaplněné Hostan Aréně oslavy domácích fanoušků.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Slavia): Nešťastné utkání pro nás, pořád jsme dotahovali, neproměnili jsme šance, nehráli jsme dobře přesilovky ani oslabení a to rozhodlo. Chceme na dnešek zapomenout a chceme se soustředit na další boj. Situace pro power play nastala brzo, tak jsme toho využili a určitě to bylo správné rozhodnutí, bohužel to nevyšlo.

Milan Kastner (Znojmo): Dostali jsme se rychle do vedení, ale nedali jsme několik vyložených šancí a báli jsme se, aby to nebylo jako na Slavii, kdy jsme se nemohli prosadit. Když se ale zápas lámal, tak jsme dokázali proměnit přesilovky a dostali se na koně, zápas jsme potom už kontrolovali. Bylo to náročné utkání.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
79 Marek Uram 2 0 0 2 0 0
17 Radek Haman 1 0 0 1 0 0
89 Ján Pardavý 1 1 0 2 0 2
25 Karel Soudek 1 0 0 1 0 0
36 Miroslav Barus 0 0 0 0 0 0
19 Václav Benák 0 0 0 0 0 0
18 Jiří Beroun 0 0 0 0 0 0
37 David Havíř 0 2 0 2 0 0
21 Tomáš Hradecký 0 0 0 0 0 0
12 Aleš Křetínský 0 0 0 0 0 0
81 David Ludvík 0 0 0 0 0 0
40 Karel Plášek 0 1 0 1 0 2
33 Peter Pucher 0 1 0 1 0 0
55 Igor Rataj 0 0 0 0 0 14
24 Jan Snopek 0 0 0 0 0 0
27 Milan Toman 0 0 0 0 0 6

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
72 Tomáš Duba 60 43 2 41 95.3 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER